Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ML-2010P - Drukarka samsung nie pobiera dobrze papieru

16 Sie 2015 19:56 2415 14
 • Poziom 8  
  Tak jak w temacie drukarka Samsung ml-2010p nie pobiera dobrze papieru,

  Daje do wydrukowania stronę testową, wszystko pięknie za każdym razem działa, daje do wydrukowania dokument z komputera, drukarka włącza się i próbuje drukować, lecz przy próbie pobrania papieru wciąga ok 5-7 cm papieru i się zacina. Dioda " ON Line / Error " świecie się na czerwono po wyciągnięciu i włożeniu ponownie papieru dioda zmienia kolor na zielony lecz po próbie kolejnego drukowania analogicznie ten sam problem.

  Wyjmowałem tuner i zmieniałem na inny, czyściłem pasek rolki.

  Czy ktoś ma jeszcze jakieś rady które mogły by mi pomóc (: jestem laikiem w tych sprawach i proszę o wyrozumiałość :)

  Z góry dzięki za pomoc :)
 • Poziom 25  
  sprawdź ustawienia formatu papieru w preferencjach druku, przytrzymaj przycisk na drukarce przez kilka sekund aż zacznie migać dioda, drukarka wydrukuje stronę konfiguracji, sprawdź czy tą stronę też zatnie
 • Spec od drukarek
  Jeśli guma rolki jest zużyta to można ją trochę obrócić, żeby lepiej brała. Nie jest przypadkiem popękana?
 • Specjalista - kserokopiarki
  Po prostu wymień rolkę i separator . To powszechna usterka w tym modelu. Guma niestety pęka a separator robi sie twardy. Po wymianie bedzie jak nowa.

  C.
 • Poziom 25  
  Zakładałem, że rolka została sprawdzonai wykluczona. Wydobycie rolki jest dość kłopotliwe, możesz to zrobić na przykład tak: https://www.youtube.com/watch?v=0U5UC5XU8ak, po wyjęciu zobacz czy jest tak popękana jak na filmie. Jeśli jest popękana wymień - jest dostępna sama guma bez plastiku, jeśli guma jest cała przewiń, tak aby bieżnik przypadał na aktywną część. Montując z powrotem musisz usłyszeć kliknięcie. Facet na filmiku musiał poprawić :)
 • Poziom 8  
  Guma jest w dobrym stanie, po kilku próbach z ułożeniem rolki w różnych pozycjach drukarka wykonała wydruk, po czym chciała wydrukować kolejną stronę i dalej ten sam problem z wciągnięciem kartki do 1/3 - 1/2 i dioda " On Line / Error " świeci się na czerwono.


  Ps. Zauważyłem, że jeżeli wciągnie mi kartkę do połowy a następnie wyłączę drukarkę i włączę ponownie i dam aby drukowała to wydrukuje, lecz tekst jest przesunięty do góry o tyle ile karta weszła w bęben za pierwszym razem
 • Specjalista - kserokopiarki
  Zatem masz problem z podawaniem papieru ... Rolka pozornie wyglada na dobrą ale jej powierzchnia jest już twarda i nie przeciąga kartki na odpowiednią odległość . Tak jak pisałem - problem powinna rozwiązać wymiana rolki i separatora.

  C.
 • Poziom 8  
  To dlaczego za każdym razem bez problemu pobiera papier przy wydruku strony testowej ?
 • Poziom 11  
  Witam. Pozwolę sobie odkopać temat. Ponieważ zacięcia papieru w drukarkach przerabiałem niezliczoną ilość razy, i w obecnym przypadku ML-2010 sądziłem że wystarczy przemyć gumową rolkę preparatem do regeneracji rolek, ewentualnie wymienić ją na nową, a tu niespodzianka. Kartka za każdym razem zacina się w momencie zadziałania czujnika rejestracji (ten za rolką po lewej stronie). Czujnik jest sprawny, ponieważ gdy go odsłonię zanim rolka zacznie pobierać papier, to w ogóle nie rusza i komunikuje zacięcie. Jak porusza go kartka, to zatrzymuje się po około 6 cm.
  Wałek światłoczuły w tonerze obraca się prawidłowo. Czujnik obecności kartrydża też działa. Drukarka nie jest w stanie wydrukować strony testowej po przytrzymaniu przycisku Cancel. Kończą mi się już pomysły i nerwy mnie biorą bo ucieka mi za dużo czasu.
  Jak myślicie, czy ponowne wgranie firmweru może coś pomóc?
 • Poziom 21  
  Sprawdź elektromagnes przy sprzęgle czy się nie klei.
 • Poziom 11  
  Elektromagnes działa prawidłowo. Koła zębate mają wszystkie zęby na właściwym miejscu...
  Jakieś cuda się z nią dzieją. Jeszcze żeby czujnik nie reagował, to bym go wymienił, albo chorągiewka była krzywa... ale nic z tych rzeczy.
  Czujnik wykrywa kartkę i ją zatrzymuje... absurd jakiś.
 • Spec od drukarek
  Miałem coś takiego. Winna była kaseta z tonerem. Co było przyczyną w kasecie nie dochodziłem.
 • Poziom 11  
  To już wykluczyłem będąc jeszcze u klienta, bo akurat przywiozłem mu nowe tonery.

  Jutro podjadę do innego klienta, który też ma ML-2010 i upewnię się co do tonera, który obecnie jest w niesprawnej drukarce, a po drugie, przyjrzę się jak i kiedy zaczyna obracać się rolka pobierająca. Może tutaj jest problem. Może kartka w nieodpowiednim czasie dojeżdża do czujnika.
 • Poziom 25  
  Co to znaczy, że elektromagnes działa prawidłowo? Wymontowałeś go i sprawdzałeś czy nie klei się ramię do amortyzatora gąbczastego?
  Zacina przy drukowaniu pojedynczej kartki, czy tylko przy wielokrotnym?
 • Specjalista - kserokopiarki
  Widziałem podobny przypadek z uszkodzonym HV. Kartka zaraz po pobraniu się zatrzymywała a drukarka dostawała sekundowej zawiechy. Niestety poszła na złom ...

  C.