Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 PICASSO - Pukanie w prwym kole

tomek22275 16 Sie 2015 21:32 642 2
  • #1 16 Sie 2015 21:32
    tomek22275
    Poziom 10  

Mam problem z praktycznie nowym c4 picasso. Jest powypadkowy, dostał w prawe koło, wahacz, amor do wymiany. Kupiłem wahacz używany, amor razem ze spręzyną i poduszką także. Po złożeniu wszystkiego słyszę stuki w tym kole (głównie na większych wybojach). Łącznik stabilizatora był założony nowy, sworzeń wahacza nie ma luzu, tuleje też ok. Wszystko dobrze poskręcane. Potem podjąłem decyzję że założę starą sprężyne i poduszkę do tego amorka co kupiłem. Po złożeniu wszystkiego jest cisza, ale tylko przez ok 20km, potem znowu wali.. Co to może być? Może coś innego wali o podłużnice lub inną blachę, jednak nie mogę nic wyczaić. Puka dość mocno- jest to uciążliwe, w nowym aucie tym bardziej

0 2
  • #2 16 Sie 2015 21:38
    domex32
    Moderator na urlopie...

Nie widząc auta, można napisać, abyś postawił te auto do mechanika, bo takie amatorskie naprawy, mogą źle się skończyć.

0
  • #3 18 Sie 2015 16:43
    krzych?
    Poziom 13  

podejrzewam, iż przyczyną tego stuku może być np. poduszka amora. Kielich mógł w jakiś sposób oberwać i niszczy poduszkę przed założeniem starej (drugiej) poduszki mogłeś je obejrzeć i porównać zobaczył byś czy czymś się różnią, teraz obydwie są zniszczone i może tej różnicy nie będzie widać.
    Druga opcja to może być luz poprzeczny na trzonie amortyzatora, musiał byś rozebrać tą kolumnę i wkręcić amor w imadło w pionie i poruszać trzpieniem w przód i w tył (do siebie od siebie) nie góra dół.

1