Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C - Jakie reflektory do Corsy C.

16 Sie 2015 23:32 2574 11
  • Poziom 15  
    Witam,
    posiadam samochód Opel Corsa C.
    jakiś czas temu przestały działać mi silniczki do regulacji przednich reflektorów.
    Producentem reflektorów w mojej Corsie jest AL tak więc nie ma możliwości wymiany silniczków bez rozklejania reflektorów. (informacja znaleziona w sieci).

Jakiś czas temu byłem na ustawieniu świateł. Świeciły bardzo dobrze aż pewnego dnia jadąc po zmroku zauważyłem że świecą zbyt nisko.
    Pojechałem ponownie na ustawienie i znów świeciły dobrze. Aż nagle wczoraj powtórka z sytuacji. Znów światła się obniżyły, szczególnie prawy reflektor.

Podniosłem maskę i próbowałem sam ustawić światła na podstawie obliczeń.
    Lewe udało mi się nieco podnieść a przy prawym pojawił się kłopot. Śruba od regulacji światła góra-dół po jednym obrocie zrobiła się luźna i przestała działać. :/
    Dodatkowo okazało się że uchwyt pod prawym reflektorem jest pęknięty.

Z związku z powyższym mam pytanie jakie nowe reflektory kupić
    W sieci można znaleźć dużo zamienników typu soczewki itp.

Dla mnie priorytetem jest dobra widoczność na drodze, trwałość odbłyśnika...

Orientuje się ktoś jakiego producenta reflektory są w miarę dobrej jakości?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 10  
    TYC często ma braki w wykonaniu a to mocowania nie pasują a to lampa nieszczelna lub inne niespodzianki. Z Depo nie miałem jak do tej pory takich problemów.
  • Poziom 10  
    Ja bym na twoim miejscu naprawiał oryginalne pozdro
  • Poziom 15  
    Na popularnym serwisie aukcyjnym można znaleźć oryginalne reflektory valeo za ok 220zł za sztukę...

Moja Corsa jest z sierpnia 2003 a na aukcjach jest napisane że reflektory są do Corsy C od 2004 roku wzwyż.

W tych nowszych autach jest mocowanie jakieś inne?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja za to mam dobre wspomnienia z TYC i jak najgorsze z depo. Raz musiałem nawet takie depo odesłać, bo świeciło tak, jakby nie świeciło. Zdecydowanie odradzam wszelkie soczewki i inne tuningowe. Jak się da, to oryginały. Jak nie, to zamiennik. Ale jak widać, zdania są podzielone.
  • Poziom 12  
    Mnie też interesuje czym różnią się reflektory 2000-2002 od 2003-w górę. czyli przed i po lifcie. czy można stosować je zamiennie w modelach corsy C?