Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVI VGA - Przejściówka DVI VGA nie działa

Ratv13 17 Sie 2015 11:22 2955 6
  • #1 17 Sie 2015 11:22
    Ratv13
    Poziom 2  

Zakupiłem przejściówkę, ta niestety po podłączeniu nie przesyła sygnału.

DVI-I (Dual Link) - Gniazda na karcie
    DVI-D (Dual Link) - Wtyk zakupionej przejściówki
    DVI-A - Wtyk posiadanej już przejściówki

Pytanie brzmi: Jest opcja podłączenia przejściówki tak, by przesyłała sygnał, czy konieczne będzie zakupienie innego adaptera?

https://obrazki.elektroda.pl/2580243400_1439803300.jpg

0 6
  • #2 17 Sie 2015 11:38
    tplewa
    Poziom 37  

Niektore karty nie maja wyprowadzonego na DVI sygnalu analogowego, wiec proste przejsciowki nic nie dadza... Wiec jak nie dziala stawiam na taka opcje...
    U ciebie powinna dzialac przejsciowka po prawej stronie na zdjeciu bo tylko ona z tego co widze ma piny na ktorch jest analog. Chyba ze zle widze bo zdjecie akurat jej prawej strony jest bardzo malo czytelne.

Widzialem gdzies kiedys konwertery HDMI/DVI na analog VGA... ale nie wiem jak to sie spisuje...

1
  • #3 17 Sie 2015 11:41
    Ratv13
    Poziom 2  

Czyli należy kupić inną przejściówkę? ;f

0
  • #4 17 Sie 2015 11:44
    tplewa
    Poziom 37  

DVI VGA - Przejściówka DVI VGA nie działa

Jak przejsciowka ma piny oznaczone jako analog to powinna byc ok, mozna jeszcze miernikiem sprawdzic czy jest przejscie na piny po stronie analog VGA...

0
  • #5 17 Sie 2015 11:52
    Ratv13
    Poziom 2  

Raczej będą z tego nici... :/ Z Zaznaczonych na zdjęciach analogów na przejściówce znajduję się tylko C5 ( co widać na załączonym obrazku). No cóż, chyba pozostaje kupno odpowiedniego adaptera... Dziękuję za pomoc ;)

0
  • #6 17 Sie 2015 12:09
    tplewa
    Poziom 37  

Ale ta po prawej stronie zdaje mi sie ze ma poza C5 reszte pinow, ta po lewej nie ma. Ale jak wspominalem zdjecie akurat jest malo czytelne jesli chodzi o ta strone prawej przejsciowki...

0
  • #7 17 Sie 2015 12:17
    Ratv13
    Poziom 2  

Zgadza się, ma. Ta przejściówka (jak podejrzewam) dołączona była do karty graficznej. Ja po prostu dokupiłem drugą tak, by podłączyć kolejny monitor, ale niestety nie przyjrzałem się co do zgodności... Co do zdjęcia - owszem, niewyraźne , choć robione wydawało się mieć znacznie lepszą jakość.

0