Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LiveBox - Zamiennik LiveBox 2.0

17 Sie 2015 16:00 1668 9
  • Poziom 6  
    Witam, mam zamiar wymienić mojego LiveBoxa na jakiś inny router, gdyż livebox jest bardzo awaryjny (rozłącza z internetem kilka razy dziennie, jest niestabilny itp. ). Mam do niego podłączony oczywiście internet, telefon (stacjonarny, podłączony do liveboxa złączem rj-11(?) i ADSL, wybaczcie jeżeli coś pomieszałem ale kompletnie się na tym nie znam) i telewizje (ogółem mam pakiet "funpack"). Czy moglibyście polecić mi jakiś router którym można byłoby zamienić tego liveboxa? Mój budżet to 200 zł. Wymagania: Dobry zasięg Wi-Fi, stabilność. Jeśli chodzi o prędkość mojego łącza to do 10 mb/s na umowie, w praktyce 6/7 mb/s.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Telewizja z anteny satelitarnej czy z "internetu" ( wideostrada, IPTV)?
  • Poziom 6  
    telewizja idzie z anteny satelitarnej ale bez podłączenia do liveboxa nie idzie ( wybacz ale jestem totalnie zielony w te klocki)
    To nie ma najgorzej :)

Potrzebujesz router ADSL z VoIP. lub router ADSL + zewnętrza bramka VoIP.
    Jeśli chciał byś to w jednym urządzeniu to poszukał bym coś z Fritzbox'a. Jeśli mogą być dowolne to z tańszych TP-Link TD-W8950N + Bramka VoIP z Linksysa.

Aby dostać login do VoIP od orange to musisz do nich zadzwonić.
  • Poziom 6  
    FRITZ Box 7240 będzie dobry ? Nowy kosztuję 170 zł

Dodano po 1 [minuty]:

a co do loginu to po prostu poprosić o niego i bez problemowo podają tak ?
    7240 powinien być OK.
    Najważniejsze aby wspierał Annex A.

Dodano po 27 [sekundy]:

Tak powinni dać login i hasło bez problemu
  • Poziom 6  
    jeszcze dwa małe pytania czy ten router "wystarczy" na prawdopodobną zmianę internetu na szybszy ? Zielony ja -_- i drugie pytanie gdzie mam wpisać ten login i hasło do voip i czy podłączenie tego wszystkiego nie jest skomplikowane ? W sensie czy sprawa wygląda jak przy podłączaniu zwykłego routera czy konfiguracja może sprawić problemy dla takiego laika jak ja ?

Dodano po 1 [minuty]:

i może wiesz jak wygląda sprawa z wifi? Czy ma dobry zasięg (lepszy od liveboxa) ?
    Niewiem jaki jest twój poziom zaawansowania w konfigurację sprzętu, ale napewno ktoś z tego forum pomoże.
    ten 7240 obsługuje maksymalnie 20Mbit/s przez ADSL. Jeśli przejdziesz na szybszą opcję ( do 80Mbit/s) to nie zadziała bo to VDSL.
  • Poziom 6  
    wiesz co jeśli chodzi o konfigurację to wystarczy mi instrukcja a sobie poradzę (względnie)

Dodano po 5 [godziny] 34 [minuty]:

a jeszcze jedno pytanie strasznie głupie :P gdzie ten login i hasło jak już wpisać ?
  • Poziom 21  
    Beryd napisał:
    gdyż livebox jest bardzo awaryjny (rozłącza z internetem kilka razy dziennie, jest niestabilny itp. ).
    (...)ale kompletnie się na tym nie znam
    Pewnie, że się nie znasz. Masz jakieś dowody, że Livebox jest winny? Szanse to 5% router, 95% linia. Ponadto Orange wymienia uszkodzone Livebox-y za darmo, niektórym potrafią wymienić cztery zanim się przyznają, że linia jest winna.