Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.6 16v - Po włożeniu karty nie działają obrotomierz itp.

Nudels 17 Sie 2015 18:44 1797 7
  • #1 17 Sie 2015 18:44
    Nudels
    Poziom 7  

Witam. Opisze cały problem od początku. Wyruszyłem autem w trasę i zaświeciła się kontrolka akumulatora oraz stop(brak ładowania) udało mi się wrócić do domu ale rozładowałem dosyć akumulator, gdy próbowałem odpalić na rozładowanym akumulatorze auto wyciągnąłem kartę i poczułem jakiś opór, którego chyba teraz nie ma. Wymieniłem alternator ładowanie wróciło ale po włożeniu karty i odpaleniu nie działa: obrotomierze, prędkościomierz, wskaźnik paliwa i temperatury, kontrolki abs, serv, no i komputer pokładowy gdzie pokazuje przebieg i spalanie. Był już podobny temat zakładany ale nie było w nim żadnego rozwiązania. Proszę o pomoc samochód mam nie cały tydzień a już mam takie cyrki.

0 7
  • #2 17 Sie 2015 19:37
    robi1214
    Poziom 31  

Być może uszkodziłeś czytnik.

0
  • #3 17 Sie 2015 19:44
    Nudels
    Poziom 7  

Czytnik sprawdzony wszystko w nim ok. Z innych tematów przeczytałem, że ten objaw przechodzi tylko pytanie z czym jest problem jak przeziębienie przechodzi ?

0
  • #4 19 Sie 2015 07:17
    Nudels
    Poziom 7  

Wszystko działa jak należy, ta dziwna usterka minęła jak przeziębienie. Gdby na przyszłość ktoś miał taki problem nie ma czym się przejmować.

2
  • #5 05 Lis 2015 13:29
    Nudels
    Poziom 7  

Ponawiam temat. Znów ta dziwna usterka wróciła i już nie chce minąć jak przeziębienie. Czy ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca na Śląsku, który zajmuje się licznikami ?

1
  • #6 05 Lis 2015 21:52
    jurekk55
    Poziom 35  

Nudels napisał:
    Znów ta dziwna usterka wróciła i już nie chce minąć jak przeziębienie

Bo to skutki przeziębienia , katar zrobił swoje i miedź skorodowała.
    A na serio , szukaj korozji. To Twój problem w królowej lawet.

0
  • #7 05 Lis 2015 22:22
    Nudels
    Poziom 7  

Taka królowa lawet, że 10 lat jeżdżę bez awaryjnie.

0
  • #8 10 Lis 2015 14:01
    Nudels
    Poziom 7  

Renault Laguna II 1.6 16v - Po włożeniu karty nie działają obrotomierz itp.

Naszym winowajcą okazał się procesor licznika. Wymiana na nowy kosztowała mnie 350 zł.

0