Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód jako pierwszy

miro1445 17 Sie 2015 20:13 1083 14
  • #1 17 Sie 2015 20:13
    miro1445
    Poziom 2  

Witam.

Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy zamierzam kupić swoje pierwsze auto.
    Budżet jakim dysponuje to 2000-3000 zł.

Auto głównie użytkował będę na codzienne dojazdy do szkoły.
    3km w jedną stronę, czasami też dłuższe wyjazdy.

Wymagania:
    Skrzynia begów manualna, wspomaganie kierownicy

1 14
  • #2 17 Sie 2015 21:16
    Falconett
    Poziom 19  

Witam,
    Pierwszy samochód - wspaniała rzecz :)

Wiadomo, każdemu podoba się coś innego ale nie rozpisując się zbytnio chciałbym od siebie podrzucić Tobie trzy pomysły na rozpoczęcie przygody z motoryzacją.
    1)Honda Civic VI generacji (1995-2000) (silnik najlepiej 1.4iS)
    2)Volkswagen Golf III (1991-1998) (silnik np 1.6 benzyna lub fantastyczny 1.9TDI)
    3)Mitsubishi Colt CJ0 (1995-2003) (silnik 1.3)

Kolejność nieprzypadkowa, głównie pod kątem wytrzymałości. Każdy z tych samochodów jest bardzo popularny na polskim rynku wtórnym, części zamienne to żaden problem. Można o każdym z nich naprawdę dużo poczytać, zaczerpnąć opinii ich użytkowników.
    Do samego miasta najlepiej nadawałby się Colt. Na dłuższe wyjazdy zarówno Honda i Golf nie będę uporczywe.
    Oczywiście wszystkie trzy propozycje mają wspomaganie kierownicy oraz manualne skrzynie biegów.
    Według mnie to godni kandydaci na pierwszy wóz ale to tylko moja opinia, samochód ma odpowiadać wyłącznie Tobie.
    Pozdrawiam.

2
  • #3 17 Sie 2015 23:00
    miro1445
    Poziom 2  

Myślałem nad hondą właśnie, ale myślałem również nad takimi samochodami jak

1. BMW e36
    2. Hyundai coupe
    3. Mazda 323
    4. Mazda mx3
    ew jakiś opel

Co o tym powiecie?

0
  • #4 17 Sie 2015 23:13
    Falconett
    Poziom 19  

Sporo zależy na jakie koszty utrzymania jesteś przygotowany (przeglądy, ubezpieczenie, paliwo, części naprawcze itp) za te pieniądze E36 bym skreślił. Co prawda napęd na tył potrafi sprawić masę frajdy ale nie oszukujmy się, znakomita większość starszych modeli BMW to zajeżdżone trupiarki które można kupić za parę tysięcy a po miesiącu czy dwóch będziesz potrzebował drugie tyle bo wyjdzie na jaw prawdziwy stan techniczny.
    Hyundai Coupe jest raczej kupowany z większym silnikiem niż najmniejszy dostępny (1.5) co generuje znaczne koszty utrzymania.
    Mazda 323 to dobry wóz, najlepiej szóstej generacji (1998-2003), duża gama silników benzynowych czyli znalazłbyś coś dla siebie.

0
  • #5 18 Sie 2015 08:07
    andrzej20001
    Poziom 43  

Kup Punto w gazie. Na początek do wjeźdzenia się jest ok.Tanie w eksploatacji i ew. naprawach.

2
  • #6 18 Sie 2015 10:21
    marseluss_2009
    Poziom 24  

MX-3, 100NX przynajmniej będzie się wyróżniać na tle setek vw i spółki; -)

-1
  • #7 18 Sie 2015 11:15
    andrzej20001
    Poziom 43  

Pierwsze auta powinno byc TANIE , jak klepnie ,porysuje,urwie coś, nie będzie płakał. Niech sie nauczy jako tako jeździc jeden sezon przynajmniej. Potem czas na lans.

0
  • #8 18 Sie 2015 13:33
    miro1445
    Poziom 2  

Punto odpada 100%
    W ogóle mi się nie podoba i raczej nic mnie nie przekona do niego.
    Jeszcze jakieś ciekawe propozycje?

Mam też inny pytanie przeglądając ogłoszenia z samochodami czy to na otomoto, allegro czy też olx
    na co zwracać głownie uwagę?

0
  • #9 18 Sie 2015 13:52
    Montrres
    Poziom 21  

Ja polecę Ci Audi 80. Miałem i jestem zakochany w tym samochodzie.Na pewno jeszcze kiedyś sobie takie kupię i zrobię je bardzo pod swój gust. Silniki właściwie każde poza mechanicznym wtryskiem benzyny.
    Tylko dobry egzemplarz ciężko znaleźć w tych pieniądzach.

Moja rada nie patrz na przebiegi... i tak są kręcone więc bardziej skup się na tym jaki jest stan techniczny. Dobrze by było jakbyś zabrał kogoś ze sobą kto ma trochę pojęcia o mechanice.

0
  • #10 18 Sie 2015 19:41
    wichurewicz
    Poziom 24  

Zwracać uwagę na stan techniczny, czy ma ważny przegląd, ile kosztuje OC, ile kosztują wymiany eksploatacyjne (filtry, płyny), ewentualne naprawy, wymiana rozrządu, czy podłoga nie jest mocno zardzewiała.
    Rysy na lakierze, przebieg wyświetlany na zegarach, rocznik nie mają żadnego znaczenia.

Może Opel Corsa? Renault Clio?

0
  • #11 19 Sie 2015 20:17
    miro1445
    Poziom 2  

Co do audi 80 to tak jak powiedziales ciężko będzie znaleźć jakiś dobry w tej cenie.
    Co do opla corsy i reno clio to też raczej odpata. Nie podobają mi się te samochody, a chciałbym kupić coś co przynajmniej przypadnie mi do gustu.

Dziękuje też za informacje na co głownie zwracać uwage podczas szukania samochodu.
    Jakby miał ktoś jeszcze jakieś propozycje co do samochodu to piszcie :)

Co powiecie jeszcze o samochodzie takim jak VW polo?

1
  • #12 19 Sie 2015 21:28
    wichurewicz
    Poziom 24  

Weź to, co jest w możliwie najlepszym stanie, marka ma znaczenie drugorzędne w tym budżecie. Zadbany Matiz od starszego pana pojeździ dłużej niż Golf katowany gdzieś pod wiejskimi dyskotekami.

0
  • #13 19 Sie 2015 22:45
    rumcajs2
    Poziom 13  

Polecam mazdę323f z silnikiem 1,5 .Jest to silnik bezkolizyjny nie do zdarcia.

0
  • #14 19 Sie 2015 23:23
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Jak się nie ma miedzi to się na d...e siedzi...
    Wybrzydzasz jakbys miał 20-30 tys, a prawda jest taka jak napisał wichurewicz: najpierw znajdź coś co trzyma się kupy bez dziur w podłodze i jeździ prosto nie zostawiajac 4 śladów. Jak znajdziesz kilka takich aut wtedy wybieraj co Ci się bardziej spodoba.

1
  • #15 20 Sie 2015 23:35
    marseluss_2009
    Poziom 24  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Wybrzydzasz jakbys miał 20-30 tys, a prawda jest taka jak napisał wichurewicz: najpierw znajdź coś co trzyma się kupy bez dziur w podłodze i jeździ prosto nie zostawiajac 4 śladów. Jak znajdziesz kilka takich aut wtedy wybieraj co Ci się bardziej spodoba.

Dodano po 37 [sekundy]:

Dokładnie tak, niestety takie są realia.

1