Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

H-Shifter do PC. Jak go zbudować od zera (bez przerabiania joysticka)

Bimberman 17 Sie 2015 22:20 3054 10
  • #1 17 Sie 2015 22:20
    Bimberman
    Poziom 9  

Witam!
    Uprzedzając wypowiedzi typu "google nie gryzie" i "a użyłeś opcji szukaj"...
    Tak, przewetrowałem kilkadziesiąt filmików na YT, tematów na tym forum i na kilku innych.

Chciałbym zrobić H-Shifter... OD ZERA... (Z Joystica to żadna frajda)
    Jak wykonać całą dźwignie to mniejszy problem (przynajmniej dla mnie) chociaż i tak nie jest to łatwe...
    Schody zaczynają się z programowaniem i podłączeniem... Jak podpiąć wszystko pod kompa?
    Przez zwykłe USB może ps/2 albo jeszcze coś innego? A jeszcze żeby to komputer odczytywał...
    Załączę zdjęcie jak wyobrażam to sobie (Zaznaczę tylko że jest to "pomocnicze" zdjęcie) ("miszcz painta") :D

0 10
  • #2 18 Sie 2015 11:23
    Gunslinger
    Poziom 28  

Bimberman napisał:
    Witam!
    Uprzedzając wypowiedzi typu "google nie gryzie" i "a użyłeś opcji szukaj"...
    Tak, przewetrowałem kilkadziesiąt filmików na YT, tematów na tym forum i na kilku innych.

Jakbyś przeglądał te tematy, a nie tylko obrazki w nich to byś się natknął na genialny pomysł użycia pada USB.

0
  • #3 18 Sie 2015 16:43
    Bimberman
    Poziom 9  

Masz na myśli "z pada" w znaczeniu że z całego czy z samej elektroniki...?
    Myślę nad czymś taki że... wykorzystam elektronike ze starego pada może od ps2 (mam przejściówkę na pc) i zrobię coś na podobny styl jak na zdjęciu...
    Żródło: Wolny Kanał (YT)
    Proszę pomóżcie jak miałbym to połączyć z padem lub jak mógłbym zrobić jakiś w miarę rozsądny układ (zdjęcie paint) by podpiąć te przyciski pod kompa.

0
  • #4 18 Sie 2015 16:57
    Gunslinger
    Poziom 28  

Na płycie H widać poprzykręcane włączniki chwilowe. Lutujesz je do klawiszy pada i Volia. Ale ps2 ma klawisze na foli więc ciężko. Najlepiej chińskiego bez analogów za 25zł. Potem na pc ustawiasz przyciski jako poszczególne biegi.

0
  • #6 18 Sie 2015 18:21
    Gunslinger
    Poziom 28  

Jeżeli działa bez tej płytki to idealny.

1
  • #7 18 Sie 2015 19:34
    Bimberman
    Poziom 9  

Działa :) Jestem ciekaw jak miałbym tu przylutować przyciski...

Dodano po 47 [minuty]:

Znalazłem taki sposób... jak są te "przyciski" to powinienem zrobić tak?
    W założeniu przycisk który dolutuje powinien zamykać obwód...

0
  • #8 19 Sie 2015 12:54
    Gunslinger
    Poziom 28  

Dokładnie. Tak to działa. Tyle kwestii elektronicznej. Mechanika, za to to pole do popisu. Popatrz na inne konstrukcje i obmyśl plan.

0
  • #9 20 Sie 2015 14:36
    Bimberman
    Poziom 9  

Okey! Teraz nazbieram materiałów typu przyciski, kabelki i obmyślę jak zrobić to od strony mechanicznej.
    Tematu jeszcze nie zamykam bo może będę jeszcze potrzebować pomocy. Jak skończę w całości to się na pewno pochwalę :)
    Tym czasem... Pozdrawiam :)

0
  • #10 26 Sie 2015 12:02
    Bimberman
    Poziom 9  

Prace nad H-Shifter'em trwają.
    Jako elektryka posłuży mi jednak rozbebeszona stara kierownica (miałem takie 2 a jako główna kiera-gaz-hamulec posłuży mi DF) przez co też będę miał pedał sprzęgła.
    Kwestia mechaniczna... tu trochę gorzej ale składam to w całość i mam nadzieję że wstępne założenia nie okażą się złe.
    W elektronicznym kupiłem kilka przycisków i tych przełączników, dzisiaj kończę elektrykę a możliwe że złożę do końca mechanizm "H"
    Na zdjęciu widać kierownicę, pedały, skrzynie z ręcznym i układ z kierownicy.

0
  • #11 26 Sie 2015 17:01
    Gunslinger
    Poziom 28  

Bimberman napisał:
    Prace nad H-Shifter'em trwają.
    (miałem takie 2 a jako główna kiera-gaz-hamulec posłuży mi DF)

Przeczytaj to zdanie. Czytałem z 3 razy, i to nie ma sensu. |Zwracaj uwagę na czytelność wypowiedzi. A co do kierownicy, to pochwal się jak rozwiązałeś mechanikę gdy skończysz.

0