Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z modemu USB - tworzenie routera z laptopa

17 Sie 2015 23:30 1185 5
  • Poziom 11  
    Problem jest doprawdy irytujący.
    Otóż początkowo (nawet dwukrotnie) udało mi się "windowsowskimi" sposobami utworzyć sieć bezprzewodową i pomyślnie się z nią połączyć za pomocą drugiego komputera przez wi-fi posługując się tą instrukcją:

http://www.pcworld.pl/news/366354/Windows.7.siodemka.zamiast.rutera.Wi.Fi.html

Za 3 i kolejnym razem w jednym z okien dialogowych NIE BYŁO już możliwości wciśnięcia "napisu" poprzedzonego logo aktualizacji windowsowskich o treści:
    "Udostępnij połączenie internetowe innym użytkownikom... ble ble ble" (warto nadmienić, że w powyższej instrukcji nie ma o tym żadnej wzmianki)

Następnie spróbowałem szczęścia używając wiersza poleceń i kolejnej metody z tym całym używaniem komend typu

netsh wlan hostednetwork ble ble ble

efekt ciągle ten sam:

wszystkie komputery w domu wykrywają sieć bezprzewodową jednak nie dochodzi finalnie do połączenia się z internetem. W prawym dolnym rogu DUMNIE widnieją wszystkie kreski zasięgu z żołtym trójkątem oznaczającym ograniczony (czyli de facto jego brak) dostęp do internetu.

Spróbowałem także z programem Virtual Router

To samo, wszędzie widoczne wi-fi, zwieńczone żółtym trójkątem, jednak tym razem o tyle lepiej, że telefon wykrył wi-fi i się nawet z nim połączył, jednak mimo ikonki wskazującej maksymalną siłę sygnału ani słychu ani widu internetu w telefonie.

Co robić? :cry:
  • Poziom 14  
    Witam, wiem że to trochę słaba rada ale się sprawdza wejdz na googl filmy i szukaj tutorial rooter na windzie przed chwilką patrzyłem jest sporo materiału, krok po kroku, powodzenia.
  • Poziom 31  
    Ciężko cokolwiek napisać aby pomóc ot tak. Moim zdaniem powinieneś podejść do tego prostymi krokami.

1. Uzyskać dostęp do internetu na komputerze, który internet ma udostępniać dalej
    2. Uzyskać połączenie sieciowe pomiędzy komputerami, a siódemką
    3. Na siódemce w centrum sieci i udostępniania przejść do 'zmień ustawienia karty sieciowej' odnaleźć połączenie sieciowe, które jest powiązane z twoim modemem GSM i przejść do jego właściwości, na karcie udostepnianie zaznaczyć pierwszy check box od gory 'zezwalaj innym uzytkownikom sieci na laczeni esie poprzez polaczenie internetowe tego komputera' oraz wybrac polaczenie sieciowe z listy rozwijanej ponizej, które ma "przesyłać" internet dalej.
  • Poziom 15  
    Virtual Router taka aplikacja rozwiąże Twój problem. Sam używam wpisujesz tylko nazwę sieci, hasło i podajesz jakie urządzenie ma udostępniać Internet. Nie zawsze zadziała za pierwszym razem może być, że tak jak piszesz połączy się ale będzie żółty trójkąt brak Internetu ale tym się nie przejmuj odpal 2 raz komputer i tą aplikację lub wyłącz i włącz usługę Virtual Router w zarządzaniu komputerem.
  • Poziom 33  
    Witam
    Troszkę źle podchodzisz do tematu, to chyba najgorszy sposób udostępnienia internetu. 15 lat temu bym to zrozumiał, ale przy obecnych cenach routerów wygodnie zrobisz to za grosze.
    Laptopy pobierają jednak dość dużo prądu, myśl ekologicznie i zastosuj router lub smartfona, i jedno i drugie skonfigurujesz w niecałą minutę.
    Często używam stary telefon ze zbitym ekranem jako router, ekran reaguje mułowato, ale jako router świetnie się sprawdza.
    Pozdrawiam