Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo g505 - klawiatura zmieniona

17 Sie 2015 23:50 1287 2
  • Poziom 15  
    Witam

Moja teściowa zalała klawiaturę w Lenovo g505,szczęśliwie w sumie poza kilkoma klawiszami które same się pojawiały nic więcej lapkowi się nie stało. Sprawa pilna bo wyjazd jakiś miała itd, klawiaturę zamówiłem od ręki, pojechałem 150km po lapka z
    klawiaturą. I. .

Lenovo g505 - klawiatura zmieniona Lenovo g505 - klawiatura zmieniona

Zła wersja. Okazało się że nawet w 1 modelu były 2 wersje klawiatur co przeoczyłem. Pasuje idealnie ale f1-f12 , strzałki i kilka innych się nie zgadzają. Co jest problematyczne dość mocno z racji że f1-f12 był klawiszami z wciśnięciem FN a obecnie są podstawowe.

Pomyślałem żeby przełożyć mechanicznie klawisze, niestety mają inne zapadki.

Stąd pytanie- zanim zacznę się bawić w zwrot klawiatury i szukanie odpowiedniej.

Czy można zainstalować sterowniki do innej wersji klawiatury ? Bo to by rozwiązało problem. Jeśli tak to jak je znaleźć ? losowo instalować różne i sprawdzać jak działa ?

Lenovo wprowadziło ponoć opcję bindowania klawiszy funkcyjnych z Biosu, muszę jutro zaktualizować BIOS i sprawdzić czy ona pozwala na konfigurowanie zwykłych klawiszy ? np zamienione Insert z PrtSc ?
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    MaXo90 napisał:
    Zła wersja. Okazało się że nawet w 1 modelu były 2 wersje klawiatur co przeoczyłem

Źle. Kupiłeś po prostu złą wersje klawiatury stosowaną w innym laptopie. Wymiary się zgadzają, taśma się zgadza, rozmieszczenie funkcji dodatkowych jest inne. To, że sprzedawcy wymieniają dużą liczbę modeli, do których pasuje ich zamiennik nie oznacza wcale, że Lenovo stosuje dwie wersje klawiatury. Klawiatura, którą kupiłeś jest zdaje się od modelu B590, albo przynajmniej jest bardzo podobna :)

MaXo90 napisał:
    Co jest problematyczne dość mocno z racji że f1-f12 był klawiszami z wciśnięciem FN a obecnie są podstawowe.

Klawisze działają nadal tak samo, to zachowanie można przecież akurat ustawić w BIOSie i nie jest zależne od naklejek na klawiaturze. Dla laptopa klawiatura jest zestawem klawiszy, naklejki są tylko dla nas :)
    MaXo90 napisał:
    Stąd pytanie- zanim zacznę się bawić w zwrot klawiatury i szukanie odpowiedniej.

Zwróć klawiaturę i kup odpowiednią, albo teściowa będzie musiała się przyzwyczaić do ściemniania i rozjaśniania ekranu klawiszami bez odpowiednich oznaczeń.
    MaXo90 napisał:
    Czy można zainstalować sterowniki do innej wersji klawiatury?

Nie.
    MaXo90 napisał:
    Lenovo wprowadziło ponoć opcję bindowania klawiszy funkcyjnych z Biosu

Na pewno nie wprowadziło możliwości zmiany całego mapowania klawiatury, więc możesz sobie darować te poszukiwania i znaleźć właściwą klawiaturę - wyjdzie najbezpieczniej i najporządniej, a klawiatura z właściwymi oznaczeniami nie kosztuje majątku (około 50zł jak widzę).
  • Poziom 15  
    dt1 napisał:

więc możesz sobie darować te poszukiwania i znaleźć właściwą klawiaturę - wyjdzie najbezpieczniej i najporządniej, a klawiatura z właściwymi oznaczeniami nie kosztuje majątku (około 50zł jak widzę)

Porządna i treściwa odpowiedź ;] Rzeczywiście widzę ze w tamtym modelu jest taka klawiatura. No nic, nowa zamówiona a tą będę zwracał. Dzięki za pomoc!