Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer VK7830 - przekaźnik mocy JZX-18FF włącza się z dużym opóźnieniem

JestemAbdul 18 Sie 2015 09:40 1107 4
  • #1 18 Sie 2015 09:40
    JestemAbdul
    Poziom 5  

Witam. Ponad 3 tygodnie temu kupiłem aktywny subwoofer Voice Kraft VK7830 do zwykłego kina domowego w zastępstwie oryginalnego pasywnego. Działał normalnie, czyli włączał po paru sekundach od włączenia przycisku zasilania do zeszłej niedzieli. Wówczas po włączeniu nie chciał grać, "obudził" się dopiero po włączeniu na TV Youtube po tym, jak cyknął przekaźnik, ale to chyba przypadek. Na telewizji też włączał się, ale z dużym opóźnieniem. Myślałem, że to przekaźnik może sterować trybem standby, ale w sieci nie znalazłem jednoznacznej informacji czy ten subwoofer go posiada, a na samym głośniki nie mam żadnych opcji co do sterowania tym trybem. Dzisiaj jednak od godziny 8 do teraz nadal się nie włączył, nie zareagował na różne tryby czy podłączenie telefonu po kablu minijack-chinche.
    Co może być przyczyną tak nagłej zmiany zachowania?
    Dopisek: włączył się w końcu po 2,5h znowu cykając przekaźnikiem.

0 4
  • Relpol
  • #2 20 Sie 2015 12:53
    JestemAbdul
    Poziom 5  

Wczoraj włączył się prawie od razu, dzisiaj przy dwóch próbach tak dopiero po pół godziny, ale nie słyszałem już cyknięcia przekaźnika. Nikt nie wie o co chodzi albo za co jeszcze może odpowiadać przekaźnik?

0
  • Relpol
  • #3 21 Sie 2015 11:27
    JestemAbdul
    Poziom 5  

Rozkręciłem głośnik obserwując zachowanie i głośnik gra dopiero po włączeniu się przekaźnika JZF-18FF - przekaźnika mocy. Chwilę przed jego włączeniem (chyba) transformator zaczyna mocniej buczeć i po przełączaniu się przekaźnika, po którym to zaczyna głośnik grać, już nie jest prawie słyszalny. Dodatkowo zauważyłem, że bez problemu się załącza, gdy jest ciepły, testowałem to przy użyciu suszarki do włosów. Tyle z nowych obserwacji.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lut 2016 13:33
    -djglutto-
    Poziom 2  

Miałem ten sam problem.
    Podgrzewając przekaźnik, podgrzewasz również kondensatory.
    U mnie pomogła wymiana kondensatorów 2x 10uF 50V. Profilaktycznie wymieniłem też 470uF. I sub wrócił do życia :D

Subwoofer VK7830 - przekaźnik mocy JZX-18FF włącza się z dużym opóźnieniem

3
  • #5 02 Lut 2019 00:44
    djzabek85
    Poziom 1  

Potwierdzam po wymianie tych czterech kondensatorów mój sub też wrócił do życia i przekaźnik pyka jak na początku :)
    dzięki i pozdro dla -djglutto-

0