Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kanalizacja - Podłączenie odpływu pralki do syfonu brodzika

marcinm311 18 Aug 2015 12:10 11889 3
    marcinm311
    Level 2  
    Witam,
    Mam pytanie dotyczące podłączenia odpływu pralki.
    Otóż przymierzam się do usunięcia wanny i zamontowania brodzika w mojej małej łazience, dzięki czemu zyskam miejsce na wstawienie do pomieszczenia pralki (dzisiaj mam ją w kuchni). Chciałbym podłączyć rurę zrzutową pralki do rury odpływowej brodzika. Nie jest to rozwiązanie konwencjonalne (nie znalazłem na ten temat prawie nic w sieci), ale wydaje mi się jedyne sensowne, ze względu na układ pomieszczenia, dostępność przyłączy (woda, prąd, kanalizacja), funkcjonalność i estetykę. Moje pytanie dotyczy tego w którym miejscu podłączyć przewód – czy za pomocą specjalnego syfonu (np. takiego jak w załączniku) czy bezpośrednio do rury za syfonem poprzez przyłącze kanalizacyjne z króćcem. Preferowałbym to drugie rozwiązanie ze względu na koszty, ale nie wiem czy np. woda zrzucana z pralki nie będzie mi wybijała w brodziku (wanna przyłączona jest około 50 cm rurą Ø50mm do rury kanalizacyjnej w pionie), no i czy nie będę miał zapachów z kanalizacji. Pralka jest mała 3,5 kg, a zalecaną minimalną 50 cm wysokość przyłącza chciałbym uzyskać poprzez odpowiednie wymodelowanie rury za pralką.
    Za opinię na temat mojego pomysłu i konstruktywna radę z góry dziękuję.
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    korrus666
    Level 40  
    Jak masz możliwość to zamontuj podtynkowo specjalny syfon do pralki a z niego rurą do rury odpływowej brodzika już za syfonem brodzika. Jeśli użyjesz tego syfonu co w załączniku to obawiam się że jest szansa na wybicie wody do brodzika jeśli pralka będzie wypompowywała wodę dość szybko.
    marcinm311
    Level 2  
    Rozwiązanie które proponujesz nie wchodzi w grę, po pierwsze byłoby trudne technicznie - budynek z lat 60tych i betonowa ściana za pralką. Po drugie kosztowne – a właśnie o ograniczenie kosztów mi chodzi - nie chce niszczyć glazury i terakoty które są w bardzo dobrym stanie , dodatkowo w tej łazience był już brodzik (poprzedni właściciel zmienił go na wannę), wiec nawet doprowadzenie wody do natrysku mam w standardowym miejscu. Operacja była by prosta gdybym nie chciał wstawiać do pomieszczenia pralki, ale akurat właśnie o to mi chodzi.
    Co do zdjęcia syfonu który załączałem poprzednio - skoro to jest syfon (np. typ HL522V lub HL514/SNV) zaprojektowany w celu umożliwienia podłączenie pralki, to chyba nie powinno być problemu z wybijaniem wody? Natomiast zastanawia mnie czy nie będzie wybijania jeśli przyłącze zrobię miedzy syfonem a pionem kanalizacyjnym (ze względu na konstrukcje tradycyjnego syfonu), no i czy nie będzie fetor przenikał przez pralkę do pomieszczenia. Zastosowałbym to rozwiązanie z syfonem, ale szkoda mi kasy i dla tego pytam o alternatywę.
    W załączeniu rysunek pomieszczenia, i jeszcze jedno zdjęcie (poprzednie jakoś się źle wczytało) potencjalnego syfonu.
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    korrus666
    Level 40  
    Niby syfon przystosowany ale zastanów się jak to będzie jeśli woda będzie wypompowana szybko, jeśli nie zdąży pójść syfonem to pójdzie do góry i tyle. Wszystko zależy od tego jak szybko pralka wypompowuje wodę.

Moderated By ANUBIS:

marcinm311
    Ostatnia wizyta: 23 Maj 2016 10:51
    Temat zamykam.