Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kanalizacja - Podłączenie odpływu pralki do syfonu brodzika

marcinm311 18 Aug 2015 12:10 11889 3
 • #1
  marcinm311
  Level 2  
  Witam,
  Mam pytanie dotyczące podłączenia odpływu pralki.
  Otóż przymierzam się do usunięcia wanny i zamontowania brodzika w mojej małej łazience, dzięki czemu zyskam miejsce na wstawienie do pomieszczenia pralki (dzisiaj mam ją w kuchni). Chciałbym podłączyć rurę zrzutową pralki do rury odpływowej brodzika. Nie jest to rozwiązanie konwencjonalne (nie znalazłem na ten temat prawie nic w sieci), ale wydaje mi się jedyne sensowne, ze względu na układ pomieszczenia, dostępność przyłączy (woda, prąd, kanalizacja), funkcjonalność i estetykę. Moje pytanie dotyczy tego w którym miejscu podłączyć przewód – czy za pomocą specjalnego syfonu (np. takiego jak w załączniku) czy bezpośrednio do rury za syfonem poprzez przyłącze kanalizacyjne z króćcem. Preferowałbym to drugie rozwiązanie ze względu na koszty, ale nie wiem czy np. woda zrzucana z pralki nie będzie mi wybijała w brodziku (wanna przyłączona jest około 50 cm rurą Ø50mm do rury kanalizacyjnej w pionie), no i czy nie będę miał zapachów z kanalizacji. Pralka jest mała 3,5 kg, a zalecaną minimalną 50 cm wysokość przyłącza chciałbym uzyskać poprzez odpowiednie wymodelowanie rury za pralką.
  Za opinię na temat mojego pomysłu i konstruktywna radę z góry dziękuję.
  Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
 • #2
  korrus666
  Level 40  
  Jak masz możliwość to zamontuj podtynkowo specjalny syfon do pralki a z niego rurą do rury odpływowej brodzika już za syfonem brodzika. Jeśli użyjesz tego syfonu co w załączniku to obawiam się że jest szansa na wybicie wody do brodzika jeśli pralka będzie wypompowywała wodę dość szybko.
 • #3
  marcinm311
  Level 2  
  Rozwiązanie które proponujesz nie wchodzi w grę, po pierwsze byłoby trudne technicznie - budynek z lat 60tych i betonowa ściana za pralką. Po drugie kosztowne – a właśnie o ograniczenie kosztów mi chodzi - nie chce niszczyć glazury i terakoty które są w bardzo dobrym stanie , dodatkowo w tej łazience był już brodzik (poprzedni właściciel zmienił go na wannę), wiec nawet doprowadzenie wody do natrysku mam w standardowym miejscu. Operacja była by prosta gdybym nie chciał wstawiać do pomieszczenia pralki, ale akurat właśnie o to mi chodzi.
  Co do zdjęcia syfonu który załączałem poprzednio - skoro to jest syfon (np. typ HL522V lub HL514/SNV) zaprojektowany w celu umożliwienia podłączenie pralki, to chyba nie powinno być problemu z wybijaniem wody? Natomiast zastanawia mnie czy nie będzie wybijania jeśli przyłącze zrobię miedzy syfonem a pionem kanalizacyjnym (ze względu na konstrukcje tradycyjnego syfonu), no i czy nie będzie fetor przenikał przez pralkę do pomieszczenia. Zastosowałbym to rozwiązanie z syfonem, ale szkoda mi kasy i dla tego pytam o alternatywę.
  W załączeniu rysunek pomieszczenia, i jeszcze jedno zdjęcie (poprzednie jakoś się źle wczytało) potencjalnego syfonu.
  Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
 • #4
  korrus666
  Level 40  
  Niby syfon przystosowany ale zastanów się jak to będzie jeśli woda będzie wypompowana szybko, jeśli nie zdąży pójść syfonem to pójdzie do góry i tyle. Wszystko zależy od tego jak szybko pralka wypompowuje wodę.  Moderated By ANUBIS:

  marcinm311
  Ostatnia wizyta: 23 Maj 2016 10:51
  Temat zamykam.