Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LG300 telewizor dioda pulsuje 3 razy na czerwono telewizor się nie włącza

18 Sie 2015 15:46 10881 13
  • Poziom 6  
    Witam, telewizor przestał działać przy próbie włączenia dioda czuwania pulsuje 3 razy po czym już się nie zapala, proszę o jakąkolwiek pomoc.
  • Poziom 36  
    Sam bez znajomości elektroniki niewiele wskórasz.
    I podaje się pełen model - czy to jest 42LG300C czy 42LG3000 ?
  • Poziom 6  
    Znajomość elektroniki posiadam, na co dzień serwisuje laptopy, komputery, telefony, ale trafił mi się 5 z kolei telewizor ale nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny z tym objawem pulsującej diody model 42LG3000 jedno zero za mało dałem .
  • Poziom 33  
    Co do tej pory zrobiłeś?Jakieś pomiary?
  • Poziom 6  
    Pomiary będę robił jutro, dam znać co udało mi się ustalić. Cały czas zastanawia mnie ta dioda, która sygnalizować może jakąś usterkę, w schemacie nic na ten temat też nie zalazłem.
  • Poziom 6  
    Wymieniłem właśnie kondensatory i pokazał się obraz, lecz nie mam podświetlenia, sprawdzam inwerter.

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Ktoś pomoże jakie napięcie powinno być na inwerterach ?

Dodano po 12 [minuty]:

aha i jeszcze jedno w telewizorze są dwa inwertery czy oba mogły paść ??
  • Poziom 33  
    mihi1234 napisał:
    sprawdzam inwerter. Ktoś pomoże jakie napięcie powinno być na inwerterach ?

Szanowny serwisancie laptopów,komputerów i telefonów,przecież masz schemat,napięcia są podane także na płycie,aż się boję widząc te słowa "sprawdzam inwerter" ,że zamiast podświetlenia matrycy sam się "zaświecisz".
    Miałeś podać wyniki pomiarów,jak bez tego można coś poradzić?
  • Poziom 6  
    Jedyne co udało mi się ustalić to inwertery nie dostają zasilania, liczę na pomoc w tej sprawie co sprawdzić, mogą być to końcówki mocy ?
  • Poziom 24  
    Co do inwerterów sprawdź niebieski kondensatorek. zaznaczone na zdjęciu.
    LG 42LG300 telewizor dioda pulsuje 3 razy na czerwono telewizor się nie włącza

A co do napięcia powinno być 24V. Jakie wymieniłeś kondensatory??
    Jak w inwerterach masz ten niebieski kondensator przypalony to wystarczy wy lutować go i będzie działać bez niego.
  • Poziom 6  
    Wymieniłem wszystkie kondensatory które były na zasilaniu i pojawił się obraz bez podświetlenia, inwertery nie dostają zasilania. LG 42LG300 telewizor dioda pulsuje 3 razy na czerwono telewizor się nie włącza LG 42LG300 telewizor dioda pulsuje 3 razy na czerwono telewizor się nie włącza

Dodano po 1 [minuty]:

I u mnie na inwerterach nie było tego niebieskiego kondensatora.

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Naprawiłem zasilanie na inwertery, dostają 24V, ale dalej nic.
  • Poziom 6  
    Dziś będę sprawdzał dokładnie inwertery, podświetlenie nawet nie mignie, jest możliwość żeby padły oba inwertery ? czy jak jeden przestanie działać to drugi też nie będzie ?

Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

Wymiana kondensatorów na inwerterach pomogła, dzięki wszystkim za pomoc.
  • Poziom 19  
    Witam panowie wiem ze temat ciągnął się dość dawno ale mam ten sam kłopot kontrolka mruga 3x po czym zapala się niebieska i nic.
    Kilkakrotne włączenie pomaga i telewizor rusza za którymś razem dodam że inwertery nie dostają napięcia co sprawdzić pomocy.
  • Poziom 8  
    Ostatnio miałem dokładnie taki sam problem z tym samym modelem (42lg3000) 3x czerwona dioda --> niebieska i TV się nie uruchamiał. Pomogła wymiana płyty zasilacza. Pozdrawiam