Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gram BAKER F930CBH5A - Sprężarka pracuje,temperatura w komorze wzrasta.

18 Sie 2015 18:14 1779 3
 • Poziom 15  
  Witam.
  Sprężarka pracuje,skraplacz drożny,wentylator pracuje.W trakcie 30 minutowego testu temperatura kompresora wzrasta do poziomu "gorący", rurki niskiego i wysokiego delikatnie ciepłe.Praca kompresora stabilna i równa.
  Temperatura w komorze chłodzącej wzrasta z 22C do 26C.
  W załączniku schemat.
  Czy dobrze zdiagnozowałem : "ubytek czynnika" ? Skraplacz był tak zarzucony mąką że ponad godzinę go doprowadzałem do normalnego stanu.
  Pozdrawiam.
  Andrzej Gram BAKER F930CBH5A - Sprężarka pracuje,temperatura w komorze wzrasta. Gram BAKER F930CBH5A - Sprężarka pracuje,temperatura w komorze wzrasta. Gram BAKER F930CBH5A - Sprężarka pracuje,temperatura w komorze wzrasta. Gram BAKER F930CBH5A - Sprężarka pracuje,temperatura w komorze wzrasta. Gram BAKER F930CBH5A - Sprężarka pracuje,temperatura w komorze wzrasta.
 • Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
  Andrzeju parownik jest ok. doklej tylko plastelinę uszczelniającą i sprawdź by była dobra drożność odprowadzenia skroplin na zewnątrz. Jeśli skraplacz na górze już oczyściłeś, to ze strony czystości ok. Niestety masz problem i bez serwisanta się nie obędzie. By sprawdzić ciśnienia, niezbędne są zamontowane zaworki serwisowe. Tu ich nie widzę. Tak na ssaniu i sprężaniu widzę końcówki zaciśnięte i zlutowane. Wnioskuję więc że twoja diagnoza o ubytku czynnika może okazać się słuszna ( ilu letnia ta zamrażarka? jeśli ma książkę serwisową będziesz miał wiedzę czy ktoś ją wcześniej dopełniał, czy nie ) Sprawdź też czy ktoś nie odkroił otuliny termicznej, winien być po pozostałej części "dużej spirali" i kończyć się przy sprężarce.
  Możesz też sprawdzić czy ktoś nie "gmerał" w podłączeniach czujek temperatur i nie zamienił czujki parownika z czujką komory. Ale w pierwszej kolejności sprawdzić stan ciśnień w układzie.
  Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Czesc!
  Zaworkow nie ma,to prawda.Urzadzenie ma 5 lat. Sprawdzilem czujki,nikt nie gmeral.
  Mysle ze jednak czynnik.
  Dziekuje i pozdrowionka!
  Andrzej