Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics SL-B3 - ramię nie reaguje

sgf423 18 Aug 2015 18:47 957 0
 • #1
  sgf423
  Level 8  
  Witam.
  Mam mały problem z Technicsem SL-B3.
  Sprawa wygląda następująco - w momencie skończenia się albumu igła cały czas jeździ po końcu płyty i ramie nie wraca na swoje miejsce. Gdy nacisnę 'stop' talerz przestaje się kręcić, ale ramie nadal nie wraca, lub przycisk w ogóle nie reaguje i talerz nadal się kręci, a zatrzymanie go ręką nic nie daje, bo za chwilę i tak znowu zaczyna się kręcić. Na początku działo się tak tylko przy słuchaniu 7", ale teraz mam tak również przy normalnych longplejach.
  Oprócz tego, gdy włączam przedłużacz do którego mam podpięty gramofon, wieże itd. talerz sam zaczyna się kręcić (ramię oczywiście nic nie robi) mimo, że nic nie wciskam. Czasem włącza się sama lampka sygnalizująca, że wcisnąłem "play", ale kompletnie nic się nie dzieje - gdy próbuje wcisnąć "stop/play" gramofon nie reaguje, a talerz zaczyna się kręcić dopiero gdy poruszę go ręką, lub wcale.
  Odkręciłem dolną klapę gramofonu, żeby zobaczyć co się dzieję w środku gdy przesuwam ramię ręką (tak ktoś mi polecił na innej grupie), ale wszystko wygląda w porządku i nie mam pojęcia w czym tkwi problem.
  Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi w tym pomógł.
  Pozdrawiam