Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool ARC8120IX - Lodówka "strzela" i przestaje chłodzić

18 Sie 2015 20:56 2013 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam strasznie dziwny problem. W lodówce Whirlpool ARC8120IX pn: 850181211042 zamrażarka działa idealnie, a chłodziarka raz na 2-3 miesiące przestaje chłodzić. Zapowiedzią zaprzestania chłodzenia jest to, że kompresor zaczyna długo pracować (kilkukrotnie dłużej niż zwykle) i lodówka wydaje odgłos strzelania raz na kilka godzin przy pracującym kompresorze. Wczoraj było wszystko dobrze, chłodziarka chłodziła porządnie i nagle w nocy zaczęła strzelać, a rano w środku było już ciepło...

To już kolejny raz, rozmrożenie pomaga na 2-3 miesiące.

Był u nas fachowiec od naprawiania lodówek i stwierdził, że to "moduł" wysiadł, a naprawa kosztuje 500 zł, więc się nie opłaca... oczywiście nie mam pojęcia jaki moduł, bo nie raczył powiedzieć, poza tym uniwersalne hasło "wysiadł moduł" powoduje, że włącza mi się podejrzliwość co do fachowości serwisanta.
  • Poziom 2  
    Po zdjęciu panela w zamrażalce okazuje się, że cały dół chłodnicy i kanały wentylacyjne wychodzące w dół od chłodnicy są zawalone lodem. Czy znacie może przyczynę? czy jest tam jakiś kanał odprowadzający wodę, ewentualnie czy w ogóle woda powinna się zbierać w zamrażarce no frost??