Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 7537 - Brak reakcji windowsa. ZAPĘTLENIE.

whitefoxak 18 Sie 2015 21:37 669 11
  • #1 18 Sie 2015 21:37
    whitefoxak
    Poziom 7  

Witam
    Ostatnio mój brat chciał sformatować komputer i jakimś cudem usunął partycje z recovery (tak przypuszczam).

Największym problemem jest to że laptop nie reaguje na nic!!!!!!

Cały czas wyświetla się informacja jak na zdjęciu.

Dell 7537 - Brak reakcji windowsa. ZAPĘTLENIE.

Klawisze takie jak F2, f12 czy shift + F10 nie reagują (krótki loading i wraca na obraz jak na zdjęciu)

Proszę o pomoc Laptop jest niezbędny do pracy...

• #2 18 Sie 2015 21:52
    Plajer
    Poziom 12  

Domyślam się, że ten ekran wyskakuje podczas próby instalacji systemu - wcześniej można np. wejść do biosu?

Jeżeli nie chce zainstalować ze standardowego recovery, można ręcznie pobrać windowsa na innym komputerze, zgrać go na pendrive i w biosie ustawić boot z pendrive'a.

• #3 18 Sie 2015 22:12
    whitefoxak
    Poziom 7  

Niestety ten ekran pojawia się od włączenia laptopa. Chwile wczytuje windowsa po czym wyskakuje
    ten komunikat gdy wciskam OK Laptop się restartuje i cała historia na nowo.

Gdy próbuję wejść do Biosa pojawia się ekran z logo DELL i z małym paskiem Loadingu i po sekundzie dwóch znowu to samo.

Szczerze jestem bezradny nigdy nie miałem problemu z naprawą takich usterek ale w tym przypadku nie wiem co zrobić...

• #4 19 Sie 2015 01:38
    Plajer
    Poziom 12  

Dobry klawisz naciskasz, żeby wejść do biosu?
    Jeżeli tak, możesz spróbować wyciągnąć baterię, odczekać chwilę, włożyć. Może pomoże.

To, że nie możesz wejść do biosu nie jest powiązane z formatowaniem.

• #5 19 Sie 2015 19:55
    whitefoxak
    Poziom 7  

Ten laptop ma baterię wbudowaną i brak napędu :/
    Jeżeli chodzi o klawisze wciskam F2, F12 oraz gdy wyskakuje komunikat shift + F10

Naprawdę zależy mi na czasie...
    Przy tym lapku można tylko Perskiej depresji dostać...

• #6 19 Sie 2015 20:22
    master-007
    Moderator - Komputery Serwis

Po zejściu z poziomem naładowania baterii (akumulatora) do stanu poniżej 10% powinien być dostęp do BIOS przyciskiem F2 (Przy komunikacie "Battery critical low, press F2 to enter BIOS or F1 to continue."). System można zainstalować z pendrive. Wcześniej ustaw w Boot Menu opcję Secure Boot na disable. Nie podałeś informacji jaki system zamierzasz zainstalować.

• #7 19 Sie 2015 20:42
    whitefoxak
    Poziom 7  

Chciałem zmienić botowanie na pendrive tylko nie mogę.
    Cały czas mam na pulpicie logo dell i nic nie mogę zrobić.

Spróbuję z rozładowaniem baterii i dam znać czy pomogło.

Brat chciał przejść z windows 8.1 na 10 ale wyskoczył jakiś błąd wtedy uruchomił recovery a następnie coś namieszał a następstwem tego grzebania jest ten problem...

• #8 20 Sie 2015 21:50
    whitefoxak
    Poziom 7  

A więc po rozkręceniu lapka oraz wyciągnięciu baterii na około 10 min nic się nie zmieniło.
    Również po zastosowaniu rozładowania baterii żaden komunikat się nie wyświetlił (czekałem cały czas a do pełnego rozładowania).

Mam pytanie co teraz?!
    Czy mogę sformatować dysk podłączając go przez usb do mojego laptopa?
    Czy będę potrzebował jakiegoś specjalnego programu?
    Czy może ktoś ma jakiś inny pomysł który nie będzie wymagać wymontowywania dysku?

• #9 22 Sie 2015 13:18
    whitefoxak
    Poziom 7  

Proszę o pomoc :cry:

• #10 24 Sie 2015 20:57
    Plajer
    Poziom 12  

Nie wiem, jak jest zbudowany ten dell, generalnie chodziło mi o totalne odcięcie go od prądu, aby zresetować bios. Najczęściej w laptopie na płycie głównej jest dodatkowo mała bateryjka.

• #11 24 Sie 2015 21:50
    piotr.solek
    Poziom 20  

Plajer napisał:
    Nie wiem, jak jest zbudowany ten dell, generalnie chodziło mi o totalne odcięcie go od prądu, aby zresetować bios. Najczęściej w laptopie na płycie głównej jest dodatkowo mała bateryjka.

Wyłączyć trzymając przycisk zasilania. Po włączeniu nacisnąć lub naciskać jak ktoś nie potrafi f12. Wejść do biosu ustawić start z usb i majac pendriva na usb można startować z instalacją.

Nic nie trzeba odcinać , wyciągać czy resetować bios.

Dodano po 6 [minuty]:

whitefoxak napisał:
    Mam pytanie co teraz?!
    Czy mogę sformatować dysk podłączając go przez usb do mojego laptopa?
    Czy będę potrzebował jakiegoś specjalnego programu?
    Czy może ktoś ma jakiś inny pomysł który nie będzie wymagać wymontowywania dysku?

Można. Innym sposobem jest format przed rozpoczęciem instalacji. Zakładam że będziesz instalował od nowa win 8.1? Być może partycja "recovery" jeszcze istnieje no chyba , że zdolny brat ją jakimś cudem usunął..

Po wszystkim sugeruje skorzystać z programu dell beckup and recovery i stworzyć sobie na usb-nośnik stanu przywracania fabrycznego, podpisać i schować przed bratem.

• #12 25 Sie 2015 00:40
    whitefoxak
    Poziom 7  

Dzięki problem już rozwiązany ;) Po wyciągnięciu dysku zamontowałem USB z Windowsem miałem do wyboru zainstaluj Windows lub napraw w sekcji napraw wybrałem UEFI setup i tak przeszedłem do Biosa i zmieniłem botowanie.
    Potem już tylko zamontowałem dysk i dalej już poszło ;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo