Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w znalezieniu sensownych praktyk zawodowych (technik elektronik)

18 Sie 2015 23:21 972 8
  • Poziom 17  
    Witam!
    Tak jak w temacie od września zaczynam 3 klasę technikum elektronicznego w której czeka mnie miesiąc praktyk. Dobrze wiem, ze jak w Polsce ktoś słyszy słowo praktykant to zaraz kojarzy mu się z gościem co mu za darmo posprząta. Dlatego nie chciałbym trafić na takie praktyki chciałbym w pełni wykorzystać ten miesiąc i czegoś się nauczyć. Dlatego bardzo chciałbym prosić Was o polecenie i ewentualnie podanie firm które omijać. Bardzo by mi zależało żeby miejsce odbywania praktyk w przyszłości pomogło w znalezieniu pracy albo w firmie której miałem praktykę, albo będzie to ceniona i znana marka. Druga ważniejsza rzecz to tak jak wcześniej pisałem by cała "nauka" nie polegała na zamiataniu i bym nie był darmowym pracownikiem od czarnej roboty. Chciałbym się chociaż przyglądać pracy specjalistą i cos za ich pomocą próbować robić. Myślę że każdy wie o co mi chodzi. Bardzo bym chciał aby moje praktyki miały coś wspólnego z np. elektroniką przemysłową, programowaniem mikrokontrolerów, projektowaniem elektroniki użytkowej. Bardzo proszę o polecenie jakiś firm Najlepiej woj. Opolskie (Opole) ewentualnie śląskie dolnośląskie, no mogę naprawdę daleko dojeżdżać lub nawet znaleźć jakieś lokum na ten czas oby tylko było warto. Liczę na osoby które już odbyły praktyki w jakieś firmie i mogą mi opowiedzieć jak to w ich przypadku wyglądało i gdzie je odbywali.
    Ja na razie myślałem o firmie esab w Opolu i Sonel we Wrocławiu. Jak myślicie warto w ogóle się z nimi kontaktować?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Próbuj do DIEHL-u w Niemodlinie, ja odbywałem i nie żałuję w najmniejszym stopniu. Esab odpuść sobie od razu, znajomy tam pracuje i praktykanta traktuje się tam jak.... praktykanta :D
  • Poziom 17  
    Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś pokrótce opisać jak one wyglądały w Twoim wypadku czym się tam głównie zajmowałeś? Dawno odbywałeś praktykę?
    Ktoś coś jeszcze może doradzić ?
  • Poziom 17  
    6 lat temu. Co tu dużo opisywać - po prostu lubiłem programowanie, na rozmowie wiedziałem co nieco i się dostałem. Zajmowałem się programowaniem uC (głownie kontrolery do pralek lodówek etc. nie wiem jak tam dziś wygląda) razem z starszymi pracownikami. Ale były też inne działy jak projektowanie i kontrola gotowych produktów.
  • Poziom 17  
    Dziękuję bardzo. Ktoś coś jeszcze może powiedzieć coś polecić ? Jak z tym sonelem we Wrocławiu?
  • Poziom 20  
    Hemmersbach we Wrocławiu serwisowanie drukarek.
  • Poziom 36  
    Witam,
    Odnośnie praktyk i stażów, widziane z perspektywy pracodawcy.
    Mimo że każda osoba odbywająca staż czy też praktykę w zawodzie, podpisuje stosowne oświadczenie o tajemnicy zawodowej, to prędzej czy później na portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia ujawniające profil produkcji oraz inne wiadomości które nie powinny być ujawniane. Wniosek jest jeden nikt z pracodawców nie jest zainteresowany w przyjmowaniu absolwentów na staż czy też praktyki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Praktykę odbyłem w Austrii w Graz firma nazywa się Anton Paar jestem bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany, wiec jeśli ktoś kiedyś będzie miał okazję to polecam.