Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs&Stratton Quantum XM 55 Falujące obroty

Ogrodeusz 19 Aug 2015 06:53 16644 14
 • #1
  Ogrodeusz
  Level 9  
  Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z silnikiem B&S (dokładny model w temacie) - falujące obroty. Odkręciłem pokrywę gaźnika, włączyłem silnik i zauważyłem, że zawór gaźnika (na zdjęciach - cyfra 1) systematycznie się porusza. Nagrałem film, ale nie mogę go wstawić. Kto chce mogę mu wysłać na e-mail.
  Kiedy przytrzymam zawór np. patykiem - silnik pracuje równo (tak jak powinien).
  Zauważyłem również czarną dźwignie połączoną z nim (na zdjęciach - cyfra 2). Myślę, że to ona może poruszać zaworem gaźnika. Biegnie ona aż do miski olejowej i tam się chowa. Nie wiem do czego służy i jeśli ktoś z was wie - niech mi to napisze. Dziękuję za wszelką pomoc, nawet najmniejszą. Poniżej wstawiam zdjęcia.
  Briggs&Stratton Quantum XM 55 Falujące obroty Briggs&Stratton Quantum XM 55 Falujące obroty
 • #2
  tomjed
  Level 28  
  A wiesz jak powinien zachowywać się taki silnik? To co jest na zdjęciu i to o czym piszesz, to regulator obrotów silnika. Silnik kosiarki ma utrzymywać konkretne obroty. Za to odpowiada regulator i jak widzisz działa, bo "dodaje" i "odejmuje" gazu. A to dlaczego, to już musisz poszukać. Może być np zabrudzony gaźnik...
 • #3
  Ogrodeusz
  Level 9  
  Witam. Przepraszam, ale chyba się nie zrozumieliśmy. Mnie chodzi o to, że ten regulator porusza się cały czas od momentu włączenia do wyłączenia silnika. Jeśli chcesz posłuchać jak on pracuje i zobaczyć jak porusza się regulator - podaj mi e-mail to wyślę Ci filmik. I jeszcze dwie kwestie które mogą mieć znaczenie. Silnik jest od glebogryzarki, a nie od kosiarki i powinien pracować równo (u mnie raz obroty są wyższe, a raz niższe i nie mam na to wpływu).
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Ogrodeusz
  Level 9  
  Sorry, wydawało mi się to trochę dziwne, ale dzięki, sprawdzę filtr i wyczyszczę gaźnik.
 • #8
  Ogrodeusz
  Level 9  
  Wyczyściłem dysze i cały gaźnik. Filtr powietrza też czysty. Silnik pracuje tak jak wcześniej, bez zmian.
 • Helpful post
  #9
  tomjed
  Level 28  
  Zagrzałeś Rycho T, bo to dla niego oczywista sprawa, ale on "zjadł zęby" na takich pierdołach, więc się chłopu nie dziw. To, że silnik faluje jest przyczyną tego, że gaźnik "nie trzyma" zadanej dawki paliwa, przez co dodaje i odejmuje "gazu" aby utrzymać obroty zadawane przez regulator. Tak, czy siak winny jest temu gaźnik. Być może łapie np "lewe powietrze", może masz luzy na dźwigniach... Miałem identyczny problem ze starym polskim agregatem i problemem były zarówno dysze, jak i lewe powietrze.

  pzdr
 • #10
  Ogrodeusz
  Level 9  
  Dysze są czyste, może problem są luzy. Dźwignia, która się porusza jest luźna. Da się to jakoś naprawić?
 • Helpful post
  #11
  User removed account
  Level 1  
 • #12
  Ogrodeusz
  Level 9  
  Nie, rozkręciłem cały gaźnik. Dysze przeczyściłem igłą. Ogólnie przejrzałem i nie było brudów.
 • #13
  tomjed
  Level 28  
  Ogrodeusz wrote:
  Dysze przeczyściłem igłą


  Ale, że co??? Serio..? Igłą..?
 • #14
  Ogrodeusz
  Level 9  
  Tak, serio. A to niedobrze?
 • #15
  Ogrodeusz
  Level 9  
  Poszedłem tropem ,,lewego powietrza'' i wymieniłem uszkodzoną uszczelkę filtra, ale niestety nie przyniosło to żadnego skutku. Dałem silnik do znajomego mechanika, ale on chyba tylko wymienił gaźnik (nie na nowy, tylko inny, podobny) - też nic to nie dało. Zacząłem regulować dopływ paliwa oraz obroty i... Udało się! (prawie) Silnik pracuje równo, czasem troszkę zwiększa obroty, ale nie jest to odczuwalne. Dzięki wszystkim za pomoc. :)