Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Touchjet Wave - Zamień swój telewizor w ekran dotykowy (Indiegogo)

farmerro 19 Sie 2015 11:22 2577 4
 • Touchjet Wave - Zamień swój telewizor w ekran dotykowy (Indiegogo)
  Touchjet Wave to urządzenie pozwalające na rozbudowanie funkcji telewizora o obsługę za pomocą dotyku i cechy znane z urządzeń SmartTV.

  Pomysł realizowany z poziomu platformy Indiegogo dotyczy komputera zintegrowanego z ramieniem montowanym do górnej części obudowy telewizora. Touchjet Wave działa w oparciu o system Android 4.4 Kit Kat, a wyświetlanie obrazu odbywa się poprzez interfejs HDMI.

  Umieszczone na ramieniu dwa sensory podczerwieni służą do wykrywania dotyku zapewniając obsługę za pośrednictwem palca lub stylusa. Touchjet Wave śledzi ruch oraz dotknięcia na całej płaszczyźnie ekranu telewizora. Zebrane informacje są wysyłane do jednostki LPU (light processing unit), a następnie przetwarzane w zrozumiałą dla systemu Android formę. Sensory optyczne wspierają gesty dotknięcia pochodzące jednocześnie z czterech różnych punktów.

  Urządzenie jest proste w obsłudze - po instalacji za pomocą klipsa oraz podłączeniu kabla HDMI wymagane jest przeprowadzenie kalibracji. Touchjet może współpracować z ekranami o przekątnej do 80 cali. Komputer umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki, uruchamianie gier, a także przeglądanie sieci Internet. Sterowanie urządzeniem za pomocą mobilnej aplikacji pozwala na zdalną obsługę oraz udostępnianie zawartości smartfona na ekranie telewizora.  Touchjet Wave wyposażono w czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A9 taktowany zegarem 2.0GHz, 1GB pamięci RAM DDR3 oraz 8GB pamięci Flash przeznaczonej na dane użytkownika. Obsługa połączeń bezprzewodowych odbywa się za pomocą WiFi 802.11b/g/n oraz Bluetooth 4.0 BLE. Urządzenie jest kompatybilne z ekranami o przekątnej od 20" do 80" (1080p lub 720p przy 60/50Hz, 4K przy 24/25/30Hz). Porty komunikacyjne obecne w Touchjet Wave to wyjście HDMI, wyjście audio, 2 x USB 2.0 (Host) oraz microUSB OTG.

  W skład zestawu oferowanego na platformie Indiegogo w cenie $119 USD wchodzi komputer Wave, uchwyt montażowy, okablowanie oraz stylus.

  Źródło:
  https://www.indiegogo.com/projects/touchjet-wave-turn-your-tv-into-a-touchscreen#/story
  http://www.touchjet.com/wave/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  farmerro
  Poziom 16  
  Offline 
  Specjalizuje się w: wszystkiego po trochu...
  farmerro napisał 343 postów o ocenie 185, pomógł 7 razy. Jest z nami od 2006 roku.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • #2
  treker
  Poziom 25  
  Pomijając już, że dotykowe sterowanie dużym telewizorem w domu nie będzie jakoś wybitnie dotykowe, to czy takie zwykłe ekrany (bez wbudowanych paneli dotykowych) nie są łatwiejsze w uszkodzeniu podczas ich dotykania? Chociażby brak powłok chroniących przed zarysowaniami itd.?
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • #3
  pheonix
  Poziom 13  
  Projektant płakał jak tworzył ... Kto mądry będzie podchodzić do telewizora ?! W Ameryce nie ma to racji bytu ze względu na ich " wygode" :P
 • #4
  czarnokurz

  Poziom 11  
  Przyda się wszędzie tam gdzie tv jest używany chociażby do monitoringu . Taki system zamontowany w tv stojącym wiszącym w kuchni ma rację bytu i to jak najbardziej w usa :) Ja chętnie kupił bym 2 szt.
 • #5
  japko1024
  Poziom 18  
  Lepiej byłoby zastosować sterowanie dotykowe w ekranach PC - umożliwiłoby to szybszą pracę i pozwalało uniknąć bólu dłoni spowodowanego długotrwałym używaniem myszki.