Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko zamrażarka Whirpool WBC 3546 FCX - nie działa no frost

19 Sie 2015 12:54 3870 2
 • Poziom 1  
  Problem z chłodziarko zamrażarka Whirpool WBC 3546 FCX po pięciu latach od zakupu. Początkowo w zamrażarce zaczął się zbierać lód (płynąca struga) na tylnej ściance, mimo iż jest no frost. Po dwukrotnym rozmrożeniu lód przestał się zbierać. Przy drugim rozmrażaniu wystąpił jednak problem z włączeniem lodówki z panelu sterowania, w końcu jakość zaskoczyła. Po jakimś czasie chłodziarka zaczęła rozmrażać się i zamrażać bez przerwy, tak że na tylnej ściance po w prawym dolnym rogu zbiera się lód (przy rowku do ścieku wody do okapnika), woda spływa również na dno chłodziarki i zamarza pod szufladą na warzywa, na tylnej ścianie chłodziarki po rozmrożeniu zostają krople wody, które zamarzają. Natomiast w zamrażarce nie osiąga wymaganej temperatury. Zamrażarka ma nastawioną temperaturę (-18°C), wszystko jest zamarznięte ale np. lody włożone wieczorem rano wyciągnięte są miękkie jak dopiero co były by włożone (topią się, kiedyś trzeba było je kroić nożem). Otworzenie drzwi zamrażarki i wyciągnięcie czegoś z niej powoduje, że włącza się sygnał wysokiej temperatury w zamrażarce i np przy upałach może tak pokazywać brak odpowiedniej temperatury przez pięć godzin (ostatnio w sobotę po wyciągnięciu lodów z zamrażarki). Kiedyś produkty z zamrażarki trzeba było wyciągać w rękawicach bo przymarzały palce a teraz wyciąga się bez rękawic. Ponadto kiedyś otwierając drzwi zamrażarki zdarzało się że uchodziła z niej jakby "para" (zimna) a odkąd chłodziarka zamraża się i rozmraża nie takie zjawisko nie następuję. Proszę o pomoc i wskazanie co może być przyczyna wadliwego jej funkcjonowania i jak temu zaradzić, jakie mogą być koszty naprawy?
 • Poziom 1  
  Witam
  Mam taka sam lodówkę i niestety ale teraz żałuje mojego zakupu.

  U mnie uszkodzeniu uległ moduł sterujący (z powodu zaników zasilania w czasie nawałnicy) i moja lodowka co jakis czas gdy otworze drzwi to następuje reset całego systemu jakby ktos ja odłączył od pradu.
  Po takim resecie czasami sie załacza sama a czasami nie i trzeba oddzielnie właczać na panelu zamrażalnik i chłodziarkę.
  Serwisant pokazal mi miejsce w ktorym jest brazowa plytka modulu jakby po przegrzaniu. Koszt modulu to od 550 do 800zł i czas oczekiwania okolo 2 miesiace w serwisie głównym.

  Moze u ciebie jest winny rowniez modul sterujacy.
 • Poziom 10  
  Witam

  u mnie też ta sama lodówka zaczęła się zachowywac w dokładnie ten sam sposób (co jakis czas gdy otworze drzwi a nstępnie w trakcie ich zamykanie następuje reset całego systemu) - u mnie winne okazała się wiązka łącząca moduł główny z panelem na drzwiach.

  pozdrawiam
  Adam