Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS-42V6S - Podłączenie z tunerem T-HD 210 cyfrowego polsatu

Cink4 19 Sie 2015 14:05 810 9
  • #1 19 Sie 2015 14:05
    Cink4
    Poziom 7  

Witam
    Od wczoraj jestem posiadaczem telewizora plazmowego wymienionego w temacie.
    Nie posiada on wejścia HDMI, a obraz przez kabel EURO jest bardzo kiepskiej jakości.
    Podłączyłem go więc z dekoderem DVB-T (który posiada wyjście HDMI) z wejścia DVI przez przejściówkę na HDMI. Dźwięk podłączyłem osobno kablem EURO-RCA.
    Obraz jest idealnej jakości ale pojawia się śnieżenie głównie w dolnej części ekranu.
    Nie jest to wina kabla HDMI ani przejściówki DVI/HDMI ponieważ tak samo podłączyłem laptopa i nie ma problemu.
    Sygnał antenowy również jest dobry ponieważ śnieży też interfejs tunera.
    Moje pytania:
    Czy istnieje możliwość uzyskania jakości HD przez kabel EURO przy innym tunerze?
    Są jakieś tunery DVB-T z wyjściem DVI? (szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem)
    Da się coś zrobić z tym tunerem żeby pozbyć się śnieżenia?

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 19 Sie 2015 16:20
    Piotr2608

Poziom 37  

Na przewodzie tzw. Eurozłączu nie uzyskamy odbioru w jakości HD. Sygnał Euro to 720x576 linii. Skoro nie ma Pan w TV złącza HDMI można dekoder podłączyć przewodem HDMI-Komponent. Komponent to złącze Chinche w kolorze czerwony, h, zielony + audio czerwony i biały.

Podane rozwiązanie nie ma prawa działać. Pomimo, że wpis jest oznaczony jako pomocny, to chyba tylko nieświadomość autora tematu.
    _P_

2
  • #3 19 Sie 2015 18:10
    Cink4
    Poziom 7  

Ooo, nie wiedziałem o tym. Dziękuje.
    Pytanie tylko czy śnieżenie ustanie, bo to może być wina tunera.
    Czy może polecić Pan jakiś porządny tuner w jakiejś przystępnej cenie?

Wpisując "HDMI-Komponent" w wyszukiwarkę, wyświetla mi takie kable głównie ze sklepów zagranicznych. Za to w polskich sklepach gównie są "konwertery". Czym to się różni? Trzeba zastosowywać taki konwerter czy kabel wystarczy?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 19 Sie 2015 18:58
    Piotr2608

Poziom 37  

Nie wiem czemu nie mogę znaleźć tego przewodu. Kupiłem ostatnio takowy za całe 40 zł 3 metry.
    W konwertery nie radziłbym się bawić - utracimy na jakości sygnału.

Znalazłem

Należy na popularnym portalu aukcyjnym wpisać "Kabel HDMI 5 RCA" , mozna i 3 z tym iż 3 kablowy jest bez fonii, 5 kablowy z fonią.

0
  • #5 20 Sie 2015 02:56
    Polon_us
    Poziom 40  

Cink4 napisał:
    Trzeba zastosowywać taki konwerter czy kabel wystarczy?

Ten kabel -> HDMI na 5 RCA -> nie ma prawa działać. Wynika to z użytej technologii. HDMI to cyfrowa technologia, a 5 RCA tj. sygnał Component - to jest technika analogowa.
    I jakakolwiek przejściówka nie będzie działała. Jest to tylko wyciąganie pieniędzy.
    Także, jeżeli mają być użyte połączenia HDMI i Component, to tylko konwerter wchodzi w rachubę.

Dziwię się koledze Piotr2608, że sugeruje takie rozwiązanie. W specjalności ma on przecież wpisane "Naprawa RTV", hyh ...

Z opisu problemu podanego przez kolegę można odnieść wrażenie, że dekoder jest uszkodzony. I sugerowałbym jego wymianę.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować przywrócenia do ustawień fabrycznych czyli tzw. Reset. Ale trzeba liczyć się z tym, że dekoder trzeba będzie programować na nowo.

0
  • #6 20 Sie 2015 06:20
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Piotr2608 napisał:
    Nie wiem czemu nie mogę znaleźć tego przewodu. Kupiłem ostatnio takowy za całe 40 zł 3 metry.
    W konwertery nie radziłbym się bawić - utracimy na jakości sygnału.

Znalazłem

Należy na popularnym portalu aukcyjnym wpisać "Kabel HDMI 5 RCA" , mozna i 3 z tym iż 3 kablowy jest bez fonii, 5 kablowy z fonią.

Opisana rada nie ma prawa działać z przyczyn oczywistych. Nie istnieje przejściówka pom,iędzy technolodgią cyfrową i analogową. Tylko konwersja może pomóc.

0
  • #7 20 Sie 2015 09:55
    Cink4
    Poziom 7  

Dziękuje za czujność,
    Wydaje mi się że jeżeli dekoder (tuner) będzie dalej śnieżył po resecie to trzeba by kupić najlepiej taki z wyjściem "komponent" i podłączyć do telewizora przewodem komponent-komponent prawda?
    Jesteście wstanie polecić jakiś dobry tuner?
    Czy jest pewne że jakość przez złącza "komponent" będzie na poziomie dużo lepszym od EURO?

0
  • #8 20 Sie 2015 12:36
    Polon_us
    Poziom 40  

Cink4 napisał:
    Wydaje mi się że jeżeli dekoder (tuner) będzie dalej śnieżył po resecie to trzeba by kupić najlepiej taki z wyjściem "komponent" i podłączyć do telewizora przewodem komponent-komponent prawda?

To nie jest złe rozwiązanie. Lecz przed kupnem dobrze byłoby sprawdzić w danych technicznych, czy wyjście Component zapewnia obraz standardu 1080i tj. HD. Bo tylko w takim przypadku użycie wyjścia Component ma sens.

Ale czemu nie kupić dekodera tylko z wyjściem HDMI? Wyjdzie taniej. Obecnie posiadany przez kolegę dekoder wydaje się uszkodzony.
    Także kupno sprawnego dekodera z wyjściem HDMI powinno załatwić sprawę.

Przejrzałem kilkanaście dekoderów DVB-T dostępnych w Polsce i póki co, tylko jeden znalazłem z wyjściem Component i oczywiście HDMI.
    Nie podejmuję się odpowiedzieć, czy to jest dobry dekoder. Nie mam możliwości sprawdzenia tego. Choć z danych technicznych wygląda nieźle. Ale instrukcja jasno nie precyzuje niestety,
    czy wyjście Component zapewnia sygnał 1080i. Dobrze byłoby sprawdzić to u dystrybutora tego urządzenia.

Adres do owego dekodera -> Link

0
  • #9 20 Sie 2015 13:03
    Cink4
    Poziom 7  

Polon_us napisał:
    Ale czemu nie kupić dekodera tylko z wyjściem HDMI? Wyjdzie taniej. Obecnie posiadany przez kolegę dekoder wydaje się uszkodzony.

Adres do owego dekodera -> Link

Mój dekoder na 100% jest winny śnieżeniu, sprawdzałem inne urządzenia i nie ma tego problemu.
    Tak jak pisałem na początku, mój telewizor nie posiada wejścia HDMI. Podłączenie przez kabel HDMI jest możliwe po zastosowaniu przejściówki HDMI/DVI.
    Problem polega na tym że podłączenie przez wejście DVI nie przesyła dźwięku.

Co do strony którą kolega podał - jest trochę dziwna, w na dolnych zdjęciach prezentowany jest inny dekoder.

Na ten moment poszukuje tunera z wyjściem component (ze standardem 1080i)
    lub z wyjściem DVI wraz z wyjściami audio (czincz).
    Bardzo proszę o propozycje, mogą być to urządzenia z opcjami nagrywania.

0
  • #10 20 Sie 2015 13:54
    Polon_us
    Poziom 40  

Cink4 napisał:
    Co do strony którą kolega podał - jest trochę dziwna, w na dolnych zdjęciach prezentowany jest inny dekoder.

Fakt, coś im tam się pomieszało ...
    Tu lepiej widać ten tuner -> Link

0