Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 834 - Katalog części zamiennych.

19 Sie 2015 16:56 5352 14
 • Poziom 13  
  Witam wszystkich fachowców. :)

  Odziedziczyłem Łucznik 834. Mój ojciec używał jej głównie jako domową maszynę do szycia - mało używana.
  Wyciągnąłem ją po kilku latach i postanowiłem, że nią troszkę poszyję.
  Nawet szyje jednak zmartwiło mnie stukanie (chyba w górnej części).
  Na igle 100K szyje dobrze jednak na igle 110K już niestety nie jest tak różowo ponieważ wiąże kiedy chce - praktycznie co 5 - 18 cm - robi wiązanie.

  Gdzie szukjać części?
  Gdzie znaleźć katalog części tej maszyny? (serwisówka)

  Za pomoc będę zobowiązany.
 • Poziom 13  
  A tą grubością to mnie zdziwiłeś kolego.
  W instrukcji jest podana tabela w której podają,ze można ciągnąć igłę do 110. Ja teraz mam założoną 100 i ładnie chodzi, natomiast 110 już nie.

  To stukanie ujawnia się na wysokich obrotach. Rozbiorę ja i poszukam - jednak znając troszkę mechanika okaże się, że stukanie się przenosi z innej części maszyny.
 • Poziom 17  
  Taką grubą igłą można zniszczyć płytkę ściegową gdy nie trafi ona podczas szycia w otwór, na szwalni zasłon i rolet używamy igieł od 70 do 90, lepiej jak złamie się igła niż płytka która jest dość delikatna w okolicach ząbków transportu. Instrukcje i producenci maszyn często podają różne parametry na wyrost jest to związane z chęcią sprzedaży jak największej liczby produktu, praktyka weryfikuje te dane dość szybko.
 • Poziom 13  
  Może właśnie mój ojciec po którym odziedziczyłem maszynę mógł (a szył grube materiały - niewiele ale szył) przywalić w płytkę i właśnie teraz coś stuka. Na stopce jest ślad trafienia igłą (i to kilka razy).
 • Specjalista AGD
  Roszer napisał:
  Odkręć górną pokrywę i ręką sprawdź co stuka, być może tylko trzeba dokręcić jakiś korbowód. Optymalna grubość igły do tej maszyny to 80


  110 idzie bez problemu.Kapcie można szyć. Trzeba tylko dokładnie wszystko wyregulować.
 • Poziom 13  
  Tak jak opisałem - mi niestety 110 nie idzie - nie wiąże a jeśli już to co kiedy chce :)
  O jakiej regulacji piszesz?
 • Specjalista AGD
  Opisywane na forum.Skok chwytacza. Odległość chwytacza od igły.Dobór nici oraz ich naprężenie itp.
 • Poziom 13  
  Dzięki. Dla wtajemniczonego to pomocna informacja - totalna magia ;) ale dzięki - chyba skończy sie na wizycie u specjalisty.
  Albo zostawię do momentu kiedy przestanie szyć.
  Na razie zajrzę we własnym zakresie - na tyle ile będę mógł - porobię foto i popytam. Może to jakaś pierdułka - coś się poluzowało.
  Tyle co sprawdzałem to jest w środku dość ładna i nawet zaolejona.

  A, właśnie - gdzie swoją 834 oliwić - zapewne wszędzie gdzie poruszają się elementy, przeguby itp.


  Czy koledzy wiedzą odnośnie części - katalogu - to był główny temat i szukam dalej.

  Może nieudolnie szukam ale coś mi się wydaje, że szybciej znajdę całą serwisówkę Mercedesa która jest ściśle strzeżona przez koncern niż serwisówkę do maszyny łucznika. ;)
 • Poziom 13  
  Dzięki. :)
  Co prawda troszkę inny ale z tego co pamiętam ma podobną konstrukcję.
  Ten Łucznik 834 to licencja Singera - może jeszcze pogrzebię i znajdę.
  Może ktoś skojarzy i podrzuci bardziej podobną serwisówkę.
 • Poziom 15  
  Zawsze mogę pomóc. Posiadam Łucznika 834, ustawiałem kilkakrotnie bez wiedzy, dopóki nie pomógł kolega axxx i wiesław67. Teraz maszyna chodzi jak nowa, ustawienia nie są aż ciężkie, jakby się wydawały. Nie warto oddawać do naprawy bo się przepłaci.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Ustawienia są proste. Skok pętlowy ustawiam według dwóch znaczków na igielnicy pierwszy - najniższe położenie, gdy kręcąc kołem pasowym w kierunku szycia, igielnica podniesie się 2 mm do góry, wtedy ostrze chwytacza powinna się znajdować się 0,2 mm na otworem igły (ustawienia tego dokonuje się na lewym położeniu igły - a nie jak błędnie wprowadzają na środkowym, wtedy maszyna będzie przepuszczać ścieg i już jest źle ustawiony skok pętlowy) Natomiast transporter na obojętnie jakim położeniu igły, gdy schodzi w dół i ostrze igły znajduje się 2 mm nad płytką ściegową - wtedy ząbki transportera powinny być na równo z płytką ściegową. Natomiast naprężenie nitki regulujemy w ten sposób, gdy opuszczamy stopkę, i zwiększając naprężenie - nitka powinna powinna przechodzić z większym oporem - zaczynając od 0, natomiast naprężenie nitki z bębenka powinno też przechodzić z oporem - nie za mocnym - nie za lekkim, zawsze ma być to naprężenie 1/3 mniejsze niż naprężenia z górnego naprężacza. Jeżeli opór nie zwiększa się - trzeba wtedy wykręcić z pokrywy górnej mechanizm z naprężaczem, między naprężaczem, a pokrętłem regulacji znajduje się mały wkręt, czasem trzeba trochę przekręcić - próbować kilka razy, aż będzie wyczuwany lekki - ale nie za mocny opór.
 • Poziom 13  
  Zgłupiałem i kupiłem drugą - 834. :)

  Tylko ta to już tragedia.
  Musze chyba odłączyć wszystkie elementy ruchome i wyczyścić - totalny bród (jeszcze czegoś takiego nie widziałem - jakby była w pyle węglowym. Obudowa w środku też totalnie czarna. Wszystko do czyszczenia i mysia. Po rozebraniu chyba to wszystko wykąpię w ropie i przedmucham kompresorem.
  Właśnie do tego rozbierania potrzebna mi książka serwisowa z częściami.
 • Poziom 13  
  ZNALAZŁEM !!!!!!!!! Trochę potu, trochę łez ale mam. :)
  Jeśłi ktoś ma w lepszym wydaniu - proszę o wklejenie dla potomnych.

  W załączeniu - może się komuś przyda.

  PS. Fajna adnotacja znajduje się w dokumencie - chodzi o ustalenia części dla Polski. :) Fajny dokument.
  Każdy kto ma Singera / Łucznika seria 800 - powinien ją mieć - tak uważam. ;)