Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 834 - Katalog części zamiennych.

HONDACX 19 Sie 2015 16:56 2631 14
  • #1 19 Sie 2015 16:56
    HONDACX
    Poziom 13  

Witam wszystkich fachowców. :)

Odziedziczyłem Łucznik 834. Mój ojciec używał jej głównie jako domową maszynę do szycia - mało używana.
    Wyciągnąłem ją po kilku latach i postanowiłem, że nią troszkę poszyję.
    Nawet szyje jednak zmartwiło mnie stukanie (chyba w górnej części).
    Na igle 100K szyje dobrze jednak na igle 110K już niestety nie jest tak różowo ponieważ wiąże kiedy chce - praktycznie co 5 - 18 cm - robi wiązanie.

Gdzie szukjać części?
    Gdzie znaleźć katalog części tej maszyny? (serwisówka)

Za pomoc będę zobowiązany.

0 14
  • #3 20 Sie 2015 22:06
    HONDACX
    Poziom 13  

A tą grubością to mnie zdziwiłeś kolego.
    W instrukcji jest podana tabela w której podają,ze można ciągnąć igłę do 110. Ja teraz mam założoną 100 i ładnie chodzi, natomiast 110 już nie.

To stukanie ujawnia się na wysokich obrotach. Rozbiorę ja i poszukam - jednak znając troszkę mechanika okaże się, że stukanie się przenosi z innej części maszyny.

0
  • #4 20 Sie 2015 22:59
    Roszer
    Poziom 17  

Taką grubą igłą można zniszczyć płytkę ściegową gdy nie trafi ona podczas szycia w otwór, na szwalni zasłon i rolet używamy igieł od 70 do 90, lepiej jak złamie się igła niż płytka która jest dość delikatna w okolicach ząbków transportu. Instrukcje i producenci maszyn często podają różne parametry na wyrost jest to związane z chęcią sprzedaży jak największej liczby produktu, praktyka weryfikuje te dane dość szybko.

0
  • #5 20 Sie 2015 23:15
    HONDACX
    Poziom 13  

Może właśnie mój ojciec po którym odziedziczyłem maszynę mógł (a szył grube materiały - niewiele ale szył) przywalić w płytkę i właśnie teraz coś stuka. Na stopce jest ślad trafienia igłą (i to kilka razy).

0
  • #7 21 Sie 2015 15:59
    axxx
    Specjalista AGD

Roszer napisał:
    Odkręć górną pokrywę i ręką sprawdź co stuka, być może tylko trzeba dokręcić jakiś korbowód. Optymalna grubość igły do tej maszyny to 80

110 idzie bez problemu.Kapcie można szyć. Trzeba tylko dokładnie wszystko wyregulować.

0
  • #8 21 Sie 2015 16:07
    HONDACX
    Poziom 13  

Tak jak opisałem - mi niestety 110 nie idzie - nie wiąże a jeśli już to co kiedy chce :)
    O jakiej regulacji piszesz?

0
  • #9 21 Sie 2015 16:15
    axxx
    Specjalista AGD

Opisywane na forum.Skok chwytacza. Odległość chwytacza od igły.Dobór nici oraz ich naprężenie itp.

2
  • #10 21 Sie 2015 17:40
    HONDACX
    Poziom 13  

Dzięki. Dla wtajemniczonego to pomocna informacja - totalna magia ;) ale dzięki - chyba skończy sie na wizycie u specjalisty.
    Albo zostawię do momentu kiedy przestanie szyć.
    Na razie zajrzę we własnym zakresie - na tyle ile będę mógł - porobię foto i popytam. Może to jakaś pierdułka - coś się poluzowało.
    Tyle co sprawdzałem to jest w środku dość ładna i nawet zaolejona.

A, właśnie - gdzie swoją 834 oliwić - zapewne wszędzie gdzie poruszają się elementy, przeguby itp.

Czy koledzy wiedzą odnośnie części - katalogu - to był główny temat i szukam dalej.

Może nieudolnie szukam ale coś mi się wydaje, że szybciej znajdę całą serwisówkę Mercedesa która jest ściśle strzeżona przez koncern niż serwisówkę do maszyny łucznika. ;)

0
  • Pomocny post
    #11 21 Sie 2015 17:56
    axxx
    Specjalista AGD

Mogę podrzucić coś z Singera łucznik jak piszesz to mercedes i nie widziałem jeszcze żadnej serwisówki na oczy.

1
  • #12 22 Sie 2015 00:43
    HONDACX
    Poziom 13  

Dzięki. :)
    Co prawda troszkę inny ale z tego co pamiętam ma podobną konstrukcję.
    Ten Łucznik 834 to licencja Singera - może jeszcze pogrzebię i znajdę.
    Może ktoś skojarzy i podrzuci bardziej podobną serwisówkę.

0
  • #13 31 Sie 2015 00:18
    Norwidus
    Poziom 15  

Zawsze mogę pomóc. Posiadam Łucznika 834, ustawiałem kilkakrotnie bez wiedzy, dopóki nie pomógł kolega axxx i wiesław67. Teraz maszyna chodzi jak nowa, ustawienia nie są aż ciężkie, jakby się wydawały. Nie warto oddawać do naprawy bo się przepłaci.

Dodano po 6 [minuty]:

Ustawienia są proste. Skok pętlowy ustawiam według dwóch znaczków na igielnicy pierwszy - najniższe położenie, gdy kręcąc kołem pasowym w kierunku szycia, igielnica podniesie się 2 mm do góry, wtedy ostrze chwytacza powinna się znajdować się 0,2 mm na otworem igły (ustawienia tego dokonuje się na lewym położeniu igły - a nie jak błędnie wprowadzają na środkowym, wtedy maszyna będzie przepuszczać ścieg i już jest źle ustawiony skok pętlowy) Natomiast transporter na obojętnie jakim położeniu igły, gdy schodzi w dół i ostrze igły znajduje się 2 mm nad płytką ściegową - wtedy ząbki transportera powinny być na równo z płytką ściegową. Natomiast naprężenie nitki regulujemy w ten sposób, gdy opuszczamy stopkę, i zwiększając naprężenie - nitka powinna powinna przechodzić z większym oporem - zaczynając od 0, natomiast naprężenie nitki z bębenka powinno też przechodzić z oporem - nie za mocnym - nie za lekkim, zawsze ma być to naprężenie 1/3 mniejsze niż naprężenia z górnego naprężacza. Jeżeli opór nie zwiększa się - trzeba wtedy wykręcić z pokrywy górnej mechanizm z naprężaczem, między naprężaczem, a pokrętłem regulacji znajduje się mały wkręt, czasem trzeba trochę przekręcić - próbować kilka razy, aż będzie wyczuwany lekki - ale nie za mocny opór.

0
  • #14 31 Sie 2015 11:57
    HONDACX
    Poziom 13  

Zgłupiałem i kupiłem drugą - 834. :)

Tylko ta to już tragedia.
    Musze chyba odłączyć wszystkie elementy ruchome i wyczyścić - totalny bród (jeszcze czegoś takiego nie widziałem - jakby była w pyle węglowym. Obudowa w środku też totalnie czarna. Wszystko do czyszczenia i mysia. Po rozebraniu chyba to wszystko wykąpię w ropie i przedmucham kompresorem.
    Właśnie do tego rozbierania potrzebna mi książka serwisowa z częściami.

0
  • #15 03 Wrz 2015 16:09
    HONDACX
    Poziom 13  

ZNALAZŁEM !!!!!!!!! Trochę potu, trochę łez ale mam. :)
    Jeśłi ktoś ma w lepszym wydaniu - proszę o wklejenie dla potomnych.

W załączeniu - może się komuś przyda.

PS. Fajna adnotacja znajduje się w dokumencie - chodzi o ustalenia części dla Polski. :) Fajny dokument.
    Każdy kto ma Singera / Łucznika seria 800 - powinien ją mieć - tak uważam. ;)

3