Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana ustawien a brak głosu

Herrera 19 Sie 2015 17:43 528 6
  • #1 19 Sie 2015 17:43
    Herrera
    Poziom 4  

Witam. Po zmianie w ustawienich konsoli xbox one z HDMI na DVI zyskuje lepszą jakość obrazu ale trace dźwięk. Jest jakis sposób przywrócenia dźwięku i nie straty jakości obrazu?

0 6
  • #2 19 Sie 2015 23:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Co, jak, czym, gdzie, jakim kablem podłączone, w jaki sprzęt...?.

0
  • #3 28 Sie 2015 15:51
    Herrera
    Poziom 4  

KOCUREK1970 napisał:
    Co, jak, czym, gdzie, jakim kablem podłączone, w jaki sprzęt...?.

Podłaczam xboxa one do TV Manta led3202 do hdmi. W ustawieniach xboxa zmieniam z HDMI na DVI przez to zyskuje lepszy obraz ale trace dźwięk.
    Jest jakąś możliwość podłaczenia innym kablem czy zmienić jakoś ustawienia by został lepszy obraz i był dźwięk.

0
  • #4 28 Sie 2015 16:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Tylko dowcip polega na tym, że inaczej audio nie podłączysz - chodzi o to, że port HDMI, DVI, czy optyczny, to porty autonomiczne - to znaczy, że w zależności co wybierzemy, tak jest generowane audio i video - skoro zmieniłeś porty graficzne, bo lepszy obraz, to NIE podłączysz audio do tv pod HDMI, bo port ten nie jest rozdzielny - po prostu audio i video w tym przypadku idzie razem.
    A by było jeszcze ciekawiej, tv NIE posiada wejścia cyfrowego audio jako osobnej nawet możliwości.

Konsola ma wyjście SPDiF OUT - pozostaje albo wrócić do HDMI, albo konsolę musisz podłączyć do zewnętrznego KD.

0
  • #5 29 Sie 2015 15:43
    Polon_us
    Poziom 41  

Teoretycznie, byłoby możliwe korzystanie z ustawienia DVI i posiadanie dźwięku w telewizorze.
    Mam takie przekonanie.

@Herrera - czy kolega mógłby wykonać mały test?

Mając podłączony xBox do telewizora i ustawiony na DVI (brak dźwięku w telewizorze z xBox), proszę podłączyć do gniazda PC Audio w telewizorze jakiekolwiek urządzenie audio np. telefon.
    Potrzebny będzie przewód minijack - minijack. I oczywiście włączyć jakiś utwór. Interesuje mnie, czy dźwięk z telefonu pojawi się w głośnikach telewizora.

Można przy okazji przejrzeć menu, czy dla wejścia HDMI można wybrać inne źródło dźwięku. Instrukcja jest dość skąpa w informacje.

0
  • #6 30 Sie 2015 11:41
    Herrera
    Poziom 4  

Nie mam takiego kabla,warto inwestowac?@polon_US

Jest jakąś możliwość rozdzielenia dźwięku z hdmi? Tak by do TV podłączyć końcówkę HDMI (która puści obraz) i jakąś druga końcówkę która puści dźwięk , a najlepiej kabel ktory obsłuży wejście jack lub audio PC lub jakiej inne co mam w tv.

0
  • #7 30 Sie 2015 15:18
    Polon_us
    Poziom 41  

Herrera napisał:
    Nie mam takiego kabla,warto inwestowac?

Z tego co widzę, koszt takiego kabelka oscyluje w granicach 5 - 10 PLN. Sądzę, że jest to do przeżycia.

Jeśli test wypadnie pozytywnie, to kolega musi przygotować się na wydatek rzędu do 100PLN max., aby osiągnąć zamierzony cel -> obraz ustawiony na DVI i dźwięk w TV.

Herrera napisał:
    Jest jakąś możliwość rozdzielenia dźwięku z hdmi?

Jest. Takie urządzenie kosztuje ok. 550PLN (np. Allegro aukcja nr 5620607077)
    Ale proszę wziąść pod uwagę, że kiedy kolega przełącza na DVI w konsoli to nie ma dźwięku wtedy. Konsola przestaje wysyłać sygnał audio na wyjście HDMI.
    Także takie urządzenie nie sprawdziłoby się.

Wszystko co napisałem powyżej dotyczy sytuacji, kiedy kolega chce uzyskać dźwięk w telewizorze.
    Byłoby znacznie łatwiej, jeśliby kolega posiadał jakieś KD z wejściem optycznym, tak jak wspomniał kolega Kocurek1970

0