Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 n100 uszkodzony układ ładowania?

19 Sie 2015 20:55 1422 7
  • Poziom 12  
    Tematy baterii związane z tym modelem były już poruszane wielokrotnie i w wielu miejscach. Wiem że ten model miał wadliwe baterie i były niegdyś wymieniane przez Lenovo. U mnie kwestia jest nieco inna. Otóż bateria jest nowa (zamiennik) oraz zasilacz jest nowy (zamiennik). Od razu dodam że temat był sprawdzany na kilku różnych zamiennikach baterii jak również na oryginalnym zasilaczu Lenovo. Sytuacja wygląda tak, że po włożeniu baterii która był wcześniej naładowana laptop działa bez problemu. Po wyjęciu baterii również bez problemu działa na samym zasilaczu. Problem pojawia się w momencie podpięcia zasilacza. Otóż przez jakieś 50 sekund ładuje, nawet czasami podskoczy o 1% po czym przestaje ładować, znika symbol ładowania i dioda baterii z zielonej zmienia kolor na pomarańczową i mruga. Po wyjęciu i włożeniu zasilacza już nawet na te kilkadziesiąt sekund nie widać ładowania. Idąc dalej po tej akcji i wyjęciu zasilacza laptop pracuje na baterii i chcę go wyłączyć normalnie z paska start zamknij. Komputer owszem wyłącza się ale mimo że jest wyłączony świeci się dioda baterii i obok księżyc czyli chyba info o hibernacji. Dopiero po wyjęciu i ponownym włożeniu baterii diody znikają i można uruchomić komputer. Również po wyjęciu i włożeniu baterii można ponownie włożyć zasilacz żeby popracował tą niecałą minutę czyli następuje jakby reset. Czy mam rozumieć że coś tu jest mocno nie tak z układem zasilania? Czy inne podzespoły typu inwerter, ram, procesor czy dysk mogą mieć związek? Co mogę sprawdzić?
  • Spec od komputerów
    bucha napisał:

Czy mam rozumieć że coś tu jest mocno nie tak z układem zasilania?

Raczej.
    bucha napisał:
    Czy inne podzespoły typu inwerter, ram, procesor czy dysk mogą mieć związek?

Nie.
    bucha napisał:
    Co mogę sprawdzić?

Znasz się na diagnostyce płyt, pomiarach, masz sprzęt?
  • Poziom 12  
    Nie znam się, nie mam sprzętu.
  • Spec od monitorów
    Zależnie od modelu owego Lenovo 3000n100 były w użyciu platformy oparte o schematics HDL00 > Compal LA-3101p
    or HDL10 Compal LA-3111p /* (41W1200) (HDL10 = LA-3111P)

np. Lenovo 3000n100 model 0689, to mainboard HDL00 LA-3101P
    * Motherboard 41W1199 LA-3101P with On Board Video

* IBM Lenovo 3000 N100 15.4" Intel Motherboard, p/nr. 41W1200. 41R7622 41W1200 41W8032 (hdl10 02 ) na North 945GM (sl8z2)
    Lenovo 3000 n100 uszkodzony układ ładowania?

(':idea:') Gdybyś nie znalazł SM pasuje prawie dokładnie od LA-3061p (dostępny)
    Cytat:
    Platform: COMPAL LA-3061P (HGT30,HGT31)
    Date: 2005-10-12
    Rev: 0.1

Platform: COMPAL LA-3061P (HGT30,HGT31)
    Date: 2006-02-15
    Rev: 0.3

Bywała też wer. bez dodatkowej GPU na (LA-3511p )

Tam zazwyczaj była "winna " bateria/ nawet zamiennik lub zasilacz (jest 3-pin, z ID)
    Charger na PU4 MB39A126PFV-ER_SSOP24 to tylko 5% , że jest winny (też bywało)
  • Spec od komputerów
    bucha napisał:

W takim przypadku polecam serwis.
  • Poziom 12  
    Płyta jaką posiadam to:

HDL10 LA-3111P
    HDL10 02
  • Poziom 34  
    I po co podajesz te informacje skoro i tak nic nie zrobisz?
    bucha napisał: