Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomocy - zestaw satelitarny

DjAmos 02 Cze 2005 23:25 5085 15
  • #1 02 Cze 2005 23:25
    DjAmos
    Poziom 11  

witam zakupilem ostatnio zestaw do odbioru tv z anteny satelitarnej i mam pare pytan

1. zakupilem tuner philips dbs3010( cyfrowy) mam tez nowa antene satelitarna ) i slsyzlem zeby skonfigurowac antene( dobrze ja ustawic ) potrzebuje tuner analogowego ?? czy to prawda?? bo tak mi powiedzial chlop od ktorego kupowalem

2. mam karte telewizyjna na chpsecie bt878p i czy ona nadawala by sie do tej operacji ktora zadalem w pytaniu powyzej ??

0 15
  • #2 02 Cze 2005 23:38
    R0bson
    Poziom 14  

Według mnie ten opis(problem) Twój to masło maślane:P

0
  • #3 02 Cze 2005 23:50
    DjAmos
    Poziom 11  

jak to maslo maslane ... jak sie znacie to poowiniscie wiedziec o co chodzi

0
  • #4 02 Cze 2005 23:57
    raf_be
    Poziom 12  

Aby dobrze ustawić antenę należy wezwać fachowca, który ma specjalne urządzenie (patrz foto) lub sam sobie to kupujesz za ok. 40 zł do łapania sygnału sat. Tuner analogowy łatwiej łapie sygnał od cyfrowego dlatego za jego pomocą można próbować szukać sygnału, jednak cyfrak potrzebuje dokładnego ustawienia, szczególnie przy małej średnicy czaszy anteny. Rozwiązanie jeszcze jest takie że odpal tuner na innej antenie (u kumpla np.) sprawdz czy twój sprzęt odbiera cokolwiek. Zapamiętaj jaki to kanał, włącz u siebie i kręć anteną, przy odrobinie szczęścia ustawisz.

0
  • #5 03 Cze 2005 08:16
    mczapski
    Poziom 38  

Równie dobrze mogłeś spytać jak znależć bryłę złota. Zdradź trochę czym dysponujesz i ci chcesz osiagnąć. A więc rozmiar anteny, konwerter, diseq, z jakiego satelity zamierzasz ogladać itp. Oczywiście z karty telewizyjnej nie skorzystasz ponieważ tuner (jak sądzę) nie jest zaprogramowany. Pewno można przez w. cz. ale to trochę skomplikowane na tym etapie a tobie chyba brakuje wiedzy. Ustal zatem co chcesz odbierać, podaj gdzie się znajdujesz, poczytaj instrukcje do tunera i może coś da się zrobić.

0
  • #6 03 Cze 2005 08:21
    Tomaszek123
    Poziom 14  

Chłop od którego kupowaleś miał na myśli tuner analogowy ale satelitarny. Na cyfrowym to w zależności od sygnału obraz jest lub go nie ma wcale, natomiast na analogowym występuje śnieżenie i podobnie jak przy ustawianiu anteny naziemnej ( na jakimś słabszym kanale ) tak ustawić antenę żeby tych dropów na ekranie było najmniej. Karty telewizyjnej nie podepniesz niestety do talerza , jak masz znajomego co ma jeszcze starego analoga satelitarnego to go poproś może wspólnymi siłami dacie radę.

0
  • #7 03 Cze 2005 08:57
    DjAmos
    Poziom 11  

a wiec sytuacja wyglada nastepujaco:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52577673 to jest tuner ktory kupile. jest wszystko zaprogramowane , lista kanalow itd. A antene mam polsat cyfrowy wraz z konwerterem samsung 0,5 db ! I teraz zeby dostroic ta antene... potrzebuje tunera analogowego ??? dobrze zrozumialem ???

0
  • #8 03 Cze 2005 20:11
    raf_be
    Poziom 12  

Źle zrozumiałeś, jak masz chodzący polsat cyfrowy to podpinasz pod tę antenę Philipsa (antena skierowana na satelitę Hot Bird) i powinno działać, powiedz co sie dzieje na ekranie, jak zrobisz to podpięcie? Czy masz jakikolwiek program z cyklu darmowych np TV Polonia? czy nie masz nic? Czy w końcu ta antena wogóle nie jest ustawiona?? i leży w piwnicy??

0
  • #10 04 Cze 2005 13:23
    DjAmos
    Poziom 11  

antena jest juz zamontowana na balkonie wszystko jest podlaczone.. do tunera.. normalnie zmieniam w tunerze kanaly ale wszedzie mam czarne tlo... to chyba przez to ze nie ustawilem to tym miernikiem ???

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

oka znalazlem juz sygnal z rtl na tunerze analogowym !!!!!!!!! co teraz mam zrobic ???

0
  • #11 04 Cze 2005 15:11
    Tomaszek123
    Poziom 14  

RTL to kanały analogowe na Astra http://www.lyngsat.com/astra19.html ( 11214 H RTL 2 , 11229 V RTL Deutsh , 11391 H Super RTL ..., jak masz w tym cyfrowym Philipsie w liście kanałów Astrę to będziesz miał 10832 H TV Trwam ojca dyrektora :lol: ciebie bardziej interesuje satelita Hot Bird http://www.lyngsat.com/hotbird.html a tam na analogu jest jeszcze 5 programów miedzy innymi - 11474 H TV Polonia i 11489 V TVN (są jeszcze 10815 H Duna TV , 11114 V BBC World , 11322 V TV5 Europe , jak złapiesz któryś z nich to jesteś w domu. Astra to 19E a HotBird 13E (Astra nad Katowicami idealnie na południe a HotBird nad Berlinem ) skręć anteną 6 stopni w prawo (na zachód) i poszukaj ( ponoć to 4 mm na uchwycie) . Pomocna tabela dla satelity HotBird pomocy - zestaw satelitarny

0
  • #12 04 Cze 2005 16:20
    DjAmos
    Poziom 11  

znalzalem juz na cyfrowym tv polonie ( mam obraz) , tylko ze pozostale programy tez mi znalazlo , ale nie mam obrazu ( moge sobie tylko zobaczyc na ich info czyli co teraz aktualnie leci w nich itd :) macie jakis pomysl jak to rozwiazac??? poruszac satelita ???

0
  • #14 05 Cze 2005 01:39
    raf_be
    Poziom 12  

Jak znalazłeś Polonię to tak jak kolega napisał musisz znaleźć inne niekodowane właśnie polsat, posat 2, puls, mango i inne pierdoły tylko przeleć wszystkie kanały bo nie wiadomo gdzie są porozmieszczane. Z aukcji na allegro wynika że kupiłeś sprzet przed długim weekendem kiedy to sie pozmieniało i jak nie masz wgranego nowego Fixa (oprogramowania) to z edukacyjnego oglądania Polastu Cyfrowego nici. Ale pocieszenie że jak złapałeś te Polonię to antenę masz ustawioną.

0
  • #15 05 Cze 2005 09:46
    DjAmos
    Poziom 11  

czyli musial bym wgrac nowego softa do tego tunera bo inaczej nie pojdzie :/

Dodano po 12 [minuty]:

a czy jak bede musial zmieniac soft czy ta akrte ktora jest w czytniku wyciagnac czy nie ????

0
  • #16 05 Cze 2005 13:27
    raf_be
    Poziom 12  

Słuuuchaj, wgrywanie softu itd to już długi, osobny temat, koledzy podali adresy stron grze można się poedukować w tym temacie. Antenę ustawiłeś i chyba nie ma co męczyć tematu.

0