Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8000 - wyciek gorącej wody

hubert79 19 Sie 2015 21:24 909 5
  • #1 19 Sie 2015 21:24
    hubert79
    Poziom 2  

Witam

Mam problemem z ekspresem. Przy zaparzaniu kawy większa część gorącej wody wycieka w środku ekspresu. Co udało mi się namierzyć to wyciek jest z przewodu który podłączony jest do białego elementu ( wydaje mi się że to jest jakiś rodzaj zaworu ). Dodałem filmik na którym widać skąd jest wyciek.

Prośba o pomoc.

0 5
  • #2 20 Sie 2015 21:14
    nioop

Specjalista AGD

Tzn ? "wyciek" , pojawia się po skończeniu parzenia kawy czy podczas płynięcia kawy przez wylewki ?

0
  • #3 20 Sie 2015 22:27
    hubert79
    Poziom 2  

Wyciek gorącej wody pojawia się po skończeniu parzenia. Fusy są mokre, trochę wody wylatuję do filiżanki i za chwilę reszta wody wylatuje przez ten przewód.

0
  • #4 20 Sie 2015 23:48
    nioop

Specjalista AGD

Ja oczywiście rozumiem, że jest to dział dla początkujących, ale podejrzewam, że ekspres użytkujesz już od jakiegoś czasu.. I wiesz, że ów wyciek, cieknie do tacki ociekowej i jest to jak najbardziej prawidłowa praca ekspresu.. :)
    Fusy wówczas nie mogą być mokre.. Tj, gdyby ta woda nie spływała do tacki - Wówczas fusy były by mokre.. Tutaj widzę ze ekspres pięknie się odpowietrza..

2
  • #5 21 Sie 2015 09:44
    hubert79
    Poziom 2  

Dziękuję za wyrozumiałość :)
    Postaram się zrobić tak... nagram cały proces parzenia i jego efekty. Bo ostatecznie coś mu musi dolegać bo kawy nie parzy. Oczywiście nagram to przy zdjętej obudowie. Tylko proszę o cierpliwość -
    w ciągu paru dni wrzucę taki filmik. Może uda się wtedy coś ustalić.

2
  • #6 21 Sie 2015 19:29
    nioop

Specjalista AGD

czekamy na filmik, jednak proszę nagrać go "od góry" z widokiem jak kawa się sypie do komory parzenia i jak tłok schodzi na dół.

1