Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos - Włączanie zamka centralnego na pilota

19 Sie 2015 21:37 1509 19
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Od początku - centralny zamek oryginalny, czy dokładany? Alarm dokładany? Miałeś wcześniej dwa piloty (centralny + alarm), czy zamykałeś drzwi z kluczyka i załączałeś alarm? Alarm nie był spięty z centralnym zamkiem przed usterką? W jakiej sytuacji pojawiła się usterka? Było coś w aucie robione, czy nagle z dnia na dzień drzwi zaczęły się otwierać?
    Osobiście nie stawiałbym na centralkę, a przyjrzał się zamkom w drzwiach przednich. Szczególnie kierowcy. Wygląda mi na uszkodzony master. W tej chwili masz odcięty, dlatego nie zamkniesz drzwi z kluczyka. Problem jest zamaskowany, ale nie usunięty.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Zostaw w drzwiach te same kolory co w reszcie, czyli najpewniej niebieski zielony.
    Reszta out.

No i już definitywnie się pozbawi zamykania z kluczyka. Poza tym, jeśli to oryginalny zamek, to na pewno nie wspomniane kolory.
    To, że z takim wyposażeniem został kupiony w salonie, nie znaczy że to fabryczne wyposażenie. Ale to mało istotne. Sama procedura uruchamiania i dezaktywowania alarmu, jaką opisałeś, jest dla mnie trochę dziwaczna. Auto zamykać trzeba z kluczyka, otwierać z pilota i dodatkowo dezaktywować kolejnym przyciśnięciem...
    Sprawa jest dość prosta - do przejrzenia okablowanie i peryferia wchodzące w skład systemu - mastery, krańcówki w drzwiach, okablowanie, do weryfikacji centralka. Jeśli wina leży po stronie centralki, to osobiście bym to wszystko zdemontował i zamontował całkiem nowy alarm z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury.
    Nebilet_200 napisał:
    Od początku zamykałem drzwi z kluczyka i włączał się automatycznie alarm oraz zamykały się wszystkie cztery drzwi.
    Nebilet_200 napisał:
    Czy alarm był spięty z centralnym tego nie wiem, gdyż podpięty był najpierw do centralki w słupku drzwi od strony pasażera.

Więc zadziwiła mnie ta procedura, gdzie zamykałeś drzwi kluczykiem i aktywowałeś w ten sposób alarm. Przecież posiadając pilota, to właśnie on ma do tego służyć. I do otwierania.
    Nebilet_200 napisał:
    drugi przycisk jest od odblokowania prądu, bo jeśli go nie przycisnę przed zapaleniem silnika i nie zgaśnie czerwona dioda silnika nie zapali.

To jest nadal dla mnie dziwne, bo mimo otwarcia auta z pilota, trzeba i tak przycisnąć drugi przycisk, by móc je uruchomić?
    No, czyli doszliśmy do stanu faktycznego. W aucie masz, w zasadzie miałeś, centralny zamek, sterowany z kluczyka, do tego centralnym sterował też alarm. W tej chwili padło ci sterowanie z kluczyka. Na dzień dobry do przejrzenia przełącznik master w drzwiach kierowcy i okablowanie w przelotce gumowej drzwi. Nie stawiałbym na centralkę zamka. Ta jest banalnie prosta i jakby co, to można oryginał daewoo zastąpić uniwersalną. Potem jeszcze rozsądnie to spiąć z alarmem.
    To na zdjęciu, to jest gong, a nie centralka zamka. Nawet na naklejce masz "chime bell".

PS. Skąd jesteś?
    Coś się termicznie rozjeżdża. Pod wpływem temperatury zmieniają się parametry elektryczne jakiś elementów. Stąd problemy w słońcu. Ja, przed kolejną wymianą sprawdziłbym, w czym problem. Bo tak, to sobie można przekładać. Następna pewnie będzie kaseta zamka, jeśli siłownik tam jest oryginalny.
    Jakbyś miał blisko, to byś mógł podjechać. Ogarnę to bez problemu.
    W sumie wszystko jedno, czy to będzie bx10, czy wyższy. Powinieneś dostać w każdym sklepie elektronicznym lub elektrotechnicznym. To bardzo popularne sterowniki.
    Jednak nie wiem (nie mam schematu przed oczami), czy po jego podłączeniu będzie działać zamykanie z zamka. Zresztą, jeśli tam jest pilotowy alarm, który działa, to wystarczy zwykła centralka bez radiolinii. Jeszcze tańsza i prostsza.