Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Picasso 2.0 hdi RHY - Nie odpala brak błedów, brak odczytów bieżących.

20 Sie 2015 07:25 1458 13
  • Poziom 20  
    Auto po warsztatach mechanicznych - nie odpala, po podpięciu pod lexię brak błędów w sterowniku silnika ale niestety brak możliwości wysterowania elementów oraz brak odczytu parametrów. Przekroczono 50 kasowań więc sterownik jest zablokowany na zapisywanie usterek i nie mogę odczytać przyczyny zatrzymania silnika, może ma ktoś sprawdzony wsad lub jakiś pomysł na ożywienie sterownika. Dla jasności funkcja kasowania błedów oraz telekodowanie nie działa. Sterownik uruchomiony na stole -dokładnie te same objawy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Na stole mam błąd od immo (to normalne), w aucie ten błąd nie występuje, bsi widzi klucze i poprawne statuty, w aucie mogę połączyć się ze sterownikiem silnika i odczytać jego nazwę numery itd- ale nic więcej, żadnych parametrów rzeczywistych brak funkcji kasowania błędów więc podłączyłem na stole aby sprawdzić czy coś mi nie zakłóca pracy sterownika niestety to samo brak odczytów jakichkolwiek parametrów - podobno to objaw zablokowania możliwości odczytywania defektów i parametrów po 50 kasowaniach
  • Poziom 34  
    Dawaj wsad z 95p08C3
  • Poziom 27  
    Adi, zmierz wtryski czy czasami chociaż jeden nie ma zwarcia... Też się kiedyś męczyłem lecz z partnerem RHY i okazało się że błędów brak a drugi wtrysk miał zwarcie do masy przez co blokował ECU
  • Poziom 34  
    Gosc pisze ze na stole ze sterownikiem dzieje sie to samo,dlatego podłączył go na stole zeby wyeliminowac zakłócenia z auta
  • Poziom 20  
    Auto zgasło podobno podczas jazdy, ale trafiło kolejno do 2-óch warsztatów, przyczyną zgaśnięcia jest awaria jakiegoś podzespołu ale pewnie podczas poszukiwań coś odwalone zostało z immo. BSI - kluczyki jest ok. Sprawdzę te wtryski ale pewnie trzeba zrobić wsad w 95p08C3 tak jak sugeruje jokerro, może podratujecie wsadem na douczenie ? albo inne sugestie ?
  • Poziom 27  
    jokerro napisał:
    Gosc pisze ze na stole ze sterownikiem dzieje sie to samo,dlatego podłączył go na stole zeby wyeliminowac zakłócenia z auta

Cytat:
    Przekroczono 50 kasowań więc sterownik jest zablokowany na zapisywanie usterek i nie mogę odczytać przyczyny zatrzymania silnika,

Więc nic mu nie da operowanie na stole skoro i tak nie zapisuje DTC

odczytaj swój wsad i zrobi sie
  • Poziom 20  
    czyli poczytać 95p08C3 i wstawić na forum
  • Poziom 34  
    Daj byle gdzie
  • Poziom 20  
    Wieczorem zrobię odczyt i wrzucę. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 20  
    Jak i gdzie wrzucić wsad - nie mogę ogarnąć coś się zmieniło bo nie mam opcji dodaj plik, roześlę na PW
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Podziękowania za podpowiedź dla jokerro - odczytałem wsad, zrobiłem poprawkę na douczenie - auto odpaliło i ujawniło w końcu ustęrkę zaworu na pompie.Temat zamykam. Ps nigdy nie lubiłem Putina oraz prosiaczków - dwie odpowiedzi nic nie wnoszące.