Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki halogen led wybrać ?

20 Aug 2015 10:50 10275 5
  • Level 19  
    Witam, zastanawiam się nad wyborem halogenów do oświetlenia podwórka aktualnie na słupie mam 3x300 W z żarnikiem, ale chcę zamienić na LEDy. Znalazłem na allegro halogeny 50W (niby odpowiednik 500 W) pewnie będzie świecił nieco słabiej, ale powinien wystarczyć, pytanie dotyczy samej diody LED czy wybrać halogen z diodą LED SMD 1 sztuka czy z diodą LED COB ( wygląda jakby na jednej diodzie SMD było 50 małych). Jaka jest różnica między tymi diodami ? Które wytrzymują dłużej ? Wiem że diody LED COB są nowsze ale nic poza tym
  • Level 1  
  • Level 21  
    Witam co do ledów to też jest różnica czy ciepły biały czy zimny pozdrawiam.
  • Level 43  
    Polecam lampę metalo-halogenkową.
    Sprawność świetlna jest podobna jak LEDów, ale znacznie niższa cena.
    Ja zastosowałem na podwórko lampę M-H 150W, która daje ok. 13000 lumenów.
    Z opisu:
    "Są one popularne we wnętrzach przemysłowych, dużych obiektach handlowych, halach targowych i magazynach. Lampy MH stosuje się w salach widowiskowych i zamkniętych obiektach sportowych. W oświetleniu zewnętrznym są stosowane do oświetlenia stadionów i boisk oraz do oświetlania wielu obiektów architektonicznych o charakterze reprezentacyjnym."
    Więcej informacji tutaj: https://marketelektryczny.pl/
  • Level 19  
    Zgadza się, ale mam już jeden halogen właśnie 4500lm tylko, że na jednej diodzie SMD, a teraz zastanawiam się czy dokupić taki sam czy tak samo wyglądający ale z 50 diodami SMD.
    czy
  • Level 1