Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Altium] Sprawdzenie schematu pcb

JordanH 20 Aug 2015 11:17 1236 5
Altium Designer Computer Controls
    JordanH
    Level 11  

Co do przelotek w Altiumie mam pytanie. Gdy klikam mam do wyboru jej 2 parametry.
    Hole size oraz diameter. Rozumiem, że hole size mam dobrać do średnicy wiertła, a diameter to cała srednica, czyli wraz z otaczającą dziurkę miedzią tak ?
  • Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    JordanH
    Level 11  
    Elektrycznie jest ok, mam to zbudowane na płytce stykowej. Tam jest atmega,lcd, czujniki, kondensatory i rezystory ( podpisane)
    Alana
    Level 37  
    Pierwszy myk - pewnie uzywasz domyslnych elementow bibliotecznych na rezystory i kondensatory i masz "dziwne" elementy. Albo zrob sobie swoje biblioteki albo przejzyj/sciagnij sobie takie ktore beda odpowiadaly bardziej typowym elementom dostepnym w sklepie.
    Drugi myk - taka plytke przypuszczam ze bym zrobila jako calkowicie jednostronna bez zworek i do takiego czegos warto dazyc chocby z tego powodu ze plytka dwustronna kosztuje a zworkowanie zwyczajnie wnerwia. Poprostu lepiej jest poswiecic troche czasu na zrobienie wszystkiego na plytce jednostronnej. Przyklad poprawek na rysunku.
    Trzeci myk - elementy przewlekane a niekiedy tez smd mozna tak poustawiac zeby dzialaly jak zworki - przyklad na rysunku.
    Osobiscie tez bym inaczej poprowadzila sciezki ale to juz jest raczej moja opinia/przyzwyczajenie.
    JordanH
    Level 11  
    To będzie płytka jednostronna, a te czerwone połączenia zrealizuję przez druciki pajęczynowe
    User removed account
    User removed account