Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do seriali, konsoli i sportu do 2500

fenix_86 20 Sie 2015 14:18 522 1
  • #1 20 Sie 2015 14:18
    fenix_86
    Poziom 1  

Witajcie. Jestem nowy na forum. Proszę o pomoc w wyborze telewizora. Przejrzałem wątki z forum, ale albo były stare, albo nie odpowiadały moim preferencjom.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5m x 3m = 13,5m2 (telewizor będzie ustawiony wzdłuż dłuższej ściany).
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,20m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2, rzadko więcej.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Również bokiem do ekranu.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci z lewej strony telewizora, tylko do południa.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nieistotne, jest to stary Samsung CW-29Z306V (lub bardzo podobny).
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Telewizor będzie głównie wykorzystywany do oglądania seriali i grania. Ważne jest żeby można było na nim odtworzyć pliki w jakości HD z pendriva (głównie MKV) z napisami (srt, może być wbudowany w MKV). Ważne jest żeby można było go łatwo obrócić, ze względu na gry na Kinecta (w rogu pokoju mam po prostu miejsce do gry). Połączenia do sieci po WiFi (na plus) + Ethernet (koniecznie). Dobrze, jeśli będzie można odtworzyć na TV zdjęcia, ewentualnie filmy udostępnione po sieci z PC (DLNA). Dobrze, żeby był podgląd kanału przy chodzeniu po menu.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sieć kablowa Petrus, moduł CAM.
    10. Jakie urządzenia? Xbox 360 + Kinect, w przyszłości pewnie konsola nowej generacji.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez znaczenia, choć wolałbym matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale z zewnętrznego nośnika, sport z TV (F1, siatkówka, tenis, piłka nożna), informacyjne, w tej kolejności.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie, ale chciałbym mieć możliwość obejrzenia np. filmów z youtube.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? zamierzam grać w gry, podział seriale - tv - gry : 40% - 10% - 50%.
    16. Preferencje co do marki? brak, choć podobają mi się Philipsy ze względu na Ambilight (ale to nie jest najistotniejsze).
    17. Preferencje co do wielkości? 40'', ale miejsca mam wystarczająco na większy telewizor.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Trudno powiedzieć, przychodzi mi do głowy długi czas przełączania kanałów. Obecny telewizor chcę zmienić ze względu na kompletnie nieczytelne napisy w grach na Xboxie.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory, przy zapalonym świetle.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500zł, ale jeśli będzie warto to mogę dołożyć.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie zależy mi na 3D, jeśli już musiałoby być to raczej pasywne.

• Pomocny post
    #2 20 Sie 2015 18:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do takich potrzeb nr 1 to Philips 42PFS7509
    Tu będziesz mieć bardzo dużą czytelność.
    Możesz sięgać spokojnie po 47PFS7109 też Philipsa. Bo z dobrych modeli na matrycy natywnej 100Hz nie wiele pozostało na rynku.
    Więc jeśli chcesz kupić model 100Hz musisz się mocno spieszyć.
    Nowe modele nie dość, że są droższe, gorzej wyposażone to jeszcze na matrycy 50Hz i gorzej grają:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/120058...e-test-czyli-jakosc-pojechala-na-wakacje.html

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME