Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell inspiron 15R - Wiesza się przy łądowaniu systemy - tylko na dysku SSD

20 Sie 2015 14:29 525 3
  • Poziom 9  
    Hej,

Mam taki problem. Zakupiłem dysk SSD Samsung EVO 850 256 GB. Muszę przerzucić cały system, bez reinstalacji (z uwagi na spora konfigurację programów). Klonowałem system dwa razy. raz za pomocą dołączonego programu Samsung Data Migration, drugi raz za pomocą programu Easeus Todo Backup. W tym drukim przypadku zrobiłem bootowalną płytkę i wystartowałem program z płytki. W tym drugim przypadku musiałem dodać za pomocą płytki do win7 bootmgr.
    Objaw jest taki:
    Nie ważne jakim sposobem klonowałem dysk, system działa ok. Lecz za którymś razem, system się odpala, mamy napis zapraszamy, tutaj lekko się przywiesza, po czym ładuje się tło niczym pulpit z win95 i koniec. System nie startuje. Trzeba zresetować. Po resecie system się uruchamia bez problemu, ale dalej po którymś razie (losowo) problem powraca.
    Pomoże ktoś od czego zacząć sprawdzanie? co może być nie tak?
    Na dysku HDD jest wszystko oki. Dysk SSD sparwdzałem komunikaty smart, tez jest oki. Dysk HDD bez błędów.
    System legalny, windows 7 Home.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 18  
    Więc tak.
    -Będąc na hdd zrób za pomocą data safe local backup (czy jak to się tam nazywa) bootowalnego pena z partycją recovery. (lub DVD)
    -wyjmij dysk hdd
    - na czystym ssd odzyskaj z pendrive za pomocą recovery system

Miałem podobne problemy z migracją systemu. Powodem może byc to, że ssd ma mniejszą pojemnośc niż hdd.
  • Poziom 9  
    Mam płytki DVD z recovery, zrobiłem je zaraz po zakupie laptopa i mniej więcej pierwszym uruchomieniu, kiedy system był "fabryczny".

Tylko jeśli tak zrobię, jak piszesz, to będę musiał wszystko na nowo instalować. Wiem, że to jest najlepsza opcja, czysty system, wszystko zainstalowane na nowo, ale mam trochę programów, w których mam indywidualne ustawienia i nie mam jak ich wyciągnąć. Musiałbym na nowo wszystko konfigurować. Nie za bardzo mam czas a laptopa potrzebuje praktycznie codziennie do pracy.

Podczas kopiowania za pomocą Easeus Todo Backup, zaznaczyłem tylko w opcjach "optymalizuj dla ssd". Nie zaznaczałem kopiowania sector by sector z uwagi na mniejsza partycję na ssd niż na hdd.
  • Poziom 18  
    Powiem szczerze, że ja też używałem miliona programów do klonowania systemu i nic nigdy nie chciało zadziałać, innego pomysłu nie mam.