Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

naped do rolet Somfy EHZ 8/17 (Simu)

bb1978 20 Aug 2015 17:11 1242 4
    bb1978
    Level 2  
    witam, moja cora bawila sie sterownikiem do rolety zewnetrzej jak w tytule (sterownik nascienny Somfy, Centralis RTS, radio) i zmienila kierunki obrotu napedu. Teraz jak naciskam gore, roleta zjezdza, jak daje dol, idzie do gory. Chcialem odwrocic, jak w instrukcji wcisnalem gora/dol jednoczenie, roleta sie poruszyla i teraz powininem wcisna "my"/srodkowy, by zmienic kierunki. Nie moge jednak tego zrobic, bo po paru sek mi roleta (po tym pierwszym poruszeniu) porusza sie po raz drugi sama i nacisnienie jednoczesne nic nie daje. Mysle, ze skoro moja corka byla w stanie, zmienic kierunki, to mozna to odwrocic, moze ktos cos doradzic? Nie moge wrocic ot tak do ustawien fabrycznych, bo na jednym bezpieczniku mam pare rolet, ale sposob przecez musi byc. Moze ktos sie zna i moze pomoc. Dzieki wielkie
    darzec
    Level 14  
    Z tego co mi wiadomo, a miałem okazję programować ostatnio 14 rolet z pod somfy to, by przystapicć do programowania danej rolety, bądź zmieniać ustawienia musi tylko ona być zasilona 230v a inne wyłączone z sieci. Jak tak postępowałem. Spróbuj.
    bb1978
    Level 2  
    Ty mowisz o wprowadzeniu w stan fabryczny, ale wlasnie jak napisalem powyzej, mam pare rolet na jednym bezpieczniku i mialbym troche grzebania z podaniem napieca tylko do tej jednej, czego robic nie chce.
    bb1978
    Level 2  
    a jednak sie da bez grzebania w skrzynce/ewent w rozdzielni! :)jakby ktos kiedys szukal postepujacie zgodnie z instrukcja dla EHZ, czyli 5s gora i dol jednoczesnie, ale wciskamy srodkowy NIE za 2s na 2s jak w instrukcji, ale od razu na 2s. i kierunek sie zmienil. nie trzeba niczego przeprogramowywac. dzieki za pomoc
    pcnet

Level 32  
    a jak ja mam do zamiany silnik 1 z 16 i też nie mogę odłączyć pozostałych to jak go zaprogramować?