Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE60F7000SL - Po burzy.Uszkodzone HDMI.

Darek.S 20 Aug 2015 19:49 2241 3
    Darek.S
    Level 33  
    Uszkodzony był zasilacz ale udało się naprawić. TV chodzi ładnie z DVBT natomiast z żadnego HDMI. Uszkodzony najprawdopodobniej SIL9687ACNUC. Pytanie czy tylko on ( mam na myśli samo HDMI). Nie zdążyłem sprawdzić Ethernetu ale raczej też nie działa bo router także padł.Podobnie jak i Blueray podpiety do tego TV. Płyta główna to BN94-06186D HVT2. Na temat SIL-a coś można znaleźć coś i od biedy dla mnie jeszcze lutowalny ( coś pośredniego miedzy nóżkowcem a BGA ). Problem z dostępnością w Polsce. Na temat płyty wujek milczy.
    Samsung UE60F7000SL - Po burzy.Uszkodzone HDMI.

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

Może ktoś coś wie na temat dostępności scalaka albo płyty.
    Zbigniew Sekula
    Level 22  
    Spróbuj coś pomierzyć na tym Sil-u, a układ na ebay-u dość popularny tylko czas oczekiwania trochę długi.
    Darek.S
    Level 33  
    Datasheet'y dostępne. Z pomiarami gorzej bo mu prawie "nóżki" nie wystają. Mam jeszcze w naprawie blueray'a od niego. Jest szansa naprawić zasilacz ( st-by już mi chodzi, uszkodzony NCP. Ale bokje sie, ze z płyta nie żyje ( także HDMI). Do zestawu podpięty był dekoder Ncyfry. Naturalnie także nie przeżył ale z multiswitcha to kable na kompresyjnych F-kach powyskakiwały a zasilacz multuswitcha pokryty jest w całosci sadzą. Żarówki ledowe to eksplodowały. Na razie temat TV odpuszczony prawdopodobnie klient podaruje go teściowi a ten używa tylko naziemnej, która działa. działa także tuner Sat i od biedy możnaby Astona kupić, gdyby nie to, że sprzęt na Conaxie.