Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do głośników

20 Sie 2015 20:33 1347 6
  • Poziom 2  
    Witam posiadam takie głośniki:
    Subwoofer:
    Pioneer TS-W311S4 30cm, 1400 W, 400 W RMS
    Jajka:
    Pioneer TS-A6924i 6x9, 550 W, 100 W RMS

Sprawa jest taka że poszukuję idealnego wzmacniacza do tych głośników, dodam że wzmacniacz musi być 4-kanałowy bo sprzęt będzie podłączony w domu pod zasilacz komputerowy. Poproszę o konkretne modele. Z góry dzięki
  • Poziom 32  
    Każdy kto będzie ci niby radził konkretny model będzie sobie robił właśnie z ciebie jajka :D .
    Nie można poradzić idealnego wzmacniacza do głośników samochodowych które montuje się w drzwi auta, lub na tylna półkę !!!! :!: Tym bardziej też jakiś dziwny subwoofer. Taki sam sens jak pytanie który tablet 8" będzie grał lepiej z dvd jak powiesisz go na ścianie w salonie 30m, no jajka sobie robisz. Sprzętu domowego nie miesza się z samochodowym w dodatku z zasilaczami komputerowymi, taki temat jest co tydzień i ląduje zwykle w koszu i słusznie.
    Szukanie wzmacniacza do tych głośników tak samochodowego radyjka jaki i domowego wzmacniacza jest bez sensu, nawet budżetu nie podałeś.

kaczoorek napisał:
    wzmacniacz musi być 4-kanałowy bo sprzęt będzie podłączony w domu pod zasilacz komputerowy.

Bezsensowna informacja i wniosek, to że chcesz 4 kanałowy wzmacniacz powinno wynikać z faktu posiadania np. muzyki w takim formacie, ewentualnie 4 głośników itd. , a co ma rodzaj zasilania do ilości kanałów wskazuje tylko że masz kiepskie pojęcie i coś sobie błędnie założyłeś z nagłośnieniem. Cyba że postawiłeś sobie w pokoju auto i tam słuchasz.
  • Moderator
    Głośniki car audio zagrają poprawnie tylko w samochodzie. Lub w pomieszczeniu o objętości zbliżonej do kabiny samochodu (np. w małej ubikacji). Temat był wielokrotnie omawiany na forum, proszę poczytać.
  • Poziom 2  
    już raz miałem taki sprzęt zrobiony tylko na innych głośnikach i wzmacniaczu i wszystko dawało radę i było ok. zasilacz był od kompa i o małej mocy :D teraz chce kupić o większej mocy np 500 W. cena nie gra tu roli :D
  • Poziom 40  
    Skoro cena nie gra roli to kup wzmacniacz stereo i 2 kolumny. Te 2 jajka i subwoofer wstaw do auta. Jeśli nie masz auta to sprzedaj. To będzie najlepszy plan.
  • Poziom 32  
    sebap napisał:
    Skoro cena nie gra roli to kup wzmacniacz stereo i 2 kolumny.

Złota myśl sebap !!!, po co zajadać się drogą Sheba dla kota, skoro jest jedzenie dla ludzi. Jeśli ktoś jednak twierdzi inaczej, to niech nie przekonuje innych że jest pysznie i prosi o kolejne pomysły.
    Skoro odpowiada Ci granie głośników i sprzętu car audio przeznaczonego i pomyślanego do samochodu w mieszkaniu i wstawionych "jajkach" w jakieś "skrzynki po czymś" napędzane czymś tam z zasilacza nie mam więcej pytań.
    Jest tu dział car audio, cena nie gra roli, to może trafi się jakaś środkowa konsola ze sprzętem Mark Levinson, czy Bang & Olufsen z Audika Q7.
    Jednak zrozum sprzęt z auta nawet za 30-40 tys. poustawiany od tak w pokoju, nie zagra w domu jak sprzęt typowo domowy nawet za 4 tys. Odwrotnie też kolumn podłogowych i wzmacniacza hi-fi nie wstawisz do Golfa III;)
  • Poziom 17  
    Trochę obalę ten mit że głośniki samochodowe nie nadawają się do kolumn. W latach dziewięćdziesiątych, chciałem zrobić kolumny (foto niżej) z radioelektronika 2/1990 na głośnikach - GDS 30/30, ale że nie mogłem dostać takich głośników więc zrobiłem miniaturki tych kolumn na głóśnikach samochodowych, szerokopasmowych, 2x16cm na kolumnę i o dziwo dużo lepej grały niż kolumny które wtedy miałem - ZG30C114. Po głośnikach z ZG30C114 niema już śladu, bo się rozsypały a te kolumny grają do dziśiaj, teraz są na emeryturze u siostry na działce.
    Jaki wzmacniacz do głośników