Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco 3518 2007r 3.0 - Nie odpala na zimnym silniku

20 Sie 2015 22:08 1416 4
  • Poziom 13  
    Jak w temacie nie odpali na zimnym silniku (kręci bez końca)
    Kupiłem wszystko było ok do czasu jak ostygł. Były sprzedający stwierdził, że przepustnica wymieniłem na nową bez zmian. Odpala "na plaka" po rozgrzaniu jest ok, ma moc, nie kopci.
    Palił się check - kody błędów:
    P2149-Kondensator wtrysku rząd 2 zwarcie do masy
    P2146-Fuel Injector Group A Supply Voltage Circuit / Open
    P0272-"Cylinder 4 - błąd udziału /zrównoważenia"
    P0269-"Cylinder 3 - błąd udziału /zrównoważenia"
    P0266-"Cylinder 2 - błąd udziału /zrównoważenia"
    P0263-"Cylinder 1 - błąd udziału /zrównoważenia"
    P0234-"Stan przeładowania /nadmiernego ładowania/ silnika"
    Po resecie i próbie odpalenia check nie ma błędów.
    Raczej niemożliwe, że mam 4 wtryski do roboty odłączałem po 1 też nie zapalił na 3 innych. Co jeszcze mogę zdiagnozować. Auto stoi dośc daleko od warsztatów i nie wiem gdzie z tym ruszyć
  • Poziom 13  
    Po odpaleniu na plak, przejechaniu 100km silnik chodzi dobrze, nie kopci lecz kontrolka check nie zapaliła się. Co może być przyczyną. Czy taki objaw występuje przy uszkodzonym wtrysku?
  • Poziom 10  
    Kolego zacznij od szukania prostych przyczyn takich jak świece żarowe, czujnik temperatury (z tego najlepiej odczepić wtyczkę i spróbuj odpalić) możliwe że też się zapowietrza. Poza przewodami paliwowymi może być dziurka w filtrze paliwa (możliwe że będzie niewidoczna na pierwszy rzut oka). Co do błędów, możliwe, że ktoś odczepił kostki od wtrysków i włączył zapłon. Stąd błędy, jeśli nie wyskakują po wykasowaniu raczej wszystko jest ok.
  • Poziom 13  
    swiece żarowe- wyskoczyła by sprężynka
    czujnik temperatury-może
    zapowietrzenie-podałby nieprawidłowe ciśnienie na szynie plus check
    no chyba, że się mylę..
  • Poziom 13  
    serwis stwierdził, że 3 wtryski 5.5tys pofrunęło a jaka jest prawda Iveco tylko wie...