Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GuardX i numer Breloka RFID

21 Sie 2015 06:53 810 5
  • Poziom 12  
    Witam,

W jaki sposób lub za pomocą jakiego konwertera można zamienić numer wybity na breloku RFID na numer karty przypisywany użytkownikowi w programie GuardX?

Chciałbym zdalnie tworzyć konta użytkowników i przypisywać breloki bez posiadania dostępu do czytnika.

Przykład:
    Brelok ma numer 07761994, a GuardX przechowuje numer 850076704A, możliwe, że podane wartości się nie pokrywają, ale pewno znawcy tematu wiedzą o co chodzi.

Pozdrawiam
  • Pomocny post

Poziom 26  
    czytnik RUD 2 Rogera i ich program - możesz wyciągnąć wszystkie potrzebne informacje
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    GuradX przechowuje numer w postaci szesnastkowej.
  • Poziom 12  
    Witam,

Pomysł - czytnik RUD-2 i ROGER MiniReader.

Po odczytaniu breloka, program przedstawia 4 różne wartości:
    1. Kod pełny (DEC)
    2. Format 24 bit (DEC) - numer który pokrywa się z numerami wybitymi na breloku
    3. Format 8, 16 bit (DEC)
    4. Format: Kod pełny (HEX)

Zgodnie z pomysłem kolegi "opt" w GuardX, karty przedstawiane są w formacie szesnastkowym, jeśli się nie mylę to będzie wartość nr 4. podana przez program MiniReader?

Jeśli tak to będzie problem, ponieważ kod HEX podawany przez MiniReader ma 9 znaków, a wszystkie breloki przypisane użytkownikom w GuardX mają 10 znaków.
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Kalkulator, np w Windows, zmień widok na programisty, wpisz numer breloka i zmień z "DEC" na "HEX"
  • Poziom 12  
    Witam,

Wszystko się zgadza. Program przechowuje numery breloków w postaci HEX, bez względu na liczbę znaków.

Wczoraj wprowadziłem 3 breloki bezpośrednio przy centrali i w GuardX mają 9 znaków, a nie 10. A tym się właśnie sugerowałem.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam