Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak mocy VW sharan silnik 1Z wrażenie odcięcia paliwa

vito1313 21 Aug 2015 10:49 2016 8
    vito1313
    Level 2  
    Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem i mam nadzieję, że piszę we właściwym miejscu.

Mój problem dot. mrugającej kontrolni spiralki świec żarowych. Wiem o tym, że był już taki problem poruszany wcześniej ale mój jest bardziej złożony. Sharan 1996 r. silnik 1,9 TDI 1Z 90 KM. Zaczęło się ok rok temu kiedy zacząłem odczuwać szarpanie czy też brak mocy na wysokich obrotach. W chwili kiedy jechałem na piątym biegu z prędkością ok 130 km/h zaczął się dławić tak jakby odcinało mu paliwo. Po jakimś czasie zauważyłem migającą kontrolkę spiralkę. Potem okazało się, że nie zawsze mam światło stopu więc diagnoza czujnik stopu. Wymieniłem oba czujniki niebieski i czarny - zaznaczam na oryginały. Na jakiś czas ok 1 tygodnia ustało. Po tygodniu założyłem stare czujniki i znowu na tydzień było ok ze stopem natomiast brak pełnej mocy występował cały czas. Na dzień dzisiejszy kontrolka mruga przez cały czas spotu nie ma prawie w cale pokazuje się okresowo a silnik nie idzie na pełna parę tylko objawy odcinania paliwa występują. Podpinanie do komputera VAGA nie pokazały nic. Poza tym świeci kontrolka poduszki powietrznej.
    PS. po zapięciu przyczepy na hak wszystkie światła świecą ale stop nie pokazuje się wcale.
    Kilku ludzi powiedziało, że może to być nastawnik pompy on powoduje przerwy w mocy i pokazuje tryb awaryjny.
    Proszę o pomoc bo zaczyna być to kłopotliwe. z góry dziękuję.
    matimon22
    Level 25  
    Jeśli masz problemy z czujnikiem stopu daj do elektryka niech to sprawdzi, ponieważ ma od znaczny wpływ na działanie silnika.
    vito1313
    Level 2  
    Dzięki za podpowiedz. Wymieniłem już jak pisałem ten czujnik i nic się nie zmieniło i to mnie zastanawia. Co elektryk mógłby jeszcze sprawdzić.

Dodano po 1 [sekundy]:

Dzięki za podpowiedz. Wymieniłem już jak pisałem ten czujnik i nic się nie zmieniło i to mnie zastanawia. Co elektryk mógłby jeszcze sprawdzić.
    matimon22
    Level 25  
    Zasilania sprawdzić na kostce od czujnika. Mają być dwa.
    vito1313
    Level 2  
    Na jednym czujniku powinno być dwa zasilania?
    matimon22
    Level 25  
    Jeśli 4-piny to tak.
    ociz
    Moderator of Cars
    vito1313 wrote:
    Co elektryk mógłby jeszcze sprawdzić.

No właśnie sprawdzić a nie wymieniać w ciemno, zwłaszcza czujnik który łatwo uszkodzić jak się ma 2 lewe ręce.
    vito1313 wrote:
    Podpinanie do komputera VAGA nie pokazały nic.

Więc użyty niewłaściwy sprzęt i/lub przez niewłaściwą osobę.
    atego20
    Level 14  
    Sprawdź jak widzi czujnik- wciśnięty, zwolniony
    vito1313
    Level 2  
    Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi ale tych wszystkich sprawdzen dokonam dopiero na poczatku września bo muszę pilnie wyjechać na szczęście innym samochodem.