Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS EA8019 - pytanie o uszczelki na górnym tłoku

lematel 21 Sie 2015 13:22 1770 5
  • #1 21 Sie 2015 13:22
    lematel
    Poziom 4  

Na górnym tłoku (foto tloczek.jpg) są 2 uszczelki (oring).
    Muszę je wymienić, ale nie znajduję jednoznacznej odpowiedzi: moim zdaniem jedna jest minimalnie mniejsza od drugiej (ta wyżej jest odrobinę większa).
    Natomiast na paru schematach widziałem że stosuje się 2 x MS-0698568.
    Są jednak w sprzedaży zestawy - które mają 2 rozmiary - zdjęcie numer 1.
    Ale najbardziej podobne moje uszczelki są do tych ze zdjęcia numer 2.

Człowiek z serwisu powiedział że mówię bzdury - że zawsze były 2 identyczne - ale na własne oczy widzę że nie są.
    Pomocy!

1 5
  • Pomocny post
    #2 21 Sie 2015 13:45
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Tak, są to dwie te same uszczelki.

1
  • #3 21 Sie 2015 16:07
    lematel
    Poziom 4  

Dzięki, ale nurtuje mnie dlaczego w sprzedaży są też komplety z 2 różnymi uszczelkami na ten tłok.
    Wieczorem zmierzę suwmiarką środnice zewnętrzne na tłoku. Na razie ich nie zdejmuję.

PS - czy uda mi się zdjąć je bez demontażu tłoka? Wydają się dobrze dostępne.

Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:

Załączam przykład takiej oferty - na zdjęciu jest dokładnie taki ekspres i 2 różne uszczelki KRUPS EA8019 - pytanie o uszczelki na górnym tłoku

1
  • Pomocny post
    #4 21 Sie 2015 19:07
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Nie wiem.
    Dokumentacja Krupsa jak i Rowenty (np. ES6805) pokazuje, że obie są identyczne. Oryginalne uszczelki są czarne i obie są takie same. Nie wiem skąd tutaj znalazły się czerwone (pomarańczowe) o dwóch rozmiarach.
    Wiem, że zaworek 2 - barowy ma w komplecie 2 uszczelki (czerwoną i czarną), obie prawie takie same. Ale po co są w tym przypadku dwie dane to nie wiem.

Może jakiś serwisant z autoryzowanego serwisu to wyjaśni :)

EDIT: 27.10.2016. dodanie zdjęć.

2
  • Pomocny post
    #5 21 Sie 2015 19:21
    nioop

Specjalista AGD

MARCIN.SLASK napisał:
    Wiem, że zaworek 2 - barowy ma w komplecie 2 uszczelki (czerwoną i czarną), obie prawie takie same. Ale po co są w tym przypadku dwie dane to nie wiem.

W zaworku 2-barowym obie uszczelki są identyczne.. Czerwonych nigdy nie było, w starszych egzemplarzach stosowane były czarne, potem siwe a obecnie stosuje się białe.. Jednak są one takie same..

Uszczelki tłoka również powinny być takie same.. Nie wiem po co stosować różne rozmiary..

Jednak nie chcąc nikomu robić antyreklamy informuję - Wielokrotnie spotykałem się, że uszczelki na tłoku koloru czerwonego nie mieściły się w komorze parzenia..

Komora parzenia nie jest zwężana do dołu.. Cała jest prosta więc nie widzę sensu stosowania różnych rozmiarów..
    A to, że widać różnicę w rozmiarze u Ciebie, świadczy o zużyciu się dolnej uszczelki, która jest narażona na większe obciążenia niż górna.

Czy da się zdjąć bez demontażu tłoka ? Jasne.. Zdjąć tak, ale z założeniem to już może byc gorzej.. Aczkolwiek tłok jest przykręcony jedną śrubką.. Czy warto się denerwować przy zakładaniu by pominąć 5 sekund odkręcenia śrubki ?
    Kolejnym faktem jest to, że pod uszczelkami napewno jest sporo syfu.. Warto było by to oczyścić przed założeniem nowych uszczelek..

4
  • #6 21 Sie 2016 23:32
    lematel
    Poziom 4  

Odpowiedź MARCIN.SLASK'a wyczerpująca i w 100% trafna. Dziękuję !!!!

0