Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KIA sephia

antenek 03 Cze 2005 02:07 2716 3
  • #1 03 Cze 2005 02:07
    antenek
    Poziom 19  

Witam . Mam problem z tym autkiem pochodzi z 1999 roku . Hm objaw jest taki ze rozładował sie akumulator i po podłączeniu innego padł zapłon . Tzn po przekręceniu kluczyka auto włącza pompe gaśnie kontrolka od immo i pojawia sie jedna iskra na świecy i dalej cisza . zero odzweu . sytuacja powtarza sie za każdym razem jak sie przekręci wstecz kluczyk . Hm gdzie szukać ?? dodam ze jest to silnik DOHC z dwiema cewkami zapłonowymi umieszonymi w głowicy . Hm ikra pojawia sie losowo tzn raz na jednej raz na drugiej cewce . Ale tylko przy pierwszym obrocie . na widoku jest czujnik przykręcony do jednego z wałków rozrządu . Jaki to czujnik ?? jak go sprawdzić . Ida od niego dwa przewody . Jeśli sie myle to mnie poprawcie . HM przeglądałem również alarm i wygląda ze jest ok . odcina pompe i wszystko działa właściwie w sumie . Hm jak spawdzić czujnik który steruje zapłonem ??. ida do niego dwa przewody . Hm czy to bedzie zwykły czujnik halla . Moze jest to jakaś typowa usterka w KIA moze w innym modelu , poratujcie bo juz nie wiem co począć .
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 03 Cze 2005 08:15
    MarioRz
    Poziom 18  

naprawdopodobniej masz problem z immo tak się te samochody zachowują jest iskra na pierwsze kilka sekund. Dokładniej mówiąc rozsynchronizował się sterownik silnika wzgledem imma

0
  • #3 03 Cze 2005 11:06
    jaconen
    Poziom 19  

Miałem kiedyś taki przypadek to w service skasowali mnie uwaga 800 zł!!! nie wiem moze u Ciebie jest coś innego zepsute ale u mnie tak m9i powiedzieli ze jest puszka od imma uszkodzona i zamontowali nową!!!

0
  • #4 03 Cze 2005 11:18
    antenek
    Poziom 19  

hm . A nie wiecie czy producent przewidział jakąś awaryjny procedure . Hm moze jakaś kombinacja przekręceń kluczyka ?? Albo jakaś zworka ??

0
  Szukaj w 5mln produktów