Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUSZARKA EL-X EDC77570W - po chwili wyłącza się

21 Sie 2015 13:59 3972 8
  • Poziom 15  
    Witam mam problem z suszarką Electroluxa a mianowicie po włączeniu programu obróci kilka razy i na wyświetlaczu zmienia się czas na 0;00 i nie wykonuje nic dalej. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem jak tak tak proszę o odpowiedz od czego zacząć
  • Poziom 10  
    Mam identyczną sytuację i nie wiem co robić. Czy udało Ci się rozwiązać problem z Twoją suszarką? Suszarka EDI 97170.
  • Poziom 10  
    Sytuacja wyglądała tak: suszarka pracowała, nie dokończyła suszenia i zgasła, przestała reagować na cokolwiek. Zawiozłem do serwisu i zdiagnozowali uszkodzenie panelu sterującego. Przeszukałem to forum i postąpiłem zgodnie z radami, czyli wymieniłem lnk304 i rezystor w układzie przetwornicy i suszarka "wstała". Ja dumny z siebie poprosiłem żonę, aby zrobiła pranie. Mokre pranie żona wsadziła do suszarki, włączyła ją, na wyświetlaczu pojawił się czas pracy ok. 2 godzin, suszarka popracowała kilkanaście sekund, na wyświetlaczu pojawił się czas 0:00 i sygnał ja przy zakończeniu programu. Tak więc w środku było mokre pranie. Co ciekawe dzieje się tak na każdym programie, oprócz jednego tj. pracy ręcznej. Suszarka ma możliwość ustawienia ręcznego czasu pracy, czyli nastawia się np. 40 min. i przez 40 min. pracuje susząc, po czym planowo się wyłącza pomimo tego, że pranie jest jeszcze niedosuszone. Według mnie może to wskazywać na to, że uszkodzony jest czujnik wilgoci (jeżeli takowy istnieje). W programie automatycznym uznaje on, że po kilkunastu sekundach od uruchomienia pranie jest już suche i kończy program. W programie ręcznym czas pracy uniezależniony jest od wilgotności, więc suszarka działa tak długo jak się ją nastawi. Nie wiem tylko, gdzie taki czujnik się znajduje i czy to może być jedyna przyczyna. Czy ktoś może mi pomóc?
  • Specjalista AGD
    Zdejmij górę, zewrzyj obie połówki bębna n.p. kombinerkami i spróbuj uruchomić suszarkę.
  • Poziom 10  
    Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Zrobiłem prawie tak jak napisał peter falk, tzn. zamiast kombinerek zrobiłem zworę z przewodu 1,5 mm2. Załączyłem pustą suszarkę, zwarając połówki bębna. W momencie startu wyświetlacz pokazał czas do końca programu 2h 10min, po chwili czas ten zmienił się na 0h 10min ale suszarka cały czas pracowała, co wcześniej nie miało miejsca. Pozwoliłem jej popracować jeszcze 3 minuty. Wyłączyłem. Aby sprawdzić czy to, że suszarka pracowała dłużej to zasługa zwory, chciałem zrobić to samo, ale bez zwartych połówek bębna. Pomyślałem, że jeżeli zwora pomogła, to bez zwory powinna zakończyć program po kilkunastu sekundach, tak jak było do tej pory. Ustawiłem program i już nie zdążyłem wcisnąć przycisku "start", bo suszarka "zdechła". Pewnie znowu muszę kupić układ lnk304 i rezystor, ale dzisiaj już nie zdążę. Czy takie objawy podsuwają komuś jakieś pomysły? Czy może być jakiś powód, że zasilanie znowu padło? Czy to, że ze zworą pracowała suszarka dłużej może świadczyć o uszkodzeniu jakiegoś elementu? Jak uda mi się naprawić zasilanie powtórzę testy.
  • Poziom 10  
    Wymieniłem lnk304 oraz rezystor i zasilanie wróciło. Niestety suszarka uruchomiona w programie automatycznym dalej kończy program po około 25 sek. (mierzyłem czas). Podczas prób do bębna wrzuciłem mokre szmaty i dodatkowo zwierałem połówki bębna. Sprawdziłem stan szczotek (tej na bębnie i tej przy tylnym łożysku) były w porządku. Na wszelki wypadek przemyłem szczotki i miejsca styku denaturatem. Zauważyłem jeszcze to, że podczas tego krótkiego czasu nie załączała się też grzałka, natomiast jak uruchamiałem suszarkę w programie ręcznym grzałka zaczynała grzać praktycznie natychmiast po wciśnięciu przycisku start. Czy ktoś ma jakieś pomysły, gdzie szukać przyczyny takiego zachowania suszarki?
  • Specjalista AGD
    Wrzuć w tryb serwisowy - może coś podpowie :?: Ja tam świetlanej przyszłości dla tej maszyny już nie widzę :|
  • Poziom 10  
    A jak się włącza tryb serwisowy?