Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa Spalinowa Eurotec Gt110 - Nie odpala przy pełnym zbiorniku paliwa

21 Sie 2015 14:16 4584 2
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich !

Mój problem dotyczy Kosy Spalinowej Eurotec Gt110

Objawy:
    Podczas koszenia "muliła" na wysokich obrotach po puszczeniu gazu wracała do zwykłych obrotów po czym przez kilka sekund znowu normalnie kosiła po naciśnięciu gazu, aż w końcu zgasła.
    Od tego momentu odpalić się jej nie dało.

Co zrobiłem: Wymieniłem święcę, wyczyściłem gaźnik, przełożyłem gaźnik od innej kosy w celu spróbowania czy odpali - za każdym razem efekt ten sam - Kosa nie odpala.

Obserwacja:
    Gdy kosa stoi zgaszona cały czas z dolotu powietrza w gaźniku cieknie paliwo.
    Najdziwniejszym zjawiskiem jest to, że po wylaniu paliwa ze zbiornika i pozostawieniu tylko tego co jest w gaźniku i cylindrze Kosa odpala i chodzi do momentu wypalenia paliwa. Tak samo się dzieje na dwóch różnych gaźnikach, jednak zaznaczam, że drugi gaźnik pochodzi z kosy Eurotec i jest on stary około 6-8 lat.

Proszę o pomoc czemu cieknie paliwo i najprawdopodobniej przez to ją ciągle zalewa i się nie da odpalić.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Jeżeli chodzi o ten wężyk to go wymieniłem bo faktycznie był pęknięty zapomniałem o tym dodać. :)

Rycho T: Właśnie poszedłem sprawdzić gdy tylko przeczytałem pytanie.
    Zrobiłem tak: Wlałem paliwa do zbiornika ok 200 ml, korek przykręciłem może o jeden obrót, kosa zapaliła. Po dodaniu gazu zaczęło ją dławić generalnie było tak, że im więcej gazu tym bardziej ją dławi, aż do momentu gazu dodanego maksymalnie kiedy zgasła.

Odpaliłem ponownie, po dodaniu gazu kosa normalnie wchodzi na obroty wydaję się wszystko ok. Wlałem paliwa do pełna, korek zakręciłem na maksa, kosa normalnie odpaliła i wkręca się na obroty.

Więc mam nadzieje, że problem rozwiązany tylko czemu tak się stało bo zgłupiałem...

PS. Zostawiłem ją na betonie zobaczyć czy paliwo ucieka jak wcześniej czy tym razem nie ;) W każdym razie dzięki za pomoc.

• Poziom 39  
    Podobny problem spotkałem w kosie spalinowej ale innej firmy. Okazało się iż za taki stan rzeczy odpowiada wężyk paliwowy ze zbiorniczka. Pękł od paliwa.
  • Pomocny post
    Poziom 1