Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS EA850 wyświetlany komunikat o włożenie pojemnika od fusów

morfeuszskc 21 Sie 2015 16:11 1638 8
  • #1 21 Sie 2015 16:11
    morfeuszskc
    Poziom 4  

Witam. Mam problem z ekspresem Krups model ea850 a mianowicie ekspres włącza się poprawnie, po naciśnięciu ikony robienia kawy zaczyna cykl młynek mieli i gdy ma nalewać kawę wyskakuje komunikat proszę wyjmij pojemnik. Wyciągam pojemnik i wkładam spowrotem i nic się nie dzieje nadal komunikat. Czy miał ktoś taki problem? Wolę zapytać zanim zabiorę się za rozbieranie i sprawdzanie mikroswicha i elektroniki. KRUPS EA850 wyświetlany komunikat o włożenie pojemnika od fusów

0 8
  • Relpol
  • #2 21 Sie 2015 19:28
    nioop

Specjalista AGD

Wyjmujesz pojemnik i.. Dalej prosi o wyjęcie pojemnika czy ekspres "widzi", że wyjełeś pojemnik i prosi o włożenie go ponownie ?

Naturalnie masz świadomość, że ten model po każdej naprawie trzeba kalibrować ?

0
  • Relpol
  • #3 21 Sie 2015 20:46
    morfeuszskc
    Poziom 4  

Po wyjęciu pojemnika nadal świeci się komunikat wyjmij pojemnik. Co mam rozumieć poprzez kalibracje, na czym ona polega?

0
  • #4 21 Sie 2015 22:06
    nioop

Specjalista AGD

No to w pierwszej kolejności trzeba by było zajrzeć do mikrowłącznika..
    Często jest tak, że puszczają uszczelki tłoka i zalewa mikrowłączniki i wówczas zaczynają się takie "szaleństwa" .

Kalibracja poleca na skalibrowaniu pracy zespołu kotła i doborze przy tym odpowiedniej dawki zmielonej kawy.. - Pełna automatyka.. Zespół kotła ma potencjometr, który ustawia prawidłowe jego położenie, jednocześnie elektronika dostosowuje tym samym ile czasu ma pracować młynek by podać idealna proporcję kawy.. - naturalnie bez profesionalnego osprzętu od producenta się nie obędzie.. A każda ingerencja w ten ekspres może zmienić w/w parametry..

A tak w skrócie - Jak wiele firm, też i KRUPS poszedł w stronę, że naprawa jest możliwa tylko w autoryzowanym serwisie.. Zlekceważenie tego, może ale nie musi nieść za sobą o wiele poważniejsze usterki.

Niestety obowiązują mnie pewne prawa i nie mogę wytłumaczyć dokładnie jak odbywa się kalibracja, jednak bez osprzętu i tak nie wiele pomogę..

1
  • #5 21 Sie 2015 22:42
    morfeuszskc
    Poziom 4  

Z całym szacunkiem kolego nioop ale robiłem już troszke tych ekspresów hobbystycznie ale znam dokładnie całą budowę tych prostych krupsów. Mikrostyk wydaję się być w porządku bo jeśli wyciągnę pojemnik w stanie czuwania to ekspres każe go włożyć i jest ok. Cyrk dopiero zaczyna się gdy robimy kawę. Uszczelnienia też odpadają bo jest to nowa maszyna ze zwrotu sklepowego i ma zrobione 25 kaw.
    A z tą kalibracją to kolega tu chyba lipe pisze bo dawka kawy jest wysterowana sterownikiem czasowo i czas mielenia zależy od mocy kawy jaką sobie ustawimy w trakcie jej robienia. Faktycznie czasem występuje problem z ilością kawy której może być za mało lub za dużo mielone i wtedy należy zrobić korekty czasowe i nie jest to żadna prawna tajemnica i te informacje zawarte są w serwisówce krupsa.
    Na 99 % obstawiam elektronikę ekspresu ale wolałem zapytać bo może ktoś już miał taki problem.
    Widzę kolego nioob że chyba jesteś pracownikiem krupsa i za wszelką cene chcesz ściągnąć kolejnego naiwnego co serwis wydoi ale nie o to w tym chodzi.
    Pozdrawiam

-1
  • #6 21 Sie 2015 23:21
    nioop

Specjalista AGD

Trochę pochopnie mnie oceniasz.. Bo akurat bardzo chętnie pomagam..
    A jeżeli piszę, że lepiej się samemu się nie podejmować tego modelu, to tak jest..
    Skoro już troche ich zrobiłeś, nigdy nie zastanawiało Cię do czego służy biały potencjometr z dźwignią przy górnej części boilera ? Czy po prostu ot tak sobie go umieścili go i podłączyli pod płytkę elektroniczną ?

Czy nie było by problemem żebyś podważył moją wiedzę kalibracji ekspresu umieszczając tutaj serwisówkę tego modelu ? naturalnie nie omieszkam też przeczytać w jaki sposób wejść do menu serwisowego :]

Naturalnie, że nie otrzymam tych informacji, dlatego bardzo proszę nie podważać mojej wiedzy!

1
  • #7 21 Sie 2015 23:39
    morfeuszskc
    Poziom 4  

Słuchaj nie po to zadałem pytanie aby teraz polemizować czy się kalibruje czy nie lecz chce rozwiązać problem z szufladą od fusów i nadal nie mam żadnej sensownej odpowiedzi tylko wywody z których i tak nic nie wynika. Jeśli nie jesteś w stanie pomóc na forum bo to tajemnica jakaś tam prawna to możemy skontaktować się telefonicznie. Mam serwisówki starszych modeli akurat tego od tego modelu nie posiadam bo nawet na chwilę obecną nie potrzebuje.

-1
  • #8 21 Sie 2015 23:54
    nioop

Specjalista AGD

I znów się mylisz.. Bo chciałem Ci pomóc, zasugerowałem mikrowłącznik na początku i odradziłem samodzielnej naprawy, ze względu na kalibrację.
    Wówczas otrzymałem kontratak, że masz te ekspresy w małym paluszku, że żadnej kalibracji nie ma, bo masz serwisówke i że próbuje Cię naciągnąć na serwis.

Co do problemu - Ja mimo wszystko uważnie przyjrzał bym się mikrowłącznikowi czy też może jemu mocowaniu? Płytki elektroniczne są niezwykle bezawaryjne w tym modelu i sugerował bym je jako ostateczność.. Ew. Przejrzenie jej pod kątem zimnych lutów.. Tym bardziej jak wspomniałeś w praktycznie nowym ekspresie..

1
  • #9 25 Sie 2015 18:43
    morfeuszskc
    Poziom 4  

Witam ponownie
    Problem został rozwiązany, jak się okazało zeskoczył konektor ze switcha tacki do czyszczenia po kawie i kable się zawierały dlatego maszyna szalała. Pozdrawiam KRUPS EA850 wyświetlany komunikat o włożenie pojemnika od fusów KRUPS EA850 wyświetlany komunikat o włożenie pojemnika od fusów

0