Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smart tv + dobra jakość obrazu, uda się?

rafiko1112 07 Wrz 2015 20:57 2862 35
 • #31
  brodniczanin
  Poziom 9  
  rafiko1112 poświęć trochę czasu i sprawdź swój egzemplarz 42PFS7509. Ja na początku miałem tylko wolne działanie menu. Potem jak wszedłem w smarta, kilka opcji i chciałem wrócić do oglądania TV (przycisk EXIT) miałem czarny ekran, ale logo kanału z menu TV się wyświetlało. Trzeba było wyłączyć TV (co trwało wnet pół minuty zanim zaświeciła się czerwona dioda stanu czuwania) i włączyć TV. Potem już zimny restart z wyjęciem wtyczki zasilania pomagał na uruchomienie transmisji obrazu. Następnie i to nie pomagało i musiałem wyszukiwać kanały od nowa. Oglądanie meczu Polska - Niemcy przelało czarę goryczy. Po kilku minutach obraz zaczynał się ciąć, a kiedy chciałem zobaczyć kanał obok (czy ma tak samo) znowu czarny ekran.
  Subwoofer komplementujący ładny dźwięk to kolejna sprawa. Zawszy przy włączeniu TV załączał się subwoofer. Kiedy wszedłem w ustawienie i go wyłączałem, to po uruchomieniu znowu działał. TV nie pamiętał tej opcji, a przecież do oglądanie wiadomości niepotrzebny jest bas. Nie miałem już cierpliwości dla tego TV. Mimo wszystko TV Philipsa będę omijał szerokim łukiem. Pozdrawiam.
 • PCBwayPCBway
 • #32
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • PCBwayPCBway
 • #33
  rafiko1112
  Poziom 9  
  Jeszcze mam taki problem. W instrukcji obsługi pisze, aby odpalić miracast trzeba: "Uruchom w urządzeniu aplikację, np. Wi-Fi Miracast, Wi-Fi
  Direct™ czy Intel®Wireless Display*, i rozpocznij wyszukiwanie
  innych urządzeń Miracast.". Rozumiem, że wystarczy tylko zainstalowanie np. Intel WiDi i to wszystko, czy trzeba coś jeszcze?

  Próbowałem dzisiaj sparować głośnik z TV. Jest tam jakaś kontrolka, która paliła się na czerwono, ponieważ był podłączony sub i się ładował. Jak włączyłem adapter i kliknąłem, że chcę sparować nie udało się. Mam kilka pytań:
  1) Są tam dwa sposoby, można podłączyć adapter bezpośrednio w usb lub za pomocą przewodu, różni się to czymś?
  2) Sub musi być naładowany, aby sparować czy coś zrobiłem nie tak?
  3) W instrukcji obsługi jest, iż ta kontrolka to przycisk i trzeba go przytrzymać w celu sparowania, jakoś nie dostrzegłem, aby to był przycisk xd może jakiś dotykowy. Pogubiłem się już hahah
 • #34
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #35
  brodniczanin
  Poziom 9  
  Zamieniłem Philipsa 42PFS7509 na Sony 43W809C i powiem szczerze że nie żałuję. Obraz bardzo dobry, naturalny i czysty. Podświetlenie równe. Ktoś straszył na najpopularniejszym portalu z rankingami cen, że niby masa egzemplarzy z badpixelami (dlatego kupiłem w internecie - ewentualny zwrot 14 dni) a tu żadnych problemów. Androidowy smart działa szybko. Zaciągnął aktualizację Lolipop 5.02 (upgrade trwało ze 20 min). Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Mogę z czystym sumieniem polecić ten model. No i w cenie 3199,- mam gwarancję 5 lat.
  Dziękuję Locoloco za podpowiedź modelu (była chyba w innym topicu).
 • #36
  rafiko1112
  Poziom 9  
  Z tego co widać kwestia gustu, dla każdego coś innego. Miracast w Philipsie obsłuży nijako androida na TV dla mnie xd Do tego obraz i dźwięk dla mnie mega. Oczywiście, jak ktoś ma do czynienia z telewizorami z najwyższej półki to może wyglądać na kupę xd