Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto aktualizować Windows 7 do Windows 10

michalq. 05 Sty 2016 12:06 10560 213
    maxis27
    Poziom 2  
    Warto. Sam korzystam i nie narzekam. Nie mam żadnych problemów z sterownikami, aplikacjami i grami.
  • Fabryka Prądu
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    maxis27 napisał:
    Nie mam żadnych problemów z sterownikami, aplikacjami i grami.

Poczekajmy cierpliwie a i te nadejdą - to nie stwierdzenie czy, tylko kiedy.
    I bez urazy, ale widać, że Kolega nie bierze zupełnie innych aspektów pod uwagę - to, że system jest w czyimś odczuciu super, że nie ma problemów technicznych ma przemawiać za decyzją na przesiadkę na taki system? - bez urazy, ale to mi pachnie "gimbazą" - bo tylko tacy potrafią się tak tym podniecać.

Dam Ci cukierka na ulicy - dlaczego nie weźmiesz?.
    maxis27
    Poziom 2  
    Korzystam od samego początku jak system wyszedł na rynek i jak na razie nie nadeszły.
    Oczywiste że są jeszcze inne aspekty jak zbieranie wszelkich informacji przez MS.
    Nie wezmę dopóki nie będę pewny co ten cukierek zawiera.
    KOCUREK1970
    maxis27 napisał:
    zbieranie wszelkich informacji przez MS.

I to Ci jakoś nie zapaliło czerwonego światełka - po co i do jakich celów im te informacje - to USA mają wojny przez siebie wywołane na całym świecie, to ich za to zaatakowali - co mnie człowiekowi w Polsce do ICH problemów - chcą inwigilacji - to niech to robią TYLKO w USA.
    Inwigilacja sojuszników w amerykańskim wydaniu - to ja dziękuję za takich "przyjaciół" - proszę pamiętać co zrobili Brytyjczycy kiedy nasi kryptolodzy złamali szyfr Enigmy - zawłaszczyli sobie cały sukces, a Polakom nawet za pozyskanie informacji, przelaną krew nie podziękowali - ot taka wdzięczność "sojuszników".
    maxis27 napisał:
    Nie wezmę dopóki nie będę pewny co ten cukierek zawiera.

Mnie by bardziej interesowało - dlaczego ktoś obcy na ulicy raczy mnie cukierkiem, jakie ma zamiary...
    Cukierka nie chcesz - a tu proszę, wziąłeś na ślepo co Ci podali - różnice?.
    wi3lki
    Poziom 14  
    KOCUREK1970 napisał:
    Sam jestem ciekaw, po co im te wszystkie informacje

Powodow jest wiele, od dobierania wycelowanych w nas produktow i przysylaniu reklam, przez inwigilacje rzadow do tworzenia globalnej bazy zachowan i upodoban. (jak tu nie wierzyc w iluminati i wielkiego brata? :) )

KOCUREK1970 napisał:
    Dziwne, że tu protestu UE nie ma żadnego - nic kompletnie?

Raczej na pewno maja tez swoj udzial w tym procederze i jest im to na reke.

KOCUREK1970 napisał:
    I to Ci jakoś nie zapaliło czerwonego światełka - po co i do jakich celów im te informacje - to USA mają wojny przez siebie wywołane na całym świecie, to ich za to zaatakowali - co mnie człowiekowi w Polsce do ICH problemów - chcą inwigilacji - to niech to robią TYLKO w USA.

A po co im bylo WTC? Aby obywatele zgodzili sie albo wrecz sami domagali sie ograniczenia wolnosci bo niby beda bezpieczniejsi co jest pomylka.
    Pracujac w kilku firmach widze jedno - chce sie z czlowieka zrobic bezduszna maszyne. Certyfikaty ISO itd... nawet jak chcesz pomoc czlowiekowi o ktorym wiesz ze ma fatalna sytuacje lub problem to nie mozesz bo PROCEDURA KAZE INACZEJ. Firmy ucza jak oszukiwac i wyciagac kase, niszczy sie zwyczajnego czlowieka. Kiedys ponoc 20% ludzi posiada 80% calej kasy swiatowej i moim zdaniem zmierza to na niekorzysc tzn. sa ludzie albo TOTALNIE bogaci albo zyjacy w ubostwie.
    Nie chce zjezdzac na offtopa ale od zawsze wiadomo, ze informacja jest najcenniejszym towarem a co za tym idzie firmy takie jak google, M$, czy facebook daza do tego o czym pisal George Orwell.
    Zdaje sobie sprawe, ze w ten czy w inny sposob jestem inwigilowany jednak nie zamierzam nikomu tego ulatwiac ani na to biernie zezwalac, chociazby jak najczesciej placac gotowka.
  • Fabryka Prądu
    KOCUREK1970
    Windows 10 - oprogramowanie szpiegujące z wbudowanym systemem operacyjnym.
    Yansen
    Poziom 22  
    A dla każdego posiadacza legalnego systemu zestaw darmowych aplikacji do pobrania ze sklepu: Inwigilator 2016, Donosiciel wersja Home i Pro, Zakabluj Sąsiada v. 16 i wiele, wiele, wiele innych.

:-)
    karambit.
    Uczeń
    Powiem tak;
    Wszystko nas szpieguje od iPhone'ów przez lodówki po telewizory (NASZA ROZMOWA PRZESYŁANA BEZ SZYFROWANIA).
    Dajcie sobie spokój, Win10 to dobry system a aktualizacja threshold 2 dodaje mu użyteczności.
    vegetatom
    Poziom 5  
    Witam!
    Tak sobie czytam szukając odpowiedzi czy przesiąść się na ową 10tkę.
    I doradzę zamiast pisać o pomoc.
    Najlepiej będzie by każdy kogo to interesuje poswięcił trochę czasu robiąc porządek na kompie i samemu spróbować. Rzecz jasna instalować po farmacie dysku bądz partycji. Co do tego mulenia to sądze że bardziej niż 8ka nie będzie, Ja mając jedynie 2Gb ram'u 32bity zmieniłem na 64 i wbrew opinią nie zawieszał się bardziej niż win8.
    Iquid
    Poziom 10  
    Ja pracowałem trochę na 10 i nie mogłem go jakoś ogarnąć. Dodatkowo miałem wrażenie, że jest wolniejszy przynajmniej w moim przypadku niż win7 więc wróciłem do 7 i nie mam zamiaru w najbliższym czasie go zmieniać. Pytanie po co zmieniać system w którym wszystko działa poprawnie a nawet szybciej :).
    KOCUREK1970
    karambit. napisał:
    Wszystko nas szpieguje od iPhone'ów przez lodówki po telewizory

I to ma oznaczać, że mam być kolejnym "dobrowolnym" baranem, który się na to z/godzi?.

Jakim prawem ktokolwiek ZA MNIE zdecydował, że sobie będzie "grzebał" w moim komputerze - i to jeszcze pod debilnym pretekstem, że to dla mojego dobra, by jeszcze lepiej dostosować produkt (system i powiązane z nim produkty) do moich oczekiwań - ale ja mam tylko jedno oczekiwanie - system ma być szybki, pewny, czysty i stabilny - marketingowy bełkot mnie nie interesuje...
    Potem większość zdziwiona z użytkowników tego systemu, że tyle REKLAM im na przeglądarkę włazi, że coś się "tylnymi drzwiami" instaluje, że Office za 299 zł możesz sobie kupić...
    Jakim cudem, ano takim właśnie (przyznajcie się, którzy tak jesteście zachwyceni tym systemem, który z Was o tym wiedział)...
    310artur
    Poziom 43  
    Ale o czym tu miałem wiedzieć z tego PDFa? Nie wiem czy jestem "fanem" ale mam win10. Nic z tego co tam wypisane mnie nie przeraża. Poważnie ktoś uważa że MS będzie go podglądał przez kamerę (no mnie na bank nie bo jej nie mam). Ktoś używa kalendarza windowsowskiego jak ma w min dane prywatne? Jeśli tak to używa też kalendarza googla świadomy jak to działa lub nie... To trochę jak z kartą kredytową - jak ją masz to można cie śledzić. Jak ci nie pasuje płacisz gotówką. Lekka paranoja - niby cie tam ktoś śledzi. Patrzy ale czy widzi? Wątpię bo szare człowieczki to tylko do podstawiania reklam są obserwowani.

A to całe śledzenie łatwo wyłączyć - odpinasz karty sieciowe i po kłopocie. W przeciwnym razie i tak ktoś "patrzy" co robisz.
    KOCUREK1970
    310artur napisał:
    Lekka paranoja - niby cie tam ktoś śledzi. Patrzy ale czy widzi? Wątpię bo szare człowieczki to tylko do podstawiania reklam są obserwowani.

A po co patrzysz przez okno, przez "judasza" nie wystarczy?.

W pdf wskazałem, co i jak jest zaimplementowane w systemie.
    310artur napisał:
    mam win10. Nic z tego co tam wypisane mnie nie przeraża.

A powinno - bo nie po to coś taka firma jak MS w systemie robi, by to było dla picu.
    310artur napisał:
    W przeciwnym razie i tak ktoś "patrzy" co robisz.

Tylko czym innym jest świadome zgodzenie się na to przez właściciela komputera, a czym innym domyślne założenia firmy, że ja taką zgodę im JUŻ dałem w momencie instalacji (bo zobacz jak to jest wszystko poukrywane - choć może nie poukrywane, tylko rozsiane) systemu i potem podczas korzystania.

Czy to jest ok, że jeśli JA nie wyraziłem zdecydowanego sprzeciwu, to firma domniemywa, że wyraziłem zgodę?.
    Czyli muszę wyraźnie bandycie podczas napadu powiedzieć, że sobie nie życzę, by mnie zabił nożem? - bo jeśli tego nie zrobię, to wyraziłem zgodę na moją śmierć przy pomocy tego narzędzia?.
    Czyli samo zabicie człowieka nożem przy braku sprzeciwu ofiary z założenia jest ok - nie sam fakt zabicia człowieka jest zły, tylko fakt, że się takiej śmierci nożowej nie sprzeciwiłem - tak odbieram Twoje tłumaczenie.

My już jesteśmy w matrixie, czy dopiero tam zmierzamy?.
    310artur
    Poziom 43  
    Co nie jest zabronione to jest dozwolone. W umowie licencyjnej coś tam napomkną tych "bajerach" więc są kryci. Instalacja jest offline więc podczas instalacji nic ci nie wyśledzą nim podepniesz kabel od internetu możesz sobie wyłączyć co tylko się da.
    No i w przeciwieństwie do napadu - nie wiem jak u ciebie - u mnie Gates nie robił nalotu na chatę i na siłę mi tego nie zainstalował.

Matrix nas otacza a my go jeszcze karmimy ;)
    KOCUREK1970
    310artur napisał:
    Co nie jest zabronione to jest dozwolone.

Pozostaje kwestia etyki - ale to ginie, jeśli w grę wchodzi zarabianie pieniędzy... - co tym bardziej w moim odczuciu przekreśla firmę MS w moim odbiorze - nie trzymam z bandytami.
    310artur napisał:
    Instalacja jest offline więc podczas instalacji nic ci nie wyśledzą nim podepniesz kabel od internetu możesz sobie wyłączyć co tylko się da.

Nie wyłączysz wszystkiego kiedy Ci pasuje - pewne elementy musisz deaktywować na etapie instalacji - potem w działającym systemie nie ma już takiej możliwości - kupujesz np. nowy komputer z już zainstalowanym systemem - co wtedy zrobisz?.
    310artur napisał:
    No i w przeciwieństwie do napadu - nie wiem jak u ciebie - u mnie Gates nie robił nalotu na chatę i na siłę mi tego nie zainstalował.

Czyli rozumiem, że WSZYSTKO, ale to WSZYSTKO masz w/na komputerze legalnie - na wszystko co używasz i masz posiadasz wykupioną licencję, każda mp3 ma pokrycie w fakturze lub paragonie, każdy film na dysku, gra również, korzystając z przeglądarki internetowej masz zgodę każdej firmy, instytucji czy portalu na korzystanie z zasobów danej witryny? - normalnie mnie wzruszyłeś... - jedyny w pełni legalny user komputera - i podczas odwiedzin Policji rzeczoznawca sądowy niczego kompletnie nie znajdzie...
    310artur napisał:
    Matrix nas otacza a my go jeszcze karmimy

Nie wszyscy Kolego, nie wszyscy.
    deus.ex.machina
    Poziom 32  
    vegetatom napisał:
    Co do tego mulenia to sądze że bardziej niż 8ka nie będzie, Ja mając jedynie 2Gb ram'u 32bity zmieniłem na 64 i wbrew opinią nie zawieszał się bardziej niż win8.

To nie kwestia zawieszania ale tego ile RAM potrzebuje OS tylko do tego by się uruchomić... sprawdź ile GB wisi ci na swapie... Mam Win7 64 na 4GB RAM w pracy i widzę jak często OS zmuszony jest swappowac - mi nie zależy bo to problem pracodawcy ze komputer chodzi jak mucha w smole...
    leonov
    Poziom 42  
    310artur napisał:
    Instalacja jest offline więc podczas instalacji nic ci nie wyśledzą nim podepniesz kabel od internetu możesz sobie wyłączyć co tylko się da.
    A co z jądrem systemu ? co tam siedzi wiesz ? jak to wyłączysz ? W zeszłym roku byłem uczestnikiem programu "insider preview" testowałem 10-tkę, ale już NIE JESTEM ;-) wiesz dlaczego ;-) Siedzę sobie na systemie linux i sporadycznie uruchamiam windowsa 7 na wirtualnej maszynie (jak czegoś nie da się uruchomić na linuxie).
    vegetatom
    Poziom 5  
    deus.ex.machina napisał:
    vegetatom napisał:
    Co do tego mulenia to sądze że bardziej niż 8ka nie będzie, Ja mając jedynie 2Gb ram'u 32bity zmieniłem na 64 i wbrew opinią nie zawieszał się bardziej niż win8.

To nie kwestia zawieszania ale tego ile RAM potrzebuje OS tylko do tego by się uruchomić... sprawdź ile GB wisi ci na swapie... Mam Win7 64 na 4GB RAM w pracy i widzę jak często OS zmuszony jest swappowac - mi nie zależy bo to problem pracodawcy ze komputer chodzi jak mucha w smole...

Owszem duze znaczenie ma ram jesli chodzi o system dlatego obecnie dla osob majacych mniej pamieci odradziłbym 8kę. Co do 10tki jeżeli korzystałes z XP to tez wiele negatywnych opinii było. Mnie jedynie chodzi o to aby symulator bluestack działal dobrze pzy 2gb ram a jest ciężko :}
    Rafik_ck
    Poziom 23  
    Nie warto bo są same problemy z Win 10 za wcześnie na to bo system jest strasznie nie stabilny z bugowany . Na Win 10 kiedyś przyjdzie czas na pewno ale na pewno jeszcze nie w tym roku póki go nie po załatają porządnie . Siedz na na Win 7 64 Bit póki ci dobrze .
    lukasz18dg
    Poziom 16  
    K_o_s napisał:
    lukasz18dg napisał:
    Ludzie, może zadam niedyskretne pytanie. Co wy macie na tych komputerach, że aż tak dla was jest ważne bezpieczeństwo danych?

Mało kto lubi, jak się ktoś na niego bezczelnie gapi. Naturalna potrzeba prywatności. Jest też takie porównanie własnych zasobów danych do bielizny... ;-)

Trochę minęło czasu, ale odpiszę.
    Argument niby trafmy, ale nie rozumiem waszych obaw do tej 10. Może trochę poszaleli, ale systemy i tak to już od dawna robią. Podobne metody oferowali w XP i pytali się czy chcesz wysłać informacje do ich serwerów.
    Plus wydaje mi się, że MS dobrze zrobił z dziesiątką, ponieważ po części ten system mogą kształtować użytkownicy.
    my41s
    Poziom 32  
    lukasz18dg napisał:
    Plus wydaje mi się, że MS dobrze zrobił z dziesiątką, ponieważ po części ten system mogą kształtować użytkownicy.

W Windows 10 nadal niezbyt poprawili spójność interfejsu (m.in. menu kontekstowe...). Mogliby w końcu zdecydować się na jeden panel sterowania. Menu Start? Korzystałem z Classic Shell. Na plus dla mnie to wstążka w eksploratorze.

Gdyby słuchali się użytkowników, już dawno pewne rzeczy by poprawili.

Z Windowsa muszę korzystać tylko dla dwóch programów i jednak po kilkukrotnym podejściu do dziesiątki - pozostaję z siódemką. Dziesiątki jeszcze spróbuję przed końcem roku od premiery.
    K_o_s
    Poziom 20  
    lukasz18dg napisał:

Argument niby trafmy, ale nie rozumiem waszych obaw do tej 10. Może trochę poszaleli, ale systemy i tak to już od dawna robią. Podobne metody oferowali w XP i pytali się czy chcesz wysłać informacje do ich serwerów.

Ja nie mam obaw, moja uwaga miała charakter ogólny dot. tej cechy naszego człowieczeństwa. Co nie znaczy, że choć musimy, to jest łatwo pogodzić się z utratą prywatności w pewnym stopniu. W tak zorganizowanym świecie żyjemy, coś za coś. Do Orwella nam jeszcze daleko, niezależnie co histerycy z tych czy innych środowisk twierdzą.

Ja przesiadłem się z 7 na 10 we wrześniu, przy zakupie kolejnej licencji i powiem, że przesiadka nie stanowiła problemu, trochę już na Windowsach pracuję i pamiętam bardziej bolesne przesiadki. Dla mnie np. małe kafelki w Start są bardzo wygodne, a ze stabilnością problemu w dalszym ciągu nie doświadczyłem. Z kolei większość swojej pracy przechowuję w chmurze, bo to przy mobilnej pracy diabelnie wygodne, ale też wiem jak balansować wygoda/bezpieczeństwo informacji,w przypadku takich rozwiązań. Tej inwigilacji, mam wrażenie, obawiają się głównie Ci, którzy akurat nie mają czego, czyli różnej maści "anonymousy" z gimnazjum, co się boją, że im "psy" na chatę wjadą za pirackie GTA V. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie czytając różne wpisy w internecie.

Osobiście uważam Windows 10 za dość udany system do domu, w przypadku wersji korporacyjnych to już trochę inna bajka...

Pozdr.
    japko1024
    Poziom 17  
    Jeśli nie masz nic do ukrycia, mógłbyś podać nam hasło do tej swojej "chmury"?
    Wcale nie musimy rezygnować z prywatności, żeby korzystać z Internetu. Trzeba po prostu używać wolnego oprogramowania, które nie ma żadnych ukrytych funkcji służących do szpiegowania użytkowników. Może zawierać najwyżej celowo popełnione błędy, o których programista poinformował NSA czy inne tego typu organizacje przestępcze, ale inni programiści też mogą je wtedy zauważyć. A jeśli wysyłamy do Internetu jakieś prywatne informacje, to trzeba je po prostu zaszyfrować. Niestety powszechnie stosowane serwisy Google, Microsoftu, Apple itp. nie oferują takiej funkcji i trzeba korzystać z dodatkowego oprogramowania. Ktoś mógłby powiedzieć, że gdyby wiadomości lub pliki w chmurze były w ten sposób zaszyfrowane, to użytkownik nie mógłby ich przeglądać na urządzeniach bez zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Tylko, że programistom od np. Firefox Hello czy portalu społecznościowego Minds udało się zaimplementować szyfrowanie działające w przeglądarce... Po prostu inwigilacja wszystkich użytkowników i przetwarzanie zebranych informacji przy użyciu zaawansowanych algorytmów big-data jest bardziej opłacalna niż dodanie funkcji szyfrowania end-to-end (z wykorzystaniem mocnych, a jednocześnie ogólnodostępnych algorytmów takich, jak np. RSA) w celu znalezienia nowych klientów spośród osób ceniących sobie prywatność. Ale gdyby klienci sklepów mięsnych nie dbali o swoje zdrowie i kupowali zgniłe mięso, to sprzedawcy już dawno wyłączyliby wszystkie chłodnie, bo by im się nie opłacało ich zasilać.
    KOCUREK1970
    lukasz18dg napisał:
    Co wy macie na tych komputerach, że aż tak dla was jest ważne bezpieczeństwo danych?

Przepis na dobrą sałatkę mięsną - ale to mój przepis i nie mam zamiaru się z nikim tym dzielić - wystarczający powód?.
    K_o_s napisał:
    nie znaczy, że choć musimy, to jest łatwo pogodzić się z utratą prywatności w pewnym stopniu.

Utrata prywatności, potem utrata wolności a na końcu brak realnych pieniędzy w Twoim portfelu..., bo bank (i władza) stwierdzi, że czas przejść na taką formę rozliczeń jak tylko i wyłącznie płacenie wszędzie kartą - bo nikt cię nie okradnie z realnych pieniędzy - też uwierzysz w taką bajeczkę?.
    Czy zabierając ci realne pieniądze pozbawiają cię do reszty kontroli co sam robisz we własnym życiu i z własnym życiem, za to w całym spektrum mogę cię już kontrolować: co, jak, gdzie, kiedy, w jakim miejscu, z kim itd.? - które zdanie jest tu bardziej prawdziwe?.

Skoro się co niektórzy tak niczego nie boicie - to dlaczego wszyscy dostają sraczki, kiedy im portfel zniknie z oczu (bo np. zapomnieli gdzie on jest?).
    K_o_s napisał:
    W tak zorganizowanym świecie żyjemy, coś za coś.

Ale co masz niby od władzy obiecane w zamian? - że Cię nie zniszczą, nie będą podsłuchiwać, nie zabiją w razie konieczności? - bez urazy, ale tylko idiota wierzy w zapewnienia władzy, że owa instytucja robi wszystko dla naszego dobra i bezpieczeństwa.
    K_o_s napisał:
    Do Orwella nam jeszcze daleko, niezależnie co histerycy z tych czy innych środowisk twierdzą.

I dlatego tak pośpiesznie, w nocy procedowano i głosowano nad nową ustawą dla Policji?.

Jak miało wejść ACTA - to oburzenie, wściekłość - że mało internet nie eksplodował - a teraz proszę, baranki same im w łapy włażą...

By dać obraz jak to na dzień dzisiejszy wygląda, proszę sobie obejrzeć film z udziałem faktycznym Edwarda Snowdena.
    http://www.filmweb.pl/film/Citizenfour-2014-728595
    K_o_s napisał:
    inwigilacji, mam wrażenie, obawiają się głównie Ci, którzy akurat nie mają czego, czyli różnej maści "anonymousy" z gimnazjum, co się boją, że im "psy" na chatę wjadą za pirackie GTA V. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie czytając różne wpisy w internecie.

Każdy konflikt zaczyna się od niewinnego wydarzenia..., a wystarczy tylko iskra...

Wskazany link usunąłem, by nie sugerował nieprawidłowości.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    karolark
    Poziom 40  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Sami dodajemy co popadnie na facebooki i inne portale

Ale podajemy wybiórczo - chyba że zdjęcia stolca też są w naszym profilu :-)
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    karolark
    Poziom 40  
    Nie dodaję zdjęcia ogródka a adres podaje bo prowadzę działalność
    Wystarczy odrobina rozsądku.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    310artur
    Poziom 43  
    Przede wszystkim pisząc ten post zostawiam wam tu swoje IP. Ktoś się uprze z IP dojdzie do miejsca i osoby która podpisała umowę. Będzie nawet więcej niż adres i windows do tego potrzebny nie jest. Poważnie ze wszystkich ludzi którzy mnie mogą obserwować najmniej mi zaszkodzi MS. Ma najmniejszy interes w tym.
    Walka z piractwem to też nie bardzo działka MS oni przecież nawet nie ścigają osób prywatnych za swoje programy.