Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie lutownicy 24 V do lutowania elementów smd.

22 Sie 2015 00:21 573 4
  • Poziom 21  
    Witam.

Kupiłem lutownicę którą mam zamiar stosować do lutowania elementów smd. Lutownica nie ma sterownika, dlatego też mam zamiar takowy wykonać stosujac do pomiaru temperatury kontroler firmy Omron.Lutownica posiada 5 przewodów, dwa do sondy, dwa do rezystencji i jeden jako ekran.
    Problem jaki mam to jak zasilić rezystencję grzałki? Nie wiem, czy zastosować napięcie stałe ,czy zmienne? Wydaje mi się, nie nie ma to większego znaczenia, ale dla upewnienia się napisałem ten list.
    Dlatego też proszę o poradę , jakie napięcie wybrać, 24 AC, czy DC?

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wpisz sobie w google "stacja lutownicza DIY" lub podobnie i patrz, jak tam to rozwiązano. Opisy masz nawet na forum. Najtaniej jest zasilać prądem przemiennym zaraz zza transformatora, bo parametry nie są tutaj krytyczne. Jakbyś jeszcze podał typ tej kolby...
  • Poziom 8  
    ja w swojej mam zasilanie grzałki prądem przemiennym - zhaoxin 936d
  • Poziom 21  
    Witam

Po angielsku to tak jest opisana lutownica :
    50W 24V 936 Soldering Station 5pin Welding Hot Iron Gun Replacement Repair Tool
    Chcę ją zasilić napięciem zmiennym z trafo 230/24 V ac porzez przekaznik statyczny który podłaczony byłby do kontrolera temp firmy Omron

Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Zmierz rezystancję czujnika temperatury i porównaj z tym:
    Link

Jeżeli to samo schemat nam masz.

A do tego sterownika Omron, to trzeba wiedzieć jaki tam typ czujnika jest stosowany.