Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kable internetowe

22 Sie 2015 01:50 1314 5
  • Poziom 2  
    witam.
    Na zdjęciu nr1 jest mój router który jest na górze i z którego po kablu pociagnięty jest internet do drugiego komputera na dole , a na zdjęciu nr 2 jest puszka z rurka która idzie wentylacja do pokoju na dole na kabel prawdopodobnie rj 45 .jak to zrobić żeby internet działał bo nie wiem jakie gniazdo tam ma być i co jeszcze trzeba dokupić ,internet neostrada ,jeśli ktoś może pomóc z góry wielkie dzięki :)
  • Poziom 33  
    To nie jest kabel komputerowy. tylko parowy telefoniczny. Wygląda, jak by był zrównoleglony na kostce (są dwa kable parowe i są zrównoleglone - popraw mnie jeśli się mylę). Istnieje szansa, że mogłoby to zadziałać gdybyś pierwszą parę podał na 1,2 a drugą na 3, 6 (styki w gniazdach RJ45). Jeśli rurka jest drożna to lepiej wciągnąć kabel cat5.
  • Moderator - Sieci, Internet
    VooVoo napisał:
    Wygląda, jak by był zrównoleglony na kostce (są dwa kable parowe i są zrównoleglone - popraw mnie jeśli się mylę

Raczej się nie mylisz to sieć telefoniczna a nie komputerowa.
  • Specjalista Sieci, Internet
    VooVoo napisał:
    są dwa kable parowe i są zrównoleglone
    A dokładniej chyba przedłużone. Jeden kabel dochodzi do puszki, a potem z niej idzie drugi równolegle gdzieś dalej. Wygląda na instalację telefoniczną - jedna linia telefoniczna do kilku gniazdek równolegle.
  • Poziom 2  
    witam .
    Dalej nie wiem czy tam przy tej puszce musi też być spliter czy tylko gniazdo na wtyczke r45 ?