Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell XPS 702x - Podłączenie dwóch monitorów do laptopa

idea-ziom 22 Sie 2015 09:54 1824 12
  • #1 22 Sie 2015 09:54
    idea-ziom
    Poziom 14  

Witam
    Mam laptop dell z jednym wyjściem hdmi do którego mam podłączony na stałe jeden monitor przez gniazdo hdmi jednak chciałbym podłączyć dwa monitory do tego laptopa czy da się rozdzielić sygnał hdmi przez tego typu urządzenie:
    http://allegro.pl/tv15-rozdzielacz-hdmi-na-2-porty-rozgaleznik-hd-i5585245194.html
    ewentualnie
    http://allegro.pl/nowy-splitter-rozdzielacz-hdmi-1x2-hdcp-full-hd-3d-i5430132453.html

Pokrywa w laptopie jest cały czas zamknięta więc ekran laptopa nie pracuje.
    Chce przez dwa monitory powiększyć obraz roboczy
    Czekam na pomoc

0 12
  • Pomocny post
    #2 22 Sie 2015 12:50
    Polon_us
    Poziom 41  

Te rozdzielacze będą działały, ale kolega będzie miał dwa identyczne obrazy na tych monitorach, innymi słowy na drugim monitorze będzie "klon" pierwszego.

A chyba nie o to chodzi?

1
  • #3 22 Sie 2015 13:38
    idea-ziom
    Poziom 14  

własnie nie o to chodzi chodzi o to żeby na jednym monitorze był np uruchomiony word a na drugim przeglądarka internetowa.
    A jakieś inne urządzenie które będzie działało w ten sposób .
    Ekran z monitora i z laptopa jak podłacze to się dzieli tak jak trzeba jednak praca przy laptopie nie jest wygodna dlatego chce dwa zwykłe monitory

0
  • Pomocny post
    #4 22 Sie 2015 14:08
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, sytuacja nie jest beznadziejna. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Czy kolega ma już ten drugi monitor? Jeśli tak, to proszę podać model.

Kiedy pokrywa laptopa jest zamknięta, ile monitorów widzi Windows?

1
  • #5 22 Sie 2015 14:44
    idea-ziom
    Poziom 14  

Nie mam jeszcze drugiego monitora 1 monitor to samsung t22c300 .Mam tylko monitory z wyjściami VGA więc odpadaja
    Drugi dopiero planuję kupić jak będzie opcja podłaczenia.
    Jak pokrywa jest zamknięta w laptopie to system widzi tylko jeden ekran

0
  • Pomocny post
    #6 22 Sie 2015 16:03
    Polon_us
    Poziom 41  

idea-ziom napisał:
    Mam tylko monitory z wyjściami VGA więc odpadaja

Tego nie byłbym taki pewien ...

Przejrzałem specyfikację tego laptopa i ma on jeszcze jedno wyjście video typu Display Port.
    Dla przypomnienia - Display Port przenosi zarówno sygnał cyfrowy i analogowy - taka inna forma popularnego złącza DVI-I.

Także nie widze przeszkód, aby kolega podłączył posiadany monitor z wejściem VGA do tego laptopa.
    Do połączenia będzie potrzebna przejściówka DisplayPort -> VGA - taka, jak na poniższym zdjęciu.

Na Allegro kolega znajdzie taką przejściówkę łatwo np. aukcja nr 5185459526 .

Powodzenia :_)

P.S. O ile koledze nie będzie odpowiadała jakość VGA (w co wątpię) to nic nie stoi na przeszkodzie aby zaopatrzyć się w przejściówkę DP -> HDMI (lub DVI) i podłączyć do monitora z takim wejściem.

1
  • #7 23 Sie 2015 02:50
    idea-ziom
    Poziom 14  

ten laptop nie ma takiego wyjścia przynajmniej ja go nie widze

0
  • #8 23 Sie 2015 04:06
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, strona z której wziąłem dane tego laptopa podaje, że on ma port Display Port. Dokopałem się instrukcji tego laptopa na stronie Dell i jest tam podane, że posiada on wyjście mini Display Port.
    W działaniu to samo, tylko inny kształt wtyczki. Gniazdo te ulokowane jest zaraz przy gnieździe HDMI.
    Także, wszystko co opisałem powyżej pozostaje bez zmian, tylko inna przejściówka jest potrzebna.

Może kolega znaleźć to w sklepie elektronicznym lub dla przykładu na Allegro -> aukcja nr 5132226772

0
  • #9 23 Sie 2015 20:49
    idea-ziom
    Poziom 14  

to się zgadza że jest taakie wyjście mini display

0
  • Pomocny post
    #10 19 Wrz 2015 11:01
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

idea-ziom napisał:

Prośba o odblokowanie tematu: "Dalsze pytania"

0
  • #11 19 Wrz 2015 13:20
    idea-ziom
    Poziom 14  

Wszystko Ok działa jednak gniazdo mini display jest mało stabilne i czasami nie wykrywa monitora a muszę odłączać ten kabel codziennie więc wołabym podzielić sygnał hdmi czy jest taka mozliwość ?

0
  • #12 19 Wrz 2015 14:47
    Polon_us
    Poziom 41  

idea-ziom napisał:
    więc wołabym podzielić sygnał hdmi czy jest taka mozliwość ?

Polon_us napisał:
    ale kolega będzie miał dwa identyczne obrazy na tych monitorach, innymi słowy na drugim monitorze będzie "klon" pierwszego.

Nic się nie zmieniło w międzyczasie. Nie można jednego sygnału HDMI rozdzielić na dwa niezależne monitory. To zawsze będzie "klon".

Ale jeżeli koledze to wyjście miniDisplay Port nie działa zbyt dobrze, to może jakiś adapter/konwerter USB do VGA, lub USB do DVI. Nie wiem w sumie, jakie wejście ma ten drugi monitor.
    Ostrzegam, to nie są tanie sprawy - tu przykład tych adapterów z stron amerykańskich -> Link.

Kolega zapewne bez problemu znajdzie takowe adaptery na polskich stronach.

0
  • #13 27 Lis 2015 08:28
    idea-ziom
    Poziom 14  

OK kupiłem przejściówkę działa, dziękuje za pomoc.

0