Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza II FL - brak ABSu??

22 Sie 2015 09:55 1077 9
  • Poziom 14  
    Witajcie. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Seata Ibizy II FL, rocznik 2000r., z polskiego salonu. Silnik 1.4MPI, bez klimy, bez dużego radia, z wyświetlaczem temperatury zewnętrznej na zegarach zamiast kontrolki ręcznego. Wszystkie znaki na kontrolkach i pod maską wskazują na brak systemu ABS. Czy ma ktoś informację czy te auta wychodziły jeszcze bez ABS? Zastanawiam się czy tak było fabrycznie czy ktoś wyciął pompę ABS.

Pozdrawiam. :)
  • Poziom 11  
    Witaj kolego, z informacji które posiadam to te samochody miały ABS, miałem ten sam model. Sprawdzałeś czy nie jest wyłączony bezpiecznik z ABS.
  • Moderator Samochody
    Stachu97 napisał:
    Witaj kolego, z informacji które posiadam to te samochody miały ABS,
    Nie miały, tylko mogły mieć/miewały.
  • Poziom 29  
    Kody z wlepki odczytać i już wszystko będzie jasne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    adam951 napisał:
    Wszystkie znaki na kontrolkach i pod maską wskazują na brak systemu ABS

To fajnie że masz jeszcze prawdziwy samochód, bez zbędnych ceregieli.
  • Poziom 14  
    @Stachu97 - no też właśnie stąd moje zdziwienie, bo te, z którymi miałem styczność miały zawsze ABS, tylko moja Iboja taką sierotą jest. :D
    @robokop - Dziękuję za info. :)
    @prosiaczekmalaryczny - Toć to napisałem, że wszystkie znaki pod maską wskazują na brak ABSu. Jedynie byłem ciekaw, czy oryginalnie go nie było czy ktoś sobie wyciął pompę ABS i podpiął hydraulikę bezpośrednio pod serwo.
    @Strumien swiadomosci swia - Mniej rzeczy do popsucia - spokojniejszy sen. Mi bajery nie potrzebne. Przynajmniej nie na tym etapie życia. Konstrukcja na tyle prosta, że większość usterek naprawię sam. Nie mnie jednak ABS na zimę by się zdał..
  • Poziom 14  
    Zima i ABS to czasami niestety niemile zaskoczenie. Potrafi wydluzyc droge hamowania i nie zmiescisz sie przed autem przed Toba.
  • Poziom 14  
    To też zależy od auta. Jeździłem Fordem Fiestą MK3 gdzie tam nie było ABSu, zimówki tylko z tyłu, z przodu wielosezonówki o szerokości 195 i nigdy nie było kłopotu. Hamowała genialnie na śniegu.
    Z kolei Ibiza potrafi przyblokować koła nawet teraz (nie, nie - klocki ledwo zużyte, tarcze okej), więc na śniegu będzie zabawnie. A takie Polo 6n2 (ta sama płyta podłogowa ponoć) - hamulce to brzytwa i na śniegu zimą ABS spisuje się genialnie. I mi się nią fajnie jeździło zimą. Z kolei znam przypadek, że ABS nie popuścił jednego koła (też w Polo 6n2) i niestety było przykre dachowanie..
    Cóż. Ludzie tyle lat radzili sobie bez to i ja sobie poradzę. :) Nie można mieć wszystkiego. :D
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam,
    Kupiłem w 2001 roku Cordobę 1.4 AKK z salonu. Klient przy kupnie miał możliwość wyboru jednej bezpłatnej opcji ABSu lub wspomagania kierownicy. Na pewno jedną z tych rzeczy posiadasz. Druga była za dopłatą 1200zł. Jeśli kupujący dopłacił miał ABS oraz wspomaganie.